x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

F800 - styl Mercedesa przyszłości

27.07.2012, 12:35 przez konrad

Motoryzacja ma ponad 125 lat, ale cały czas jesteśmy zaskakiwani czymś nowym. Dzięki wykorzystaniu elektroniki największe zmiany zaszły oczywiście w rozwiązaniach technicznych, ale także w stylistyce nadwozi widać nowe spojrzenie.

Przykładowo wielu miłośników motoryzacji styl Mercedesa utożsamia z trój brylową limuzyną o klasycznych prostych liniach i dużą pionową osłoną chodnicy. Niestety muszą się oni zgodzić, że to już przeszłość. Dzisiejszy klasyczny Mercedes to nadal trójbrłowa limuzyna, ale linie karoserii są obłe i bez kantów, a osłona chłodnicy została zaprojektowana z uwzględnieniem zasad aerodynamiki.

A jak będzie wyglądał Mercedes w przyszłości?

Szefowie Mercedesa zdecydowali się odsłonić nieco rąbka tajemnicy i pokazano concept car  F800. Prace jakie trwają w Stuttgacie będą zapewne dla wielbicieli stylu kanciastej limuzyny prawdziwym szokiem. Zaprezentowana bryła limuzyny jest bowiem bliższa wizjom Bertone czy Giugiaro, niż stylowi Mercedesa.

Jak powiedział szef designu marki Mercedes-Benz, prof. Gorden Wagener: „Model F 800 włącza się płynnie w naszą linię stylistyczną. Już na pierwszy rzut oka można go utożsamić jako Mercedesa, przy czym typową dla marki stylistykę zinterpretowaliśmy na nowo”. Ta nowość to krótkie zwisy, bagażnik uformowany bez wyraźnego zarysu trzeciej bryły i powierzchnia szyb bocznych bardziej znana ze stylu modeli sportowych niż limuzyn. Kolejnymi ważnymi cechami stylistyki modelu F 800 są (niestosowane dotychczas w takiej formie) przetłoczone powierzchnie nadwozia i (stosowany już w nowym coupé Klasy E) widok z przedniej partii, z atrapą chłodnicy wyraźnie wystającą do przodu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Mercedes F125 - samochód przyszłości
brak komentarzy
Premiery
Atak na podium, czyli Mercedes A
1 komentarz

Dodaj komentarz

Komentarze

adam

Fee jedyne co zostało z mercedesa to gwiazda ;/ no i morze przedni gril, reszta wygląda jak nieudolna przeróbka i połączenie audi i bmw

1 października 2012 19:37:48 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.