Zapowiedź Super Bowl LVIII: Wschodząca dynastia Chiefs staje przed trudnym testem w starciu z 49ers

Nie ma jasnego kwalifikatora dynastii NFL. Niezależnie od tego, jaki będzie punkt odniesienia, Kansas City Chiefs prawdopodobnie osiągną go dzięki kolejnemu zwycięstwu w Super Bowl.

Chiefs zdobyli cztery Super Bowl w ciągu pięciu sezonów. Wygrali dwa z nich, a w niedzielę mają szansę na trzecie. Jeśli liczyć Dallas Cowboys z lat 90. jako dynastię, trzeba by uwzględnić także erę Chiefs, jeśli wygrali oni inną erę. Cowboys zdobyli trzy Super Bowl, wygrywając wszystkie trzy. Chiefs mogą zdobyć trzy Super Bowl i cztery mistrzostwa konferencyjne w ciągu pięciu lat. Nie można im już odmówić wstępu do klubu rasy.

„Często poruszano ten temat” – powiedział Travis Kelce o rozmowach o rasie. „Myślę, że trzy to duża liczba, jeśli chodzi o dynastie i tym podobne. Mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć, a wy zaczniecie rozmawiać o dynastiach. Ale staramy się zdobyć trzeci pierścień”.

San Francisco 49ers mieli kiedyś dynastię, ale od tego czasu nie wygrali Super Bowl. Wydaje się dziwne, że ostatnie mistrzostwa Super Bowl 49ers miały miejsce pod koniec sezonu 1994. Jednym z powodów, dla których 49ers nie wygrali wszystkiego od prawie 30 lat, jest drużyna Chiefs. Patrick Mahomes poprowadził swój powrót w czwartej kwarcie, pokonując 49ers 31-20 w Super Bowl LIV cztery lata temu.

W niedzielę 49ers spróbują zemsty, podczas gdy Chiefs będą chcieli zrobić kolejny krok w stronę statusu dynastii.

[How to watch the Super Bowl: TV channels, streaming and mobile options]

Niedziela, 18:30 ET, w CBS

Stadion Allegiant w Las Vegas

Linia zakładów: 49ers -2 Razem 47,5

Kursy przez BetMGM

Dlaczego oglądamy (z powodów niezwiązanych z piłką nożną)

W zeszłym roku 114,3 miliona widzów oglądało, jak Chiefs pokonali Philadelphia Eagles w Super Bowl. Mecz był tylko częścią przedstawienia.

Super Bowl to wydarzenie kulturalne. W niedzielę hymn narodowy zaśpiewa gwiazda country Reba McEntire. Post Malone zaśpiewa „America the Beautiful”, a Andra Day zaśpiewa „Lift Every Voice and Sing”, aby uzupełnić skład przedmeczowy. Usher będzie główną gwiazdą występu w przerwie meczu.

Usher będzie gościem w przerwie meczu Super Bowl LVIII.  (Zdjęcie: Edouard Berthelot/Getty Images)

Usher będzie gościem w przerwie meczu Super Bowl LVIII. (Zdjęcie: Edouard Berthelot/Getty Images)

Rozrywka będzie miała także akcenty Las Vegas, ponieważ Kaskade będzie pierwszym DJ-em podczas Super Bowl (zastępując Tiësto, który miał pilną sytuację rodzinną), grając przed meczem oraz podczas niektórych przerw w grze .

READ  Prognozy Madness w 2022

I oczywiście wszyscy obserwujemy supergwiazdę Taylor Swift i to, ile razy CBS będzie gościć najsłynniejszego fana Chiefs (który przybył z Tokio w samą porę).

Dlaczego oglądamy (powody związane z piłką nożną)

Zwycięstwo 49ers legitymizuje ich sezon i stawia ich na bardzo dobrym miejscu w historii. 49ers to bardzo dobra drużyna przez większą część sezonu, jeśli nie liczyć serii trzech porażek w połowie sezonu i nierównej porażki u siebie z Baltimore Ravens. Jednakże przed niedzielnym meczem najważniejsza historia dotyczy Chiefs.

