x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Fiat Sedici. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

25.07.2013, 10:58 przez marta

Fiat Sedici to niewielki crossover, który został opracowany we współpracy z Suzuki (bliźniaczym autem jest Suzuki SX4). Samochód ma bardzo ciekawy wygląd zewnętrzny, zwarte, wysokie nadwozie, oraz wysoki prześwit, dzięki czemu nadaje się do jazdy poza miastem, a w samym mieście problemów nie sprawią mu wysokie krawężniki.

Samochód był produkowany w latach 2006 – 2013 (w tym roku Suzuki zaprezentowało drugą generację modelu SX4). Produkowano sześćdziesiąt tysięcy samochodów rocznie, z czego dwadzieścia tysięcy było sprzedawanych jako Fiat Sedici, a czterdzieści tysięcy jako Suzuki SX4.

W 2009 roku samochód przeszedł facelifting, w czasie którego zmieniono wygląd przodu, zestaw zegarów i wygląd konsoli środkowej. W ofercie pojawił się także nowy silnik wysokoprężny.

Samochód był produkowany w jednej, pięciodrzwiowej wersji nadwozia. Auto mogło mieć napęd na przednie koła albo AWD, na wszystkie.

Przed faceliftingiem (auta produkowane do 2009 roku) producent montował pod maską silnik benzynowy 1.6l (107 KM, wersje z napędem na dwa i wszystkie koła) oraz silnik wysokoprężny 1.9l Multijet (120 KM, montowany tylko w wersji z napędem na wszystkie koła).

Od 2009 roku Fiat Sedici mógł być napędzany silnikiem benzynowym 1.6l (120 KM, wersja z napędem na dwa i na wszystkie koła) oraz silnikiem wysokoprężnym 2.0l Multijet (135 KM, tylko wersja z napędem na cztery koła). Dwulitrowy Multijet wyposażany był seryjnie w filtr cząstek stałych DPF.

Z silnikami współpracowały czterobiegowe skrzynie automatyczne lub pięcio i sześciobiegowe skrzynie manualne.

Jakich problemów można spodziewać się po Fiacie Sedici?

Przy wyborze wersji silnikowej, warto zainteresować się podstawową jednostką benzynową. Silnik wyposażony jest w zmienne fazy rozrządu i bezobsługowy łańcuch. Jak na razie nie ma jakichkolwiek informacji o awariach, poza tym jednostka ta ma niewielki apetyt na paliwo.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Fiat Croma II. Typowe usterki. Poradnik kupującego
brak komentarzy
Aktualności
Fiat - czy nadszedł koniec tanich samochodów?
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.