Nowy Jeep Compas

07.06.2017, 11:31 przez Dawid

Nowy Jeep Compass oferuje niezrównane połączenie cech, wśród których można wymienić legendarne i najlepsze w swojej klasie możliwości terenowe napędu 4x4, współczesną i autentyczną stylistykę Jeepa, doskonałą dynamikę na drodze, poczucie wolności podczas jazdy z otwartym dachem oraz szeroki wachlarz przyjaznych użytkownikowi, zaawansowanych technologii z zakresu łączności i bezpieczeństwa.

Nowy model jest kluczowym elementem uzupełniającym portfolio Jeepa w kategorii kompaktowych SUV-ów - niezwykle ważnego segmentu wykazującego tendencję wzrostową na całym świecie, który według prognoz ma wzrosnąć o niemal 20 procent do wartości sprzedaży rzędu 7,5 miliona sztuk w 2020 r. W samej tylko Europie sprzedaż samochodów w tym segmencie kształtuje się obecnie na poziomie ponad 1,6 milionów sztuk i w 2020 r. powinna osiągnąć poziom 2 milionów.

Odpowiadając na potrzeby Klientów w całym regionie, nowy Compass oferowany będzie z dwoma silnikami benzynowymi i dwoma silnikami wysokoprężnymi w łącznie ośmiu różnych konfiguracjach układu przeniesienia napędu oraz czterech różnych wersjach wyposażenia: Sport, Longitude, Limited - wersji zapewniającej najwyższy luksus, najlepszą technologię i wysokiej jakości wyposażenie w standardzie - oraz Trailhawk, wersji oferującej najlepsze w