x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Leon ST CUPRA - rodzinne auto z sercem sportowca

20.03.2015, 10:47 przez Bogusław Korzeniowski

Mówi się, że do walki i zaciętej rywalizacji trzeba mieć serce. W modelu Leon ST CUPRA tę rolę pełni silnik 2.0 TFSI o mocy 265 KM lub 280 KM. To niezliczone pokłady mocy, prawdziwy zastrzyk emocji i dawka intensywnych wrażeń. W drugim newsletterze z cyklu Leon ST CUPRA od A do Z pokazujemy źródło mocy najszybszego kombi marki – serce prawdziwego sportowca. 

CUPRA oznacza moc, osiągi i dynamikę – nowy Leon ST CUPRA wypełnia wszystkie te obietnice w sposób doskonały. Jest rodzinnym samochodem, który zapewnia dreszczyk emocji na drodze. Pozwala cieszyć się jednocześnie praktycznością kombi i osiągami hot-hatcha.

Leon ST CUPRA dostępny jest w dwóch wariantach mocy: CUPRA 265 i CUPRA 280. Obydwie wersje napędza jednostka 2.0 TSI, która, jak na sportowy silnik przystało, lubi wysokie obroty i reaguje spontanicznie na każde wciśnięcie gazu.

SEAT tworząc nowy silnik wykonał duży krok naprzód w dziedzinie motoryzacji, ale co ważniejsze, prawdziwy skok w oferowaniu wrażeń, jakie kierowca może poczuć na drodze.

Całkowicie nowa jednostka napędowa z wyjątkowo czułym turbodoładowaniem kryje w sobie mnóstwo najwyższej jakości technologii i pionierskich rozwiązań, m.in.: zmodyfikowane aluminiowe tłoki, sztywniejsze korbowody pracujące na nowych łożyskach, wzmocnioną skrzynię korbową z szarego żeliwa, głowicę cylindra wykonaną z wyjątkowo lekkiego krzemowo-aluminiowego stopu czy wydajną chłodnicę międzystopniową air-to-air.

To z kolei przekłada się na niecodzienne osiągi. CUPRA 280 z opcjonalną przekładnią DSG przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6 sekund (6,1 sekundy z przekładnią manualną). Prędkość maksymalna to 250 km/h (ograniczona elektronicznie), co jest w przypadku tego auta czymś oczywistym. Maksymalny moment obrotowy na poziomie 350 Nm w zakresie od 1 700 do 5 600 obr./min gwarantuje imponującą siłę i zrywność w każdej sytuacji. Model CUPRA z silnikiem o mocy 265 KM, z maksymalnym momentem obrotowym również 350 Nm, przyspiesza do „setki” w 6,2 sekundy z manualną skrzynią biegów i w 6,1 sekundy z przekładnią DSG.

SEAT Leon ST CUPRA może być wyposażony w dwusprzęgłową przekładnię DSG z manetkami przy kierownicy lub ręczną, sześciobiegową skrzynię z lekką obudową wykonaną z magnezu.

W świecie SEAT-a osiągi i moc idą w parze z oszczędnością. Silnik 2.0 TSI posiada dodatkowy wtrysk pośredni, który uzupełnia bezpośredni wtrysk paliwa FSI, a to pozwala zredukować zużycie paliwa i emisję cząsteczek. Średnie spalanie Leona ST CUPRA w obu wersjach silnikowych wynosi zaledwie 6,6 litra benzyny na 100 km z przekładnią DSG i 6,7 litra benzyny na 100 km z ręczną przekładnią. To się równa emisji CO2 na poziomie zaledwie 154 i 157 gramów na km.

Silnik SEAT-a to prawdziwy zastrzyk emocji dla kierowcy i wizytówka nowych możliwości w motoryzacji. Leon ST CUPRA udowadnia, że ma serce do walki.

Podobne artykuły

Premiery
Leon ST CUPRA – design godny mistrza
brak komentarzy
Aktualności
Leon Cupra ST znamy cenę
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.