x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ergo Hestia: więcej klientów, mniej skarg.

16.06.2014, 12:20 przez admin

Dzięki systemowi zarządzania opiniami klientów, w pierwszym kwartale 2014 roku liczba osób niezadowolonych z jakości obsługi przez Ergo Hestię ponownie spadła.

Na 1000 wystawionych polis, skarży się 9 ubezpieczonych, wskaźnik skarg dla Ergo Hestii wyniósł tylko 0,87%.

– Model zarządzania skargami i odwołaniami w Grupie Ergo Hestia wprowadziliśmy już 6 lat temu. Jego cel to wyeliminowanie błędów w obsłudze. Widzimy, że system przynosi rezultaty: po uwagach klientów zmniejszamy liczbę błędów, doceniają to sami ubezpieczeni. Najlepszy dowód – rosnąca dynamika sprzedaży w pierwszym kwartale 2014 roku.

Ergo Hestia jako pierwszy i na razie jedyny ubezpieczyciel w Polsce, upublicznia wewnętrzne dane o skargach swoich klientów. Zmiany, które wprowadziła dzięki uwagom i opiniom, od dwóch lat podsumowuje w kwartalnym raporcie. Firma przedstawia w nim konkretne wskaźniki, które pomagają sprawdzić, ilu klientów skarży się na obsługę.

Wskaźnik Skarg (stosunek skarg wyjaśnionych do liczby zawartych polis) zmalał od końca roku 2013 z 1,19% do 0,87% na koniec marca 2014 r. To znaczy, że przy rosnącej liczbie zawartych ubezpieczeń, firma miała mniej klientów, którzy są niezadowoleni z obsługi. W pierwszym kwartale 2014 r. składka przypisana brutto największej spółki majątkowej Grupy, STU Ergo Hestia, rosła z dynamiką 108,1 proc. wobec analogicznego okresu w 2013 roku osiągając sprzedaż ubezpieczeń na poziomie 722,53 mln zł.

Wskaźnik utrzymał stały poziom 4,7 proc. To znaczy, że dzięki usprawnieniom, na 1000 decyzji likwidatorów Ergo Hestii zaledwie 47 były kwestionowane przez klientów. Jednocześnie w pierwszym kwartale 2014 roku malał udział skarg zasadnych wynoszący 3 proc. To oznacza, że aż 97% odwołań klientów było bezzasadnych.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC Skoda Rapid
brak komentarzy
Finanse
Ubezpieczenie OC YCD Ergo Hestia
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.