Chiefs odwrócili się od nierównego sezonu w fazie play-off i zaliczyli jedną z najlepszych pass, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, biorąc pod uwagę konkurencję. Chiefs pokonali drużynę Miami Dolphins, która miała jeden z najlepszych ataków w piłce nożnej, a następnie wyruszyli w trasę i w ciągu kolejnych tygodni pokonali Buffalo Bills i Ravens. Bills zostali uznani za jedną z pięciu najlepszych drużyn w NFL, a Ravens zostali zgodnie wybrani na drużynę nr 1 w NFL przechodzącą do play-offów.

Niektórzy fani mogą być zmęczeni oglądaniem Chiefs i Patricka Mahomesa w Super Bowl, ale z każdym zwycięstwem Mahomesa, Andy'ego Reida i Chiefs tworzy się historia. Tom Brady, Terry Bradshaw, Joe Montana i Troy Aikman to jedyni rozgrywający, którzy jako starterzy odnieśli co najmniej trzy zwycięstwa w Super Bowl, a Mahomes mógłby dołączyć do tej grupy w wieku zaledwie 28 lat. Bill Belichick, Chuck Noll, Bill Walsh i Joe Gibbs to jedyni trenerzy, którzy mają na koncie więcej niż dwa zwycięstwa w Super Bowl, a Reid dołączy do tego rozdziału ze zwycięstwem.

(Yahoo Sports/Henry Russell)(Yahoo Sports/Henry Russell)

(Yahoo Sports/Henry Russell)

Co może sprawić, że zaśniemy?

Być może nie będzie to Super Bowl cieszący się dużą liczbą punktów, co mogłoby zniechęcić fanów oglądających piłkę nożną dla zabicia czasu pomiędzy reklamami.

Razem 47,5 W BetMGM To najniższy wynik od Super Bowl 50 osiem lat temu. Łączny wynik w tym meczu pomiędzy Denver Broncos i Carolina Panthers wyniósł 43,5 i spadł po zwycięstwie Broncos 24-10. Chiefs są znani z tego, że mają Mahomesa na pozycji rozgrywającego, ale ich największą historią w tym sezonie jest znacznie poprawiona obrona. Chiefs zdobyli 41 punktów w trzech meczach play-off przeciwko trzem bardzo dobrym atakom. W tym sezonie stracili 21 lub mniej punktów w 17 z 20 meczów.

READ  Finał mundialu Messiego to nie tylko zawody. To jest problem, bunt Mistrzostwa Świata 2022

Obrona 49ers nie była dobra w fazie play-off, pozwalając na zdobycie 52 punktów w dwóch meczach, ale w sezonie zasadniczym zajmowali trzecie miejsce pod względem dozwolonych punktów i ósme pod względem dozwolonych jardów. Pomimo gwiazd w obu atakach, może to być mecz z niską liczbą punktów.

Dzika karta do tego Super Bowl

Podczas gdy Patrick Mahomes jest gwiazdą, Isiah Pacheco odegrał dużą rolę w ataku Chiefs. W fazie play-off ma 63 prowadzenie na dystansie 254 jardów i trzy szybkie przyłożenia. W dwóch z trzech ostatnich meczów w sezonie zasadniczym biegł na odległość ponad 100 jardów.

Pacheco nie rozegrał więcej niż 70% snapów w ataku w żadnym meczu Chiefs w tym sezonie aż do 12. tygodnia, ale od tego czasu jego skuteczność przekraczała 70% w każdym meczu z wyjątkiem jednego, kiedy wracał po kontuzji. Mahomes rozegrał ważne akcje po sezonie, ale Chiefs podawali na więcej niż 303 jardy tylko raz na 20 meczów w tym sezonie. Produkcja Pacheco może mieć większy wpływ na to, kto wygra ten pojedynek, niż nam się wydaje.

