x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Uczta dla zmysłów – Infiniti Q80 Inspiration

24.09.2014, 12:28 przez Bogusław Korzeniowski

Podczas Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego Infiniti chce trafić w sam środek medialnego cyklonu nową, mocną i przyszłościową propozycją. Japoński producent zaprezentuje w Paryżu Q80 Inspiration – swoją wizję samochodu nie tylko oferującego wyjątkowo luksusową jazdę, ale też łamiącego obowiązujące w klasie ramy. Jest to topowy w gamie, czteromiejscowy „fastback”, wyraźnie wyróżniający się ze stawki konkurentów. Dla marki Infiniti, jako firmy o zasięgu globalnym, jest to jednocześnie odważny i wytworny krok naprzód. Q80 Inspiration zaprojektowano, aby naruszyć status quo w elitarnym klubie dużych, czterodrzwiowych samochodów luksusowych. Model jest bezkompromisowym ambasadorem filozofii podporządkowania kierowcy takich elementów, jak układ napędowy czy technologie na pokładzie.

2 października o godzinie 15:30, w hali nr 5 paryskiego Parc des Expositions de Versailles Infiniti zaprezentuje mediom przełomowy koncept Q80 Inspiration i zdradzi szczegóły dotyczące hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej, która zapewni mu wysokie osiągi, przy zdumiewająco niskim zużyciu paliwa. Nie zabraknie także dodatkowych smaczków technologicznych.

Infiniti Q80 Inspiration ma 5052 milimetry długości i szeroki, bo wynoszący 3103 mm, rozstaw osi. Dla konceptu opracowano specjalne, 22-calowe felgi aluminiowe o pięciu podwójnych ramionach. Model wręcz szokuje imponującą bryłą o szerokości 2027 mm i wysokości 1350 mm.

− Po zaprezentowaniu Q30 Concept i Q50 Eau Rouge, Infiniti jest gotowe przedstawić samochód z najwyższej półki naszej poszerzającej się gamy – mówi dyrektor stylistyczny Infiniti, Alfonso Albaisa. – W Q80 Inspiration chcieliśmy uchwycić niezapomniane wrażenia, jakich doznaje się podczas przeżywania po raz pierwszy w życiu czegoś ważnego, pięknego i magnetycznego.

Wyrazista, odważna, zmysłowa propozycja marki Infiniti w postaci Q80 Inspiration naprawdę robi wrażenie. Nie ma bocznych lusterek, które zakłócałyby urok charakterystycznego profilu. Przeszklony dach w kształcie kropli deszczu jest wykonany z lekkiego, a doskonale izolującego akustycznie szkła. Portalowe drzwi pozwalają na zaprezentowanie zachwycającej kabiny w pełnej krasie, a przy tym ułatwiają kierowcy oraz pasażerom wsiadanie i wysiadanie.

Koncept tak zadziwiający jak Q80 Inspiration ma za zadanie przesuwać granice na wiele różnych sposobów, nie tylko przez piękno przyciągającej uwagę sylwetki. Kabina oferuje cztery miejsca, bardzo wysmakowane, a przy tym zapewniające najwyższej jakości spersonalizowaną atmosferę. Przestronnie ustawione fotele "1+1+1+1" otaczają elementy wykonane z włókna węglowego, aluminium i skóry.

Lekkie i sztywne podwozie, zastosowane z myślą o zaawansowanym zawieszeniu adaptacyjnym, dopełniono szkłem o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Skuteczne tłumienie dźwięku zapewniają też inne elementy, dzięki którym wrażenia z jazdy zostają wyniesione na wyższy poziom.

Czterodrzwiowy fastback Q80 Inspiration należy odbierać jako jednoznaczną intencję wejścia Infiniti do nowego dla marki segmentu luksusowych samochodów typu „fastback”. Do stylistyki i elementów technologicznych konceptu, który zadebiutuje w Paryżu będą regularnie odwoływać się w najbliższych latach cztery studia projektowe Infiniti, rozlokowane w różnych częściach globu.                                                  

Podobne artykuły

Premiery
Infiniti - wzrost sprzedaży
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Q50 hybrid – oszczędność to sprawa drugorzędna
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.