x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowa Kia Optima: światowa premiera w Nowym Jorku

02.04.2015, 20:33 przez Bogusław Korzeniowski

Zaprezentowany pięć lat temu na New York International Auto Show sedan Optima był nowością modelową marki Kia w segmencie D zwiastując jej ‘reorientację na design’.

Światowa premiera zupełnie nowej Optimy 2016 w Nowym Jorku pokazuje, że historia lubi siępowtarzać. Pojazd ten jest symbolicznym dowodem na dojrzałość marki Kia, osiągniętą na drodze nieprzerwanego doskonalenia konstrukcyjnego i obsesyjnej wprost dbałości o szczegóły.

Trafiając w gusta klientów poszukujących alternatywy w ówcześnie monotonnym segmencie „D” Optima wspięła się na szczyt światowej sprzedaży Kia i przez trzy kolejne lata była markowym bestsellerem w USA. Odniesiony sukces zamierza kontynuować także i nowy model.

Stworzona pod uważnym okiem Petera Schreyera – prezydenta i głównego stylisty Kia, Optima 2016 zachowuje swą charakterystyczną i atletyczną osobowość.  Wyższy komfort jazdy, lepsze prowadzenie i obszerność wnętrza zapewnia dłuższa, poszerzona i sztywniejsza płyta podłogowa.

Luksusowa kabina nowej Optimy zadziwia jakością i precyzją wykonania przewidzianą dla wszystkich wersji modelowych od początku sprzedaży światowej w czwartym kwartale bieżącego roku. Podobnie jak poprzednik, nowa Optima z przeznaczeniem dla Europy produkowana będzie w koreańskim zakładzie Kia Hwasung.

„Optima zmieniła stosunek obecnych i potencjalnych klientów do marki Kia, a jej sukces w USA to zasługa oszałamiającego wprost designu i sportowych osiągów.” – powiedział Michael Sprague, wiceprezydent ds. marketingu i sprzedaży Kia Motors America – „Nowa Optima zachowuje charakterystyczną osobowość poprzednika, choć poprawiliśmy niemal wszystko to, co wpływa na przestronność wnętrza, komfort jazdy i prowadzenia oraz stopień wyrafinowania technicznego.”

Nieomylny design europejski

Ponieważ Optima poprzedniej generacji okazała się tak wielkim sukcesem marki, projektanci Kia stanęli przed zadaniem zachowania tożsamości samochodu nadając mu modernizmu i świeżości. Inspirację designu nowej Optimy stanowiły współcześnie modne, wygładzone powierzchnie i nowoczesna architektura, dzięki czemu udało się stworzyć pełną wyrafinowania i dynamiki bryłę sedana, który jest bezbłędnie rozpoznawalny jako Kia i niemal bije w oczy swą obecnością na drodze.

Nowa Optima zaprojektowana została jako samochód funkcjonalny o zacięciu sportowym, a jego wymiary wewnętrzne są nieco większe niż poprzednio. Rozstaw osi wydłużono do 2805 mm (+10 mm), a nadwozie poszerzono do 1860 mm (+25 mm). Za sprawą większej przestrzeni nad głową, szerokości na poziomie ramion oraz przestrzeni na nogi pasażerów tylnych kabina jest jeszcze bardziej komfortowa. Dzięki powiększonym wymiarom zewnętrznym wzrosła także pojemność bagażowa.

Agresywności przodu dodają błotniki nad kołami oraz ukośne, zachodzące głęboko na pas przedni reflektory. W wyższych wersjach modelowych charakterystyczny grille ‘tygrysi nos’ wykonany jest z wytłoczki na gorąco o precyzyjnym wzorze „punktowym” i przypomina osłonę chłodnicy nowej Kia Sorento.

To właśnie pochylony słupek przedni „A” i głęboki słupek „C” w połączeniu z wielkością powierzchni szklanych nadają Optimie 2016 wyglądu sportowego sedana. Tylne okna nadwozia unoszą się zgrabnie ku niebu tuż przed przetłoczeniem błotników tylnych. Podobnie jak poprzednik, nowa Optima ma nieco podwyższoną maskę silnika. Charakterystyczny akcent nowoczesności tworzą tylne aureole świateł LED (opcja wyposażenia).

W zależności od rynku i wersji modelowej nowa Optima posiadać będzie felgi z lekkiego stopu o średnicy 16-, 17- i 18 cali.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowa Kia Optima
brak komentarzy
Aktualności
Dieslowsko-elektryczna Kia Optima T-Hybrid na Salonie Samochodowym w Paryżu
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.