x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SEAT Leon X-Perience bezpieczny na piątkę!

18.11.2014, 17:21 przez Paulina

Ty cieszysz się jazdą, SEAT dba o bezpieczeństwo. To absolutnie kluczowy czynnik dla każdego kierowcy i pasażera. Najnowszy model SEAT-a, Leon X-Perience, udowadnia dbałość marki o najwyższy poziom bezpieczeństwa, zdobywając 5 gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP – to maksymalna nota, jaka może zostać przyznana.

SEAT Leon X-Perience, który po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany podczas targów Fleet Market w Warszawie, zadebiutuje w sprzedaży już w 2015 roku. Leon X-Perience to all-roadowe auto o podniesionym zawieszeniu i napędzie 4x4, skierowane głównie do osób stawiających na aktywny styl życia. Samochód ten idealnie udowadnia, że mając rodzinę nie trzeba rezygnować z auta o sportowym zacięciu.

Istotne jednak, że Leon X-Perience nie jest jedynym modelem SEAT-a, który został oceniony w teście. Niezależnym testom NCAP, które określają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas wypadków z użyciem manekinów, wcześniej została poddana cała gama marki. SEAT pokazał się w nich od najlepszej strony - każdy z modeli gwarantuje bezpieczeństwo na 5 gwiazdek!

SEAT Leon, niezależnie od wersji, to prawdziwy wzór do naśladowania. Auto zapewnia bezpieczeństwo dla dorosłych na poziomie 94%, a dla dzieci – 92%. Oznacza to, że przy ewentualnym zderzeniu czołowym i bocznym, kierowca oraz pasażerowie mogą liczyć na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i minimalne ryzyko kontaktu głowy lub tułowia z elementami wnętrza. Przedni zderzak i maska SEAT-a Leona zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa także pieszemu.

Największy z gamy SEAT-a, model Alhambra, zapewnia aż 96% bezpieczeństwa dla dorosłych i 80% dla dzieci. W praktyce oznacza to bardzo dobre zabezpieczenie dla całej rodziny. Osoby dorosłe o różnym wzroście i przyjmujące różne pozycje, a także dzieci, mogą liczyć na wysoki poziom bezpieczeństwa - zwłaszcza ochronę głowy, nóg oraz tułowia. Alhambra posiada również odpowiednie dostosowanie do uniwersalnych mocowań fotelików na każdym z siedzeń. 

Modele Toledo oraz Ibiza również gwarantują bezpieczeństwo z najwyższej półki. Pierwszy z nich zdobył łącznie 94% punktów za bezpieczeństwo dorosłych, zwracając uwagę na bardzo dobre zabezpieczenie nóg i kolan, oraz 80% za bezpieczeństwo dzieci. Ibiza w przeprowadzonych testach uzyskała w sumie 82% punktów za bezpieczeństwo dorosłych i 77% za bezpieczeństwo najmłodszych, wyróżniając się maksymalną ochroną dzieci w wieku 3 lat. Przedni zderzak i maska w obydwóch modelach zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa również pieszemu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
SEAT Alhambra Style Plus
brak komentarzy
Aktualności
SEAT Leon X-PERIENCE – sposób na nieodkryte szlaki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.