x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Genewa 2015: Alfa Romeo 4C Spider – esencja włoskiej motoryzacji

04.03.2015, 13:43 przez Paulina

Pomimo, że oficjalna premiera Alfy Romeo 4C Spider odbyła się na początku roku w Detroit to, właśnie na Starym Kontynencie kusząca Włoszka wzbudza największe emocje. Strategia koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zakłada aktualnie ekspansję Alfy Romeo na rynek amerykański, stąd też idea premiery za wielka wodą. Tam również najwcześniej pojawi się w sprzedaży, bo już latem tego roku.

Na całe szczęście wersja produkcyjna niewiele różni się od prezentowanego konceptu. Wciąż na jej widok szybciej zabije serce nie tylko fana włoskiej motoryzacji.  Jej kunsztowne wykonanie jest pięknym ukłonem w stronę sportowych tradycji marki. Wysoko osadzone, podłużne reflektory pośrodku których, widnieje słynny trójkątny symbol designu Alfy czyli „trilobo” nie pozostawiają złudzeń, że mit mediolańskiego koncernu wciąż jest żywy. Lekko poprowadzona linia boczna, pełna obłych kształtów łagodnie wznosi się ku tyłowi. Tylny zderzak wraz z okrągłymi światłami LED-owymi opiera się na krągłościach, które dają jeszcze większe wrażenie mocy, zgrabnie obejmując duże i funkcjonalne wloty powietrza chłodzące silnik.

Alfa Romeo 4C Spider wyposażona jest w pokryte skórą sportowe fotele oraz nadwozie monocoque wykonane w całości z włókna węglowego - oba te elementy pochodzą ze świata wyścigów. Zaprojektowana z myślą o kierowcy kabina samochodu proponuje pokrytą skórą sportową kierownicę, spłaszczoną w dolnej części, sterowanie skrzyni biegów umieszczone na kierownicy oraz zespół pedałów z nakładkami z aluminium. Wnętrze zdobione skórą klasy premium z ozdobnymi przeszyciami jest dostępne w standardzie w Alfie Romeo 4C Spider i nadaje jej ekskluzywnego wyglądu, tak samo jak ramki wlotów powietrza wykonane z włókna węglowego. Nowoczesna technologia znajduje swoje zastosowanie w 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu (DID), który pokazuje informacje o samochodzie w wyraźnej grafice, co pozwala kierowcy skoncentrować się na drodze czy torze.

Dzięki centralnie umieszczonemu silnikowi, zaawansowanej technologii i kompaktowym wymiarom, Alfa Romeo 4C Spider zapewnia maksymalną precyzję prowadzenia, zrywność i rewelacyjne osiągi. Lecz niech przemówią dane techniczne: maksymalna prędkość wynosząca 257,5 km/h, przyspieszenie w zaledwie 4,1 sekund od 0 do 100 km/h, przyspieszenie boczne 1,1 g oraz 1,25 g maksymalnego opóźnienie przy hamowaniu.

Silnik o pojemności 1750 cm3 z turbodoładowaniem współpracuje ze skrzynią biegów Alfa TCT (z podwójnym suchym sprzęgłem) obsługiwaną za pomocą łopatek umieszczonych za kierownicą, skalibrowaną specjalnie dla Alfa Romeo 4C Spider i regulowaną przez selektor Alfa DNA. Skrzynia biegów sterowana w trybie sekwencyjnym oraz dokładne i szybkie przełączanie biegów (w czasie 130 tysięcznych sekundy na pełnych obrotach) stanowią dodatkowe udogodnienie dla kierowcy Alfy Romeo.

Nie znamy jeszcze ceny Alfy Romeo 4C Spider, ani planowanej wielkości produkcji.

W przypadku wersji Coupe jest to jednak limitowana seria 3500 sztuk, z czego tylko tysiąc trafiło na rynek europejski, a za zamkniętą wersję włoskiego coupe zapłacić trzeba minimum 220 000 złotych. Tak więc 4C spider z pewnością nie będzie produkowana w znacznie większej ilości. A i cena z pewnością nie będzie niższa

Podobne artykuły

Aktualności
Genewa 2015 – spojrzenie w przyszłość [GALERIA]
brak komentarzy
Aktualności
Alfa 4C Spider – piękna, letnia alfetka NAGRODZONA
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.