x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SEAT – nowe technologie chronione patentami

11.06.2015, 12:44 przez Bogusław Korzeniowski

Dzisiejsza technologia rozwija się w zawrotnym tempie, ale czy taki postęp da się jakoś zmierzyć? SEAT znalazł na to sposób. W zeszłym roku, dzięki geniuszowi swoich inżynierów i projektantów, marka wprowadziła do swoich projektów aż 121 nowych usprawnień technologicznych, z czego aż 42 zostały opatentowane. Twórcom nowych rozwiązań SEAT postanowił odwdzięczyć się nagrodami finansowymi.

Ze wszystkich 42 rejestracji w 2014 roku, 32 są krajowe, a pozostałe 10 ma zasięg międzynarodowy. Za większość z nich, dokładnie 33 patenty, odpowiedzialne jest Centrum Techniczne SEAT. Dział produkcji wprowadził 6 nowych rozwiązań, zaś SEAT Sport – 3.

Wśród najlepszych patentów znalazły się ulepszenia związane z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym samochodów, kontrolą jakości lakieru, systemami zarządzania pojazdem, a także z zagospodarowaniem powierzchni bagażnika.

SEAT w swojej działalności mocno wierzy w nowoczesną technologię i właśnie dlatego uruchomił specjalny program Inventors Awards – dzięki niemu od 2006 roku marka opatentowała już 260 nowych rozwiązań.

To nie tylko dowód zaawansowanych prac, ale także ogromnego zaangażowania zespołu inżynierów, którzy wkładają całe serce w budowę jednych z najbardziej ekscytujących samochodów na rynku. To najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości i pasji SEAT-a – sama esencja Technology To Enjoy.

SEAT to jedyna firma w swoim sektorze w Hiszpanii w pełni projektująca, rozwijająca i wytwarzająca samochody. Jest członkiem Grupy Volkswagen, a swoją główną siedzibę ma w mieście Martorell (Barcelona). Marka eksportuje ponad 80% swoich samochodów i jest obecna w ponad 75 krajach świata. W 2014 roku SEAT osiągnął przychód na poziomie 7,5 miliarda euro, co jest najlepszym wynikiem w historii, i sprzedał na całym świecie 390 500 samochodów.

Grupa SEAT zatrudnia ok. 14 tys. najlepszych specjalistów w trzech centrach produkcyjnych: w Barcelonie, El Prat de Llobregat oraz Martorell, gdzie wytwarza bardzo popularne modele Ibiza i Leon. Oprócz tego, SEAT produkuje: Alhambrę w Palmela (Portugalia), Mii w Bratysławie (Słowacja), a także Toledo w Mladá Boleslav (Czechy).

Firma posiada również Centrum Technologiczne („Ośrodek Wiedzy”), które w 2015 roku obchodzi swoje 40 urodziny. Centrum skupia blisko 900 inżynierów, których celem jest bycie siłą napędową dla numeru 1. wśród inwestorów przemysłowych w sektorze badawczo-rozwojowym w Hiszpanii. Jako marka aktywnie zaangażowana w poprawę ochrony środowiska, SEAT opiera swoją działalność na redukcji emisji CO2, polepszeniu wydajności energetycznej, a także na recyklingu i powtórnym wykorzystaniu zasobów.

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Seata Toledo – Hiszpan z krainy knedlików
brak komentarzy
Aktualności
SEAT Leon ST CUPRA podbija Nurburgring
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.