x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nissan z Jerzym Dudkiem rozpoczęli Champions League

25.09.2014, 12:09 przez Maciek

Jako sponsor UEFA Champions League Nissan zaprosił piłkarza o międzynarodowej sławie, Jerzego Dudka, do wykonania inauguracyjnego wykopu piłki w nowym sezonie najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich w Europie. Znana ze swojego kreatywnego podejścia marka urządziła z tej okazji prawdziwy show: wyścig pędzącego z prędkością rakiety Nissana 370Z Nismo z szybującą w powietrzu piłką.

Z okazji inauguracji sezonu UEFA Champions League Nissan zorganizował wyjątkowy show. Nawiązując do tradycyjnego sposobu rozpoczynania meczu, Nissan zaprosił Jerzego Dudka, słynnego polskiego piłkarza, aby wykonał perfekcyjny wykop piłki w stylu najlepszych bramkarzy UCL. Jednocześnie Nissan przekonał Michała Korościela z Radia Zet, aby za kierownicą Nissana 370Z Nismo spróbował dogonić i wyprzedzić kopniętą piłkę, zanim spadnie ona na ziemię.

Starając się odgadnąć wynik tej niecodziennej rywalizacji rzesze fanów spędziły mnóstwo czasu na kalkulowaniu szans, uwzględniając prędkość, przyspieszenie, trajektorię lotu, a nawet oddziaływania międzycząsteczkowe... Każdy czuł się ekspertem w dziedzinie praw fizyki - przynajmniej tych, które rządzą futbolem. Z czego jednak należało sobie przede wszystkim zdać sprawę, licząc na sukces 370Z Nismo? Były piłkarz Jerzy Dudek uważa, że sukces ten w dużej mierze zależy od rodzaju i przyczepności nawierzchni oraz od warunków atmosferycznych, ponieważ po idealnym wykopie z ręki piłka spędza mnóstwo czasu w powietrzu zanim dotrze do ziemi. Ale czy ten czas wystarczy, by samochód - nawet, jeżeli jest on naprawdę szybki, tak jak Nissan 370Z Nismo - zdążył ją wyprzedzić? „Owszem, pod warunkiem, że nawierzchnia i pogoda umożliwiają uzyskanie maksymalnego przyspieszenia" - zapewniał Jerzy Dudek tuż przed kopnięciem piłki.

Kierowca, Michał Korościel, uważa, że w tym przypadku najwięcej zależy od jego czasu reakcji i umiejętności za kierownicą. „Nigdy nie prowadziłem tak szybkiego samochodu, jak 370Z Nismo. Musiałem także rozglądać się za piłką i uważać, żeby nie uderzyła w przednią szybę Nissana, więc nie była to łatwa próba. Ale w każdej chwili mogę ją powtórzyć!".

Czy Michałowi Korościelowi w Nissanie 370Z Nismo udało się wygrać? Przekonaj się sam, oglądając ten film:

 

Podobne artykuły

Aktualności
Wystartowała współpraca Nissana z Ligą Mistrzów
brak komentarzy
Aktualności
Andrés Iniesta i Thiago Silva ambasadorami Nissana
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.