x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kadjar - crossover by Renault

02.02.2015, 21:45 przez Bogusław Korzeniowski

Po sukcesie modelu Captur, Renault zapowiada debiut modelu KADJAR, co najlepiej świadczy o dynamice marki we wprowadzaniu nowych produktów. W tym błyskawicznie rozwijającym się segmencie marka proponuje własną wizję crossovera.

RENAULT POSZERZA SWOJĄ OFERTĘ CROSSOVERÓW

KADJAR jest świadectwem potencjału Renault w tworzeniu lub wprowadzaniu istotnych zmian w modelach, pozwalających zdobyć nowe rynki i nowych klientów. O dynamice wprowadzania nowych modeli świadczy średni wiek modeli Renault, który zmniejszył się z 4,8 roku w 2012 r. do 4,2 roku w 2014 r., a pod koniec 2015 r. będzie wynosił 3,7 roku.

W 2014 r. crossovery stanowiły niemal jedną piątą sprzedawanych na świecie samochodów, a ich udział w rynku europejskim wyniósł 23%, natomiast w Chinach – 26%. Segment ten stanowi również doskonały sposób wejścia na najważniejsze rynki w planach ekspansji Grupy.

Po Renault Koleos, Captur był drugim crossoverem w gamie Renault. Model odniósł duży sukces. Ten miejski crossover wyposażony w innowacyjne i jednocześnie praktyczne rozwiązania uplasował się w czołówce sprzedaży crossoverów w segmencie B w Europie. W 2014 r. sprzedał się w ilości ponad 178 000 sztuk.

Renault kontynuuje ofensywę w tym segmencie na rynkach pozaeuropejskich. KADJAR, plasujący się pomiędzy Capturem i Koleosem, umożliwia poszerzenie oferty marki i wejście do segmentu C. Większy od modelu Captur, stanowi nową ofertę w tym segmencie – łączy płynne linie z atletycznym i prestiżowym wyglądem, komfortowym wnętrzem i jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.

RENAULT KADJAR – SAMOCHÓD O ŚWIATOWYCH AMBICJACH

W 2014 r. Grupa Renault sprzedała w 128 krajach całego świata 2 712 432 samochody. Dzięki swojej strategii rozwoju na rynkach pozaeuropejskich Renault sprzedaje obecnie 46% swoich samochodów poza Europą (w porównaniu do 37% w 2010 r.).

Kluczowym czynnikiem rozwoju Grupy i umocnienia jej wizerunku jest plan wprowadzania nowych modeli. KADJAR przyczyni się do rozwoju Renault dzięki poszerzeniu gamy oferowanej przez Grupę oraz wejściu na nowe rynki.5

KADJAR – ambitne cele sprzedaży w Europie i w basenie Morza Śródziemnego

Renault ma w Europie mocną pozycję – w 2014 r. uplasowało się na trzecim miejscu na rynku samochodów osobowych i dostawczych. KADJAR jest produkowany w zakładzie w Palencji, a 83% jego produkcji jest przeznaczone na eksport do ponad 50 krajów na pięciu kontynentach. Nowy model wejdzie do sprzedaży latem tego roku, początkowo w Europie, a następnie w większości krajów basenu Morza Śródziemnego i w Afryce. W Chinach KADJAR ma odegrać przełomową rolę w ofensywie Grupy Renault

KADJAR będzie pierwszym modelem Renault produkowanym w Chinach. Nowy crossover będzie stanowił mocny atut w rozwoju Grupy w tym kraju. Chiny, gdzie w 1999 r. sprzedano 600 tysięcy samochodów, są obecnie największym rynkiem zbytu na świecie. W 2014 r. sprzedano tam ponad 22 miliony samochodów. W grudniu 2013 r. Grupa Renault oficjalnie potwierdziła utworzenie joint venture z firmą Dongfeng i rozpoczęła budowę zakładu w Wuhan o początkowej mocy produkcyjnej 150 tysięcy aut. 

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Renault Koleos – jeszcze SUV, czy już auto 4x4?
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Renault Koleos - wyznacza standardy…
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.