x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Bravo Fiat! – tak trzymać

22.02.2013, 14:11 przez Bogusław Korzeniowski

Wyroby firmy Fiat są w Polsce najbardziej znanymi samochodami, ale są również najbardziej ośmieszanymi modelami. Hasła typu „Nie kupuj samochodu na ‘F’, czyli Fiat, Ford i Francuskie”,  cieszą się poważaniem zwłaszcza wśród zwożących z zachodu stare BMW i VW.

Czy słusznie?

Czasy gdy można było narzekać na słabą jakość samochodów włoskich mamy już dawno za sobą. Wprawdzie na odbudowanie zaufania na rynku musimy jeszcze trochę poczekać, ale możemy być pewni – jakość i rozwiązania techniczne są na najwyższym poziomie.

Jednym z takich przełomowych modeli jest Bravo. Jego wymiary:  długość 4.34 m, szerokość 1.79 m, wysokość 1.49 m, rozstaw osi 2.60 m, oraz miękkie i płynne linie podkreślają niezwykle dynamiczną sylwetkę auta. Część przednia zdecydowanie sugeruje, że jest to auto o wyglądzie sportowym: pochylona przednia szyba, prowokujące światła o wydłużonym kształcie. Część tylna daje natomiast wrażenie zwartości i dynamiki. Połączenie tych dwóch stylów zaowocowało sylwetką sprawiającą wrażenie wystrzelonego z dużą siłą pocisku.

Wnętrze we włoskich pojazdach ma charakter podkreślający ciepło i wygodę. Jednak w przeciwieństwie do dawniejszych wersji Fiata, bardzo dużą wagę przyłożono do dbałości o szczegóły. Design deski rozdzielczej tworzą miękkie linie, zestaw wskaźników umieszczono na pulpicie tak, by zawszy był widoczny dla kierowcy, oraz zastosowano eleganckie obicia wnętrza.

Wraz z tym modelem Fiat zrywa też z opinią „marki dla statecznych rodzin”. Zamiast w kierunku rodzin nauczycieli i starszych osób szukających taniego samochodu, obecne modele mają chwycić za serce (i kieszeń) młodszych użytkowników.

Stąd też w Bravo zastosowano –przełomowy w tej klasie oraz w wielkoseryjnej produkcji -system Blue&Me™ . Współpracuje on z większością telefonów komórkowych wyposażonych w bezprzewodową technologię Bluetooth®1 oraz profil hands-free.

Drugą z zalet urządzenia jest media player. Aby użyć media playera, należy podłączyć przenośny nośnik danych do samochodowego portu USB2. Po włączeniu stacyjki, system Blue&Me™ zacznie tworzyć medialną bibliotekę. Po jej utworzeniu, można po niej surfować i przeszukiwać kategorie plików dźwiękowych używając przycisków kierownicy i kluczowych słów. Gdy wybrano plik dźwiękowy system Blue&Me™ odtworzy go w samochodowych głośnikach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Link4
brak komentarzy
Aktualności
Fiat 500 L – Amore
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.