Audi A3 8P - typowe usterki, poradnik kupującego

17.07.2012, 21:34 przez konrad

Produkowane od 1996 roku Audi A3 odniosło duży sukces. Auto zyskało wielu wielbicieli. Spokojne urodą, ale szykowne, małe, ale eleganckie, kompakt a jednak premium. Sukces musiał mieć kontynuację. Konstruktorzy Audi stanęli przed ciekawym wyzwaniem. Musieli stworzyć nowe auto, ale z drugiej strony musiało ono kontynuować wszelakie najlepsze tradycje poprzednika, który się po prostu podobał. I tak w 2003 roku w salonach zadebiutowało Audi A3 8P.

Samochód wyglądem bardzo przypominał poprzednika, co w tym przypadku było sukcesem. Konstrukcję oparto o zupełnie nową płytę podłogową PQ35 (korzystają z niej między innymi Volkswagen Golf VI. Seat Leon Mk2 czy Skoda Yeti). Zastosowano większy rozstaw osi (zwiększyła się dzięki temu ilość miejsca wewnątrz, szczególnie odczuwalna przez pasażerów tylnej kanapy) a auto może pochwalić się wysokimi ocenami bezpieczeństwa biernego. Najpierw do sprzedaży trafiła wersja trzy a potem pięciodrzwiowa (jest dłuższa i posiada większy bagażnik). W sprzedaży pojawiła się także wersja sportowa S3 (zadebiutowała w 2006 roku) z napędem Quattro, a pełnoprawnym członkiem rodziny stał się także kabriolet.

Pierwsze kosmetyczne zmiany w wyglądzie auta nastąpiły w 2005 roku, kiedy to auto otrzymało nowy, charakterystyczny grill. W 2008 roku kolejny facelifting wzbogacił samochód o LED-owe oczka. Ostatnie odświeżenie auta miało miejsce w 2010 roku. Samochód wzbogacił się o pomalowany na czarno grill i słupek B w takim samym kolorze oraz otrzymał tylny zderzak o nieco innym kształcie. Ponadto, na zewnątrz (klamki, wloty powietrza) i wewnątrz auta pojawiły się chromowane dodatki oraz poszerzyła się gama alufelg i paleta kolorystyczna. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.