x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Nissan Note – stylistyka nadwozia

16.07.2013, 21:42 przez Bogusław Korzeniowski

Nowy Nissan NOTE wnosi powiew świeżości i emocji do segmentu, w którym wygląd stał się kluczowym czynnikiem sukcesu.

Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom nabywców samochodów z segmentu B, Nissan stworzył samochód łączący w sobie elegancję i płynne linie z oryginalnymi i odważnymi detalami.

Nawiązujący wyglądem do koncepcyjnego modelu Invitation, zaprezentowanego w 2012 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie, nowy NOTE cechuje się energetycznym designem, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest również praktyczny.

Czyste linie sylwetki pojazdu podkreślają dynamikę nowego NOTE i stanowią o wiodącej w klasie aerodynamice tego modelu. W przeciwieństwie do wersji NOTE sprzedawanych na innych rynkach, odmiana europejska otrzymała oryginalny wygląd przedniej części nadwozia, a także specjalnie wyprofilowane lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami.

Zbudowany na lekkiej płycie podłogowej V, nowy NOTE łączy w sobie szeroki rozstaw osi i krótki zwis przedni, co zapewnia mu nieco sportowy, żywiołowy wygląd. Boczna część nadwozia wyróżnia się wyrazistą „linią squasha", która potęguje wrażenie dynamiki, a swoją nazwę wzięła od toru lotu poruszającej się po korcie piłki do gry w squasha.

Z przodu uwagę zwracają wyraziste przetłoczenia oraz połączone z wlotem powietrza obudowy reflektorów. Wyjątkowa, lekko unosząca się ku tyłowi linia okien i poszerzane nadkola sprawiają, że wygląd nowego NOTE umacnia pozycję Nissana w dziedzinie innowacyjnej stylistyki.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Technika
Nowy Nissan Note – rozwiązania techniczne
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.