Supergwiazda do obejrzenia

Jest tak wiele do wyboru. Travis Kelce ożył w fazie play-off i zdominował drużynę, po tym jak w sezonie zasadniczym nie przekroczył 1000 jardów odbieranych. Deebo Samuel nie ma wątpliwości, że jest najcenniejszym zawodnikiem 49ers, biorąc pod uwagę, jak ofensywa San Francisco radziła sobie bez niego w składzie. Poszukaj trenera 49ers, Kyle’a Shanahana, który w niedzielę poprowadzi piłkę do Samuela na różne kreatywne sposoby. I nie trać z oczu George'a Kittle'a ani Brandona Aiyuka.

Ale Christian McCaffrey jest gwiazdą nierozgrywającego, która może sprawić, że ten mecz będzie jego Super Bowl. W tym sezonie prowadził NFL w liczbie jardów od rozpoczęcia akcji i całkowitej liczby przyłożeń, dlatego został wybrany Ofensywnym Graczem Roku NFL. Cechą McCaffreya jest to, że jest doskonały w każdej części gry. Jest świetnym biegaczem, który właśnie zdobył swój pierwszy tytuł w sprincie. Jest jednym z najlepszych odbierających w historii. Cztery razy zdobył 80 łapań w sezonie i dwukrotnie 100.

READ  Wyniki UFC 281: Adesanya vs. Pereira

Dużą częścią Super Bowl może być to, jak dobry McCaffrey zwykle znajduje się w pobliżu linii bramkowej. W tym sezonie, łącznie z play-offami, zdobył 18 przyłożeń zza linii 10 jardów. McCaffrey rzadko schodzi z boiska. Zagrał 98% ofensywnych snapów w San Francisco w rundzie dywizji i 91% w meczu o mistrzostwo NFC. W tym sezonie rozegrał trzy mecze, w których wykorzystał 100% rzutów ofensywnych. To obciążenie, które przywołuje wspomnienia oldschoolowych postaci, takich jak Walter Payton i Earl Campbell.

W niedzielę zobaczycie dużo McCaffreya. Ma potencjał, aby stać się historią Super Bowl, co pogłębia rosnącą argumentację, że jest już jednym z najlepszych graczy w historii NFL.

Osoba, którą najprawdopodobniej będziemy chwalić po zwycięstwie

Jeśli bukmacherzy mają rację i 49ers wygrają, historia Brooke Purdy przybierze ciekawy obrót. Ostatnia niekończąca się debata w NFL dotyczyła tego, czy Purdy jest czołowym rozgrywającym, czy tylko szczęśliwym wyborem w siódmej rundzie ataku 49ers. Ta debata nie miałaby tak dużego znaczenia, gdyby Purdy dołączył do grona rozgrywających, którzy zdobyli Super Bowl już w swoim drugim sezonie w NFL.

Niezależnie od tego, czy było to zasługą drugoplanowej obsady i świetnego trenera ofensywy Kyle’a Shanahana, czy nie, Purdy miał świetny sezon. Rzucał więcej jardów na mecz niż Patrick Mahomes w sezonie zasadniczym – 267,5 jarda w porównaniu do 261,4 jardów Mahomesa. Poprowadził wszystkich rozgrywających NFL z oceną podań wynoszącą 113. Jednak rozgrywający są oceniani na podstawie meczów Super Bowl, a osiągnięcia Purdy'ego można by spojrzeć w zupełnie innym świetle, gdyby w wieku 24 lat dodał do swojego CV tytuł Super Bowl.

Prawdopodobnie ponownie zgadniemy tę osobę po porażce

Jeśli Chiefs nie wygrają, prawdopodobnie skupimy się na zawodnikach podających. W tym sezonie krytykowano Marqueza Valdes-Scantlinga i Cadariusa Toneya. Rushie Rice radzi sobie ostatnio świetnie, ale w Super Bowl trudno liczyć na debiutanta. Nawet Kelce miał dość spokojny sezon, jak na swoje standardy, przed występem w play-offach. 49ers mają bardzo dobrą obronę podań i mogą ograniczyć ataki Chiefs z podań, co było dobre, ale niezbyt dobre w tym sezonie. Jeśli tak się stanie, jest mało prawdopodobne, aby wina spadła w dużej mierze na Patricka Mahomesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *