x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Toyota Yaris Hybrid – traci przy bliższym poznaniu

20.01.2013, 13:06 przez Bogusław Korzeniowski

Pisząc o Toyocie Yaris Hybrid należy rozróżnić dwa aspekty – nadwozie i napęd hybrydowy. Toyota Yaris, doskonale znany i ceniony w Polsce model, ma bowiem od ubiegłego roku nową twarz.

Dokładnie nawet to nie twarz modelu została odnowiona, gdyż pojazd trzeciej generacji (pierwsza generacja 1999-2005, druga generacja 2005-2011) jest modelem wyraźnie większym i dojrzalszym.

Tym samym nie jest to już najmniejszy model segmentu B, ale wersja, która – tak jak w przypadku pojazdów konkurencji – spełni swe zadania w ruchu miejskim, a nawet podczas dalszych rodzinnych wyjazdów. W stosunku do Yaris II, model jest dłuższy (generacja druga miała długość  3750 mm, a aktualny model ma 3885 mm) i ma większy rozstaw osi (rozstaw wzrósł z 2460 mm do 2510 mm). Zważywszy zaś, że bagażnik w poprzednim modelu miał pojemność 270 litrów, a obecnie wzrósł tylko do 286 litrów można mieć pewność, że skupiono się na lepszym zagospodarowaniu przestrzeni pasażerskiej.

 Otwieramy więc drzwi i… jest lepiej!

Już pierwsze spojrzenie do wnętrza wskazuje kolosalne zmiany. Po pierwsze Yaris trzeciej generacji ma tradycyjny zestaw zegarów, umieszczony za kołem kierownicy, dokładnie przed kierowcą, a nie na środku deski, jak to było wcześniej. Ta zmiana wpłynęła korzystnie na postrzeganie modelu, jako wersji „bardziej stonowanej” i „bardziej dostojnej”.

Drugą dostrzegalną równicą są użyte materiały tapicerskie na desce rozdzielczej. W poprzedniej generacji były to elementy plastikowe dość słabej jakości, co w połączeniu z otwieranymi na krańcu deski uchwytami na butelki sprawiało wrażenie kiepskiego i trzeszczącego plastikowego modeliku. Obecnie użyte przy budowie deski rozdzielczej materiały są jakości dużo lepszej i nie odbiegają od producentów europejskich.

Trzecią równicą dostrzegą zwłaszcza siedzący z tyłu. Wprawdzie samochód nie urósł wszerz i nadal troje dorosłych siedząc z tyłu poczuje się jak sardynki w puszce, ale w poprzedniej generacji nawet dwie osoby siedzące z tyłu czuły dyskomfort ze względu na mało miejsca na nogi. Obecnie wprawdzie nadal nie jest to komfort z Corolli, ale nie odbiega on od innych producentów segmentu B.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Toyota Yaris II - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy
Aktualności
Toyota Prius ma 15 lat
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.