Zorza polarna nad Stanami Zjednoczonymi zaintrygowała Twittera

Zorza polarna pojawiała się rzadko.

Duża dziura w koronie słonecznej spowodowała potężną burzę geomagnetyczną, która poważnie uszkodziła ziemskie pole magnetyczne. Ten incydent stał się katalizatorem wspaniałego pokazu zorzy polarnej, który odbył się w Stanach Zjednoczonych i był obserwowany przez miliony ludzi.

Kilka stanów w Stanach Zjednoczonych zgłosiło, że było świadkami błyszczącej zielonej tańczącej zorzy polarnej.

Zdjęcia i filmy przedstawiające zorzę polarną zaczynają zalewać osie czasu milionów użytkowników mediów społecznościowych. Kilka kont samodzielnie udostępniło film.

Eksperci twierdzą, że położenie tlenu i azotu w atmosferze determinuje kolory widoczne na niebie. Azot i tlen są głównymi źródłami odpowiednio zieleni, czerwieni i błękitu.

Czym dokładnie jest zorza polarna i dlaczego występuje?

według NASAJeśli jesteś w pobliżu bieguna północnego lub południowego, możesz spodziewać się wyjątkowej niespodzianki. Na niebie często pojawiają się piękne pokazy świetlne. Te światła nazywane są zorzą polarną. Jeśli jesteś w pobliżu bieguna północnego, nazywa się to zorzą polarną lub zorzą polarną. Jeśli jesteś w pobliżu bieguna południowego, nazywa się to aurora borealis lub południowymi światłami.

READ  Europejski Bank Centralny obiecuje kolejne podwyżki stóp po bezprecedensowej podwyżce

Tak naprawdę zorza polarna jest spowodowana przez słońce. Słońce wysyła nam więcej niż ciepło i światło. Wysyła w naszą stronę wiele innych energii i małych cząstek. Ochronne pole magnetyczne wokół Ziemi chroni nas przed większością energii i cząstek, a my nawet tego nie zauważamy.

Ale słońce nie wysyła tej samej ilości energii przez cały czas. Istnieje stały strumień wiatru słonecznego, a także burze słoneczne. Podczas jednego rodzaju burzy słonecznej, zwanej koronalnym wyrzutem masy, ogromny bąbel naelektryzowanego gazu wybucha i może podróżować w kosmosie z dużą prędkością.

Kiedy burza słoneczna zbliża się do nas, część energii i małych cząstek może przedostać się przez linie pola magnetycznego na biegunach północnym i południowym do atmosfery ziemskiej. Tam cząsteczki wchodzą w interakcję z gazami w naszej atmosferze, tworząc piękny pokaz światła na niebie. Tlen daje zielone i czerwone światło. Azot świeci na niebiesko i fioletowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *