x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Polska ofensywa Toyoty

05.02.2013, 17:01 przez Bogusław Korzeniowski

Podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości: RAV4 czwartej generacji i mini van Verso.

Na początku stycznia Toyota zaprezentowała w Polsce nową, drugą generację kompaktowego Aurisa z nadwoziem hatchback. Atrakcyjne nadwozie, przestronne wnętrze i komfortowe zawieszenie, w połączeniu z bogatym wyposażeniem i atrakcyjnymi cenami pozwoliło Aurisowi z sukcesem zadebiutować na konkurencyjnym rynku. W pierwszym dniu sprzedaży Aurisa w Polsce Toyota zebrała 100 zamówień na nowy model. Klienci w Polsce wybierają najczęściej wersję z silnikiem benzynowym 1.6 Valvematic o mocy 132 KM i z bogatym wyposażeniem uzupełnionym o pakiety.

Kolejny etap ofensywy modelowej koncernu w 2013 roku będzie miał miejsce w dniach 9-10 marca, kiedy w salonach zadebiutują nowy SUV RAV4 i z modernizowany mini van Verso.

Nowa generacja RAV4 została zaprojektowana w oparciu o platformę Avensisa, dzięki czemu samochód wyraźnie zyskuje na przestronności wnętrza i pojemności bagażnika (547 litrów). Długość całkowita wzrośnie względem poprzednika o 20 cm, a rozstaw osi o 10 cm, czyniąc z nowego RAV4 jeden z największych samochodów w swojej klasie. Wśród cech wyróżniających RAV4 na rynku nadal pozostanie zwrotność, która mimo większych rozmiarów zewnętrznych, będzie porównywalna z kompaktowym Aurisem.

W modelu RAV4 zadebiutuje silnik Diesla D-4D o pojemności 2-litrów i mocy 124 KM, wyróżniający się wysokim momentem obrotowym 310 Nm dostępnym już od 1600 obr./min., dającym dobrą dynamikę, oraz niskim zużyciem paliwa na poziomie zaledwie 4.9 l/100 km.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Toyota podczas Salonu w Genewie
brak komentarzy
Aktualności
Toyota najmniej awaryjna
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.