x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Fiat 500 - typowe usterki, poradnik kupującego

11.01.2013, 18:18 przez konrad

Fiat 500 pojawił się w salonach samochodowych w 2007 roku i jest produkowany do dzisiaj. Ten uroczy mikrus produkowany jest w Polsce i w Meksyku. Swoim niebanalnym wyglądem i stylizacją podbił serca kierowców w wielu krajach świata.

Zdobył także wiele nagród.  Autko wyglądem nawiązuje do swojego protoplasty, produkowanego do 1957 roku. Samochód wykorzystuje tę samą płytę podłogową co Ford Ka, Lancia Ypsilon i Fiat Panda. Najczęściej spotykaną w Polsce wersją nadwozia jest trzydrzwiowy hatchback. Ponadto produkowany jest jeszcze dwu i trzydrzwiowy  kabriolet.

Samochód przede wszystkim urzeka oryginalnym i niecodziennym wyglądem. Poza tym jednak ma także wiele ograniczeń. Przede wszystkim jest to idealny samochód dla jednego albo dwóch pasażerów. Dlatego świetnie sprawdza się jako samochód dla żony, córki albo narzeczonej. Wersja usportowiona może przypaść do gustu także młodemu mężczyźnie, choć raczej z racji szeregu detali jest to auto typowo kobiece. Na uwagę zasługują także wersje specjalne, takie jak chociażby Fiat 500 by Gucci.

Właściciele auta narzekają przede wszystkim na ciasnotę, zwłaszcza na tylnej kanapie, na zawieszenie, które jest bardzo twarde i daje boleśnie odczuć każdą dziurę w drodze oraz na niespodziewanie dużą jak na auto tej wielkości średnicę skrętu kół, która powoduje problemy z parkowaniem w mieście. Niektórzy kierowcy narzekają także na nieprecyzyjną pracę układu kierowniczego, słabą widoczność podczas cofania i zbyt mały zbiornik paliwa.

Spójrzmy, co producent montuje pod maską Fiata 500. Zacznijmy od silników benzynowych: 0.9 l TwinAir Turbo R2 (85 KM), 1.2 l 8V R4 (69 KM),. 1.4 l 16V Starjet R4 (100 KM), 1.4 l T-Jet Abarth R4 (135 KM) oraz 1.4 l T-Jet Abarth 895 Tributo Ferrari (180 KM). Oprócz tego we Fiacie 500 montowane są silniki wysokoprężne Multijet o pojemności 1.3 l I mocy 75 i 95 KM. W sprzedawanym na terenie Europy Fiacie 500 montuje się jedną z trzech skrzyń biegów: pięciobiegową manualną, sześciobiegową manualną oraz pięciobiegową półautomatyczną Dualogic (nie trzeba wciskać w niej sprzęgła podczas zmiany biegów).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Nowy Fiat 500L na Nowy Rok
brak komentarzy
Do kawy
Fiat 500 - maluch, który zmotoryzował Wlochy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.