x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Znamy zwycięzcę GT Academy 2013

16.09.2013, 20:29 przez Bogusław Korzeniowski

Miguel Faisca, 24-letni student z Lizbony, zdobył tytuł europejskiego Mistrza Nissan PlayStation® GT Academy 2013.

Ten superszybki miłośnik gry Gran Turismo® w ciągu siedmiu dni, biorąc udział w obozie szkoleniowym GT Academy Race Camp na torze Silverstone, udowodnił, że za kierownicą prawdziwych samochodów wyścigowych Nissan Nismo jest równie szybki, jak w świecie wirtualnym. Teraz nowego zwycięzcę czeka intensywny program rozwoju kierowców, który ma za zadanie przygotować go do sezonu wyścigowego 2014 i jazdy samochodem Nissan GT-R Nismo GT-3 – co jest nagrodą za zwycięstwo w GT Academy.

Do tegorocznej edycji GT Academy zgłosiło się ponad 765 000 uczestników z 16 krajów Europy, grając w specjalną przedpremierową wersję demonstracyjną gry Gran Turismo®6 na PlayStation®3. Do udziału w piątej odsłonie obozu Race Camp, odbywającego się na torze Silverstone, zakwalifikowała się rekordowa liczba 42 graczy, którzy tam rozpoczęli swój proces przemiany w prawdziwych kierowców wyścigowych.

Pod czujnym okiem doświadczonych sędziów i trenerów, w tym również byłych kierowców Formuły 1, takich jak Johnny Herbert, René Arnoux, Stefan Johansson i Vitantonio Liuzzi, 42 szczęśliwców zostało podzielonych na siedem grup. W ostrej konkurencji stopniowo wyłaniano najlepszych, poddając ich serii prób, które sprawdzały umiejętności jazdy, sprawność fizyczną, postawę, wytrzymałość psychiczną i potencjał.

Po teście za kierownicą Nissanów 370Z Nismo, zawodnicy wyjechali na tor, aby zaliczać okrążenia treningowe i kwalifikacyjne w samochodach wyścigowych 370Z. Po siedmiu dniach spędzonych na obozie Race Camp siedmiu uczestników niemających wcześniej doświadczenia na torze wyścigowym uzyskało podstawowe licencje wyścigowe ARDS oraz przeszło szereg prób i sesji szkoleniowych, które miały na celu przygotowanie ich do finałowych rozgrywek.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Regionalny Finał GT Academy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.