x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Fiat 500 - Pięć lat "Pięćsetki"

27.08.2012, 16:21 przez konrad

Fiat 500 zadebiutował 4 lipca 1957, a dokładnie pół wieku późnej, 4 lipca 2007 roku, w Turynie miała miejsce prezentacja nowej „pięćsetki”. Warto podsumować te pięć lat, gdyż model odniósł sukces w Europie Zachodniej, a z fabryki w Tychach wyjechało prawie milion tych pojazdów. Czym zauroczyła nabywców?

Pięćsetka powstała na płycie podłogowej Pandy, stąd ma ten sam rozstaw osi i prawie identyczną długość. Jest jednak o 7 cm szersza, co gwarantuje większy komfort pasażerom. W przeciwieństwie do pierwowzoru współczesna wersja nie jest bowiem zaprojektowana jako „pierwszy samochód”, ale jako kolejny model w rodzinie, coś w rodzaju „zabawki w wyrafinowanym, dobrym guście”. 

W modelu nowoczesna technika XXI wieku przeplata się z nostalgicznym spojrzeniem wstecz. Gdy zajrzymy do wnętrza, zobaczymy kokpit stylizowany na model sprzed pół wieku. Obrazuje to zarówno kierownica, będąca klasycznym trójramiennym wolantem z dużym deklem zakrywającym włącznik klaksonu, zaokrąglony daszek skrywający jeden (oczywiście okrągły) zegar oraz umieszczony na środku deski rozdzielczej panel radiowy przypominający stare odbiorniki. W rzeczywistości jednak radio to wysokiej klasy urządzenie z odtwarzaczem CD i MP3, kierownica o „zabytkowo” wyglądającym wolancie ma przyciski sterowania radio, pod błyszczącym deklem klaksonu ukryto airbag, szyby drzwi (w pierwowzorze nie otwierane) mają elektryczne sterowania, a klimatyzacja elektroniczne wyświetlacze.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Finanse
Ubezpieczenie OC Link4
brak komentarzy
Do kawy
Fiat 500 - maluch, który zmotoryzował Wlochy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.