x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Odświeżona Toyota Tacoma 2016 z uchwytem do kamery GoPro w standardzie

23.07.2015, 11:53 przez Paulina

W 2016 roku na amerykański rynek wejdzie odświeżona Toyota Tacoma, z bardziej oszczędnym silnikiem o większej pojemności, mocniej wyrzeźbionym nadwoziem i przestronniejszym wnętrzem. Ciekawostką liftingu będzie dołączenie do standardowego wyposażenia uchwytu do bardzo popularnej wśród off-roaderów kamery GoPro.

„Amerykańskie bezdroża wciąż przemierzają zapaleni off-roaderzy i niemal wszyscy mają w swoich autach kamery GoPro — powiedział Michael Sweers, główny inżynier Tacomy i użytkownik kamery GoPro. — Czy jadą na ryby, czy na kemping, czy przedzierać się przez najbardziej niedostępne tereny, wszyscy chcą nagrywać swoje przygody”.

Pracownicy Toyoty wpadli na pomysł, by wyposażyć wszystkie nowe Tacomy w uchwyty do popularnych kamer, gdy integrowali się z fanami off-roadu podczas plenerowych imprez, takich jak Lone Star Toyota Jamboree w Teksasie czy Rock Therapy w Utah. W ciągu ostatnich pięciu lat obserwowali błyskawiczny wzrost popularności kamer podczepianych do przedniej szyby. 

Urządzenia te stały się w zasadzie standardowym wyposażeniem każdej terenówki, a wśród różnych produktów zdecydowanie dominują kamery GoPro. Za tym idzie wielka popularność  w mediach społecznościowych nagranych nimi filmików. Toyota nie musiała się więc zastanawiać nad decyzją, które uchwyty wybrać.

Toyota Tacoma jest niekwestionowanym liderem segmentu mniejszych pick-upów w Ameryce — należy do niej aż 50% rynku. W pierwszym półroczu 2015 roku Toyota sprzedała 88 801 egzemplarzy tego modelu, uzyskując wzrost o 18% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. To była najlepsza pierwsza połowa roku dla tego modelu od 2007 roku.

Podobne artykuły

Aktualności
Salon Buenos Aires i pierwszy pick up Renault/Dacia
brak komentarzy
Aktualności
Mercedes zapowiada premierę pick up'a
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

offroad

Teraz możemy być pewni , że w niedługim czasie dealerzy bedą sprzedawali Tacome wraz z kamerą GoPro no coż zawsze to jakiś chwyt marketingowy na pewno znajdzie się wiecej chetnych. Kurcze żałuje troche ze podobnego bajeru nie zastosowali w Rav4 też uwielbiam zrobić czasami mały wypad w "błoto" a musze się męczyć z uchwytami aby udokumentować wszystko dla znajomych ale może w niedługim czasie pojdą za ciosem i uchwyt bedzie dostepny w kazdej terenówce.

24 lipca 2015 11:19:16 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.