x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Toyoty tańczą na lodzie

20.03.2013, 16:32 przez marta

Trzy samochody z różnymi rodzajami napędu, śliska nawierzchnia i trasa do pokonania. Jakich wrażeń dostarczyła taka eksperymentalna jazda?

Redakcja czasopisma Auto Rok w we współpracy ze Akademią Jazdy Toyoty zorganizowała Winter Test 2013, imprezę, której celem były zimowe jazdy testowe po śliskiej nawierzchni samochodami z trzema różnymi układami napędu: przednim, tylnym i 4x4. Mieliśmy okazję w niej uczestniczyć. Oto nasze wrażenia.

Jak na zamówienie organizatorów, przed samą imprezą nawierzchnia toru poślizgowego równomiernie pokryła się warstwą śniegu i lodu, dzięki czemu zapanowały idealne wręcz warunki do testów. Samochody do jazd udostępniła Toyota. Do dyspozycji kierujących był więc przednionapędowy, najnowszy Auris, Toyota RAV4 z napędem na 4 koła oraz, a jakżeby inaczej, Toyota GT86. 

Naszym zadaniem było przejechanie kilku szybkich okrążeń po ciasnym okręgu, następnie slalom między słupkami,  z obowiązkowym ciasnym nawrotem. A to wszystko bez wsparcia elektroniki na nawierzchni pokrytej solidną warstwą śniegu. Dla spotęgowanie różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami napędu we wszystkich samochodach ograniczono pracę elektronicznych systemów stabilizujących tor jazdy.

Mimo, że nie mierzyliśmy czasu to i tak każdy starał się sprawdzić, jakie są granice przyczepności poszczególnych samochodów. Dodatkowo, dla osób, którym brakowałoby wrażeń, na uboczu czekał samochód przygotowany przez Akademię Jazdy Toyoty, w którym między przejazdami mogliśmy trenować do woli.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Lexus CT200H - zimowa przygoda
brak komentarzy
Premiery
Nowa Toyota RAV4
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.