x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyota Yaris I - typowe usterki, poradnik kupującego

25.02.2013, 20:23 przez konrad

Toyota Yaris I to miejskie autko, które pojawiło się w salonach w 1999 roku. W Polsce samochód zrobił furorę jako samochód firmowy. Tysiące przedstawicieli handlowych pokonywało dziennie tysiące kilometrów, nie bacząc na dziury w drogach.

Yarisy dzielnie pracowały także w autoszkołach. Jednych i drugich aut trzeba unikać jak ognia i koniecznie trzeba sprawdzać pochodzenie samochodu. Na szczęście samochód był także często kupowany przez „cywilnych” użytkowników, a najbardziej kochały go panie. Kupno salonowego, zadbanego Yarisa z udokumentowanym przebiegiem od uśmiechniętej damy może być prawdziwą przyjemnością.

Samochód zaczęto produkować od 1999 roku, a w 2003 roku wygląd autka nieco odświeżono (kosmetyczne zmiany wyglądu) po przeprowadzonym faceliftingu. Toyota Yaris pierwszej generacji była produkowana do 2005 roku. Auto było produkowane w Japonii.

Samochód na rynek europejski produkowano w dwóch wersjach nadwozia: jako trzy i pięciodrzwiowy hatchback. W 2003 roku do produkcji wszedł Yaris w wersji mikrovan – Verso. Na polskim rynku niedostępny był Yaris w wersji sedan.

Co znajdziemy pod maską Toyota Yaris? Paleta silników składała się z trzech jednostek benzynowych i jednego diesla. Silniki benzynowe to: 1.0l (68KM), 1.3l (86KM) i 1.5l (106KM). Jedyny diesel jaki montowano w tym samochodzie to 1.4 D-4D o mocy 75KM. Z silnikami mogła współpracować pięciobiegowa przekładnia manualna albo czterobiegowy automat. Samochód miał napęd przedni.

Jakich problemów można spodziewać się po Toyocie Yaris pierwszej generacji? Zacznijmy od silników.

W jednostkach benzynowych można spodziewać się wycieków spod pokrywy zaworów. Uszkodzenie to pojawiało się już w autach w miarę nowych i było często usuwane na gwarancji. Nowa uszczelka kosztuje ok. 30zł i po kupnie auta i wymianie typowych elementów (rozrząd, pompa wody, świece) warto i ją wymienić (wymiana kosztuje ok. 50zł). Poza tym silniki sprawują się wzorowo.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Peugeot 207 - poradnik kupującego
brak komentarzy
Aktualności
Najlepszy dealer Toyoty
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.