Zarówno Joe Biden, jak i Dean Phillips wywarli wrażenie na wyborcach z Karoliny Południowej podczas kolacji

Columbia, Karolina Południowa — Podczas rzekomo uroczystego wydarzenia, które zapoczątkowało spadek prezydenta Bidena do nominacji Demokratów na prezydenta, długoterminowy główny pretendent Dean Phillips (ze stanu Minnesota) próbował zaimponować tłumowi złowieszczym ostrzeżeniem.

W przemówieniu na kilka minut przed wejściem Bidena na scenę podczas pierwszej w kraju kolacji w sobotę Phillips ostrzegł zgromadzonych Demokratów, że niskie wyniki sondaży i słaba pozycja polityczna Bidena grożą umożliwieniem byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi powrotu do Białego Domu. .

„Jestem tu, aby powiedzieć, że liczby nie świadczą o tym, że sytuacja jest dobra” – powiedział Phillips ze sceny, podczas gdy urzędnicy Partii Demokratycznej przeglądali salę. Po jego uwagach Phillips otrzymał lekkie brawa i musiał w pewnym momencie przerwać, aby zwrócić uwagę tych, którzy nie słuchali.

„Dlatego wzywam prezydenta Bidena – człowieka, którego kocham i którego szanuję, człowieka, który uratował ten kraj i który zrobił wiele dobrego przez ostatnie cztery lata – jest przekazanie pochodni prezydentowi Bidenowi. Nowe pokolenie jest gotowy do wyjścia na scenę.

Poza kilkoma wybuchami propalestyńskich protestujących podczas przemówienia Bidena, komentarze Phillipsa stanowiły krótkie odejście od tego, co często było – przejawem jednolitego wsparcia dla prezydenta w państwie, które pomogło mu wystartować na prezydenta w 2020 roku.

Biden mówi, że Republikanie „próbują ukraść historię” w Czarnym Kościele

Co drugi mówca obecny na tym wydarzeniu obsypał Bidena pochwałami, włączając w to długie wprowadzenie kongresmena Jamesa E. Clyburna (D.C.), który pochwalił jego osiągnięcia i nazwał go „wielkim prezydentem” i „współczującym prezydentem”. Urzędnicy kampanii Bidena powiedzieli, że prezydent składa wizytę w stanie, aby zademonstrować swoje zaangażowanie na rzecz czarnoskórego elektoratu stanu, w którym przeważają Demokraci.

W swoich uwagach Biden zachwalał silny wzrost gospodarczy pod jego rządami, koncentrując się szczególnie na postępie czarnych wyborców.

READ  Korea Południowa obiecuje trudne działania, by stłumić gniew z powodu Halloweenowej sympatii

„Cały postęp, jaki poczyniliśmy, sprowadza się do jednego prostego założenia: obietnic i dotrzymywania obietnic” – powiedział Biden. Powtórzył to zdanie kilka razy, opisując różne fragmenty swojego dorobku, odpierając krytykę kwestionującą to, czy czarnoskórzy Amerykanie otrzymali prezydenturę od Bidena.

Wykorzystał swoje komentarze do nasilenia ataków na Trumpa, wielokrotnie nazywając byłego prezydenta „przegranym”. Biden poczuł się urażony, gdy w 2018 r. zrezygnował z planów odwiedzenia amerykańskiego cmentarza w Paryżu z powodów, które, jego zdaniem, wiązały się ze złą pogodą, odnosząc się do komentarzy, które Trump rzekomo pogardzał żołnierzami amerykańskimi.

Trump zaprzeczył oskarżeniom, że nazwał żołnierzy „frajerami i przegranymi”.

– Jak on śmie? – powiedział Biden. „Nazywam ich patriotami i bohaterami. Jedyną porażką, jaką widzę, jest Donald Trump. Złości mnie to.

Biden, który rozpoczął swoje przemówienie od okrzyków pod adresem obecnych lokalnych urzędników i członków Kongresu, w swoich komentarzach nie wziął pod uwagę Phillipsa.

Mimo to obecność Phillipsa na kolacji – a także w prawyborach Demokratów – uwydatniła czasami niezręczną dynamikę starań Bidena o reelekcję. Sondaże pokazują, że większość Demokratów uważa, że ​​81-letni prezydent jest za stary, aby kandydować na drugą kadencję, i chcą utrzymać inny standard. Jednak Phillips jest jedynym głównym demokratą wybranym w wyborach, który rzucił wyzwanie Bidenowi, a jego kampania z trudem zdobyła duże poparcie.

Phillips, kongresman trzeciej kadencji i spadkobierca rodzinnego biznesu alkoholowego, już na początku swoich uwag przyznał, że w prawyborach stanowych zaplanowanych na przyszłą sobotę ma duże szanse.

Dzięki błogosławieństwu Bidena Narodowy Komitet Demokratów zmienił wieloletni porządek prawyborów w 2024 r. i przeniósł konkurs w Karolinie Południowej do rozpoczęcia procesu głosowania.

New Hampshire chciało utrzymać prawybory zgodnie z planem i Phillips skupił się na tym obszarze przez większą część swojej kampanii, ostatecznie wygrywając około jedną piątą prawyborów, które odbyły się w zeszłym tygodniu. Biden, który nie był obecny na karcie do głosowania, wygrał prawybory w New Hampshire, zdobywając 64 procent głosów w kampanii wyborczej.

READ  Megan Rapinoe ogłosiła zakończenie kariery po mistrzostwach świata w sezonie NWSL

„Niektórzy z Was mogą się zastanawiać, dlaczego ten biały żydowski chłopiec z zamarzniętej tundry w Minnesocie pojawił się, gdy 95 procent z Was – w tym większość z Was na tej sali – głosowało na Joe Bidena” – powiedział Phillips. „Jestem tutaj, wszyscy, jestem tutaj, aby pomóc nam wygrać”.

Po rozpoczęciu swojej kandydatury na urząd prezydenta w październiku Phillips nasiliła w ostatnich tygodniach publiczną krytykę prezydenta. Chociaż 55-letni kongresmen różnił się w polityce z Bidenem, wielokrotnie ostro krytykował Bidena ze względu na jego wiek i niski poziom poparcia.

W jego komentarzach często nawiązywano do niektórych ataków, z jakimi spotkał się Biden ze strony republikańskich przeciwników, w tym pytań o zdrowie fizyczne i psychiczne prezydenta.

„Nie widzę pogorszenia funkcji poznawczych” – Phillips powiedział niedawno Seanowi Hannity’emu z Fox News. „Oczywiście widzimy awarię fizyczną i komunikacyjną. Myślę, że jest to oczywiste w przypadku każdego filmu, ale nie sądzę, że jest to uzasadnione.

Kampania Bidena koncentruje się na Trumpie, począwszy od przemówienia z 6 stycznia

Ze swojej strony Biden wykorzystał swoje przemówienie w Południowej Karolinie do ataku na zdolności poznawcze Trumpa, odnosząc się do fałszywego twierdzenia byłego prezydenta, że ​​była ambasador ONZ Nikki Haley, a nie ówczesna spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (ze stanu Kalifornia) Bezpieczeństwo podczas zamieszek w stolicy USA 6 stycznia 2021 r.

„Jest ostatnio trochę zdezorientowany” – powiedział Biden. „Nie potrafi odróżnić Nancy Pelosi od Nikki Haley”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *