x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Twizy w Lyon

02.04.2015, 19:57 przez Bogusław Korzeniowski

Twizy, w 100% elektryczny dwuosobowy pojazd Renault, jest już dostępne dla abonentów Bluely w Lyonie. Włączenie Renault Twizy do systemu wspólnego użytkowania zarządzanego przez Grupę Bolloré, w którym do tej pory dostępny był model Bluecar, rozszerza ofertę dla klientów.

·  30 pojazdów Renault Twizy dołącza do floty wspólnego użytkowania Bluely

·  To pierwszy wymierny efekt współpracy Grup Renault i Bolloré w ramach utworzonej w 2014 roku spółki joint-venture

·  Do końca 2015 roku w sumie 110 pojazdów Renault Twizy wzbogaci floty Bluely (Lyon) i Bluecub (Bordeaux)

Pierwszy konkretny efekt wspólnego przedsięwzięcia Renault i Bolloré

Abonenci usługi Bluely mogą już usiąść za kierownicą jednego z 30 Renault Twizy dostępnych w sieci na obszarze Grand Lyon. Do końca 2015 roku liczba tych pojazdów zwiększy się do 110 – Twizy pojawią się w sieciach Bluely (Lyon) i Bluecub (Bordeaux), w których na razie dostępne są modele Bluecar.

Wprowadzenie pojazdów elektrycznych marki Renault do floty samochodów wspólnego użytkowania Grupy Bolloré jest pierwszym wymiernym rezultatem współpracy partnerskiej obu francuskich firm, rozpoczętej we wrześniu 2014 roku (patrz: ramka). Owocem tego partnerstwa jest spółka, która ma na celu sprzedaż kompletnych systemów wspólnego użytkowania pojazdów elektrycznych.

Dzięki Twizy Bluely umacniamy współpracę z Grupą Bolloré na polu pojazdów elektrycznych i wspólnego użytkowania. To początek działań stanowiących naszą odpowiedź na problemy jakości powietrza i braku mobilności w miastach – podkreślił Philippe Buros, dyrektor handlowy Renault we Francji.

Grupa Bolloré, która zajmie się utrzymaniem sieci Twizy Bluely, będzie mogła oprzeć się w tej kwestii na doświadczeniu sieci Renault Retail Group na terenie Lyon Sud.

Renault Twizy poszerza ofertę systemu wspólnego użytkowania Bluely. To dwuosobowy pojazd elektryczny, zabawny i łatwy w prowadzeniu, a do tego naprawdę ultrakompaktowy (2,3 m długości i 1,24 m szerokości). Dzięki temu abonenci usługi mogą łatwiej dobrać samochód do swoich potrzeb.

Aby dostosować pojazd Renault Twizy do pracy ze stacją Bluely, konieczne było wprowadzenie dwóch modyfikacji. Po pierwsze, zainstalowano urządzenie opracowane przez Grupę Bolloré, pozwalające na połączenie pojazdu z systemem abonenckim oraz call center systemu wspólnego użytkowania samochodów w Lyonie. Po drugie, standardowy kabel będący na wyposażeniu Twizy zastąpiono gniazdem umożliwiającym podłączenie pojazdu do stacji Bluely w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku modelu Bluecar. Czas pełnego ładowania Twizy Bluely może wynieść do 3,5 godziny.

Podobne artykuły

Aktualności
W Polsce sprzedano pierwszy elektryczny Twizy
brak komentarzy
Aktualności
Twizy w Polsce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.