Zorza polarna nad Stanami Zjednoczonymi zaintrygowała Twittera

Zorza polarna pojawiała się rzadko.

Duża dziura w koronie słonecznej spowodowała potężną burzę geomagnetyczną, która poważnie uszkodziła ziemskie pole magnetyczne. Ten incydent stał się katalizatorem wspaniałego pokazu zorzy polarnej, który odbył się w Stanach Zjednoczonych i był obserwowany przez miliony ludzi.

Kilka stanów w Stanach Zjednoczonych zgłosiło, że było świadkami błyszczącej zielonej tańczącej zorzy polarnej.

Zdjęcia i filmy przedstawiające zorzę polarną zaczynają zalewać osie czasu milionów użytkowników mediów społecznościowych. Kilka kont samodzielnie udostępniło film.

Eksperci twierdzą, że położenie tlenu i azotu w atmosferze determinuje kolory widoczne na niebie. Azot i tlen są głównymi źródłami odpowiednio zieleni, czerwieni i błękitu.

Czym dokładnie jest zorza polarna i dlaczego występuje?

według NASAJeśli jesteś w pobliżu bieguna północnego lub południowego, możesz spodziewać się wyjątkowej niespodzianki. Na niebie często pojawiają się piękne pokazy świetlne. Te światła nazywane są zorzą polarną. Jeśli jesteś w pobliżu bieguna północnego, nazywa się to zorzą polarną lub zorzą polarną. Jeśli jesteś w pobliżu bieguna południowego, nazywa się to aurora borealis lub południowymi światłami.

READ  Spotkanie Fed: Jak daleko pójdą stopy procentowe i czego można się spodziewać na posiedzeniu w tym tygodniu.

Tak naprawdę zorza polarna jest spowodowana przez słońce. Słońce wysyła nam więcej niż ciepło i światło. Wysyła w naszą stronę wiele innych energii i małych cząstek. Ochronne pole magnetyczne wokół Ziemi chroni nas przed większością energii i cząstek, a my nawet tego nie zauważamy.

Ale słońce nie wysyła tej samej ilości energii przez cały czas. Istnieje stały strumień wiatru słonecznego, a także burze słoneczne. Podczas jednego rodzaju burzy słonecznej, zwanej koronalnym wyrzutem masy, ogromny bąbel naelektryzowanego gazu wybucha i może podróżować w kosmosie z dużą prędkością.

Kiedy burza słoneczna zbliża się do nas, część energii i małych cząstek może przedostać się przez linie pola magnetycznego na biegunach północnym i południowym do atmosfery ziemskiej. Tam cząsteczki wchodzą w interakcję z gazami w naszej atmosferze, tworząc piękny pokaz światła na niebie. Tlen daje zielone i czerwone światło. Azot świeci na niebiesko i fioletowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *