x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowa siła komfortu – Audi A8

21.08.2013, 11:24 przez Bogusław Korzeniowski

Konsekwentnie stosowana lekka konstrukcja, doskonały komfort i wiele najnowszych rozwiązań - Audi  w znacznym stopniu zmodernizowało swój flagowy model - A8.

Silniki są jeszcze mocniejsze i bardziej efektywne, a nowe systemy wsparcia i innowacyjne reflektory diodowe Matrix LED sprawiają, że samochód jeszcze wyraźniej ukazuje swój niepowtarzalny charakter.

Audi, ze swoim nowym A8, należy do liderów innowacji w segmencie aut luksusowych. Jedną z ogromnych zalet tej dużej limuzyny jest lekka konstrukcja. Ciężar Audi A8 3.0 TFSI quattro ze standardowym rozstawem osi wynosi tylko 1 830 kg. To najlepszy wynik wśród konkurentów z napędem na cztery koła. Karoseria zbudowana wg. założeń Audi Space Frame (ASF), składa się prawie całkowicie z aluminium.Waży zaledwie 231 kg.

Z niezmienioną długością 5,14 m, rozstawem osi 2,99 m, szerokością 1,95 m i wysokością 1,46 m, Audi A8 jest najbardziej sportową limuzyną w segmencie. W wersji A8 L, rozstaw osi i długość są większe o 13 cm. Niezależnie od wariantu karoserii, dzięki udoskonalonejkonstrukcji, bagażnik jest teraz bardziej pakowny. Dodatkowe rozwiązania mające na celu wytłumienie wnętrza zmniejszyły i tak już niski poziom docierającego tam hałasu.

Dynamiczna stylistyka tej dużej limuzyny jest teraz jeszcze bardziej wyrazista. Maska silnika, pojedynczo obramowana osłona chłodnicy i przedni zderzak mają jeszcze bardziej przestrzenną formę, a dolne krawędzie przednich reflektorówsą proste. Reflektory diodoweto standardw wersjach z silnikiem V8. Na życzenie, Audi dostarcza reflektory diodowe Matrix LED, wyznaczające nowe standardy zarówno w stylistyce jak i w zakresie zastosowanych rozwiązań technicznych. Każda jednostka świateł drogowych składa się z 25 pojedynczych diod świetlnych, które zapalają się zależnie od sytuacji. Można je równieżcałkowicie wyłączać lub przyciemniać.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Efektywne (i efektowne) kierunkowskazy w Audi A8
brak komentarzy
Premiery
Audi A6 Allroad Quattro – luksusowe kombi z terenowym zacięciem
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.