x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ósma generacja Passata - wyświetlacz Head-up

01.06.2014, 12:41 przez Bogusław Korzeniowski


Jako pierwszy Volkswagen, nowy Passat będzie oferowany w przyszłości z wyświetlaczem Head-up. Wyświetla on ważne informacje, jak prędkość czy piktogramy nawigacji, bezpośrednio w zasięgu wzroku kierowcy. 
Fakty dotyczące pierwszego wyświetlacza Head-up w Volkswagenie:

1. Większe bezpieczeństwo. Dzięki projekcji przez wyświetlacz Head-up, kierowca nie musi odrywać wzroku od drogi, aby zarejestrować informacje takie jak na przykład szybkość jazdy.

2. Szybsza reakcja. Dzięki wyświetlaniu ostrzeżeń w bezpośrednim zasięgu wzroku kierowcy, czas reakcji ulegnie znacznemu skróceniu. 

3. Mniejsze zmęczenie oczu. W związku z faktem, że oczy nie muszą nieustannie zmieniać akomodacji między drogą a wskaźnikami, o wiele mniej męczą się podczas długich tras. 

4. Wysuwana szklana szyba. Wyświetlacz Head-up Passata jest „rozwiązaniem kombinowanym”. Dane wyświetlane są na przezroczystym ekranie, który wysuwa się przed przednią szybą samochodu. Nieużywany wyświetlacz chowa się w desce rozdzielczej i jest szczelnie zamknięty.  

5. Doskonałe wartości optyczne. Pod względem konstrukcyjnym szyba, na której wyświetlane są informacje, jest wysokiej rozdzielczości kolorowym ekranem o głębokości barwy 18 bitów. Rezultatem jest doskonała jakość i kontrast obrazu. Kolejna zaleta wysuwanego, a nie zintegrowanego z szybą ekranu pojawia się przy wymianie przedniej szyby (np. po uderzeniu kamieniem), nie trzeba wówczas zakładać specjalnej, drogiej szyby oraz kalibrować od nowa systemu. 

6. Informacje wirtualnie przed Passatem. Kierowca ma wrażenie, że informacje wyświetlane są około 2 metry przed Passatem.

7. Słońce nie przeszkadza. Jasność wyświetlanych informacji jest automatycznie dostosowywana do światła otoczenia. Luminacja wyświetlania wynosi 12.000 cd/m2, zatem informacje są czytelne nawet przy bezpośrednim nasłonecznieniu.

8. Wybór zakresu informacji. Wyświetlacz Head-up aktywowany jest oddzielnym elementem obsługowym obok pokrętła świateł. Kierowca może sam wybrać w menu systemu Infotainment, które informacje mają być wyświetlane: aktualna prędkość, dozwolona prędkość, wskazówki nawigacji, informacje systemów wspomagających lub ostrzeżenia. 

Podobne artykuły

Technika
Ósma generacja Passata - Emergency Assist
brak komentarzy
Technika
Ósma generacja Passata - Trailer Assist
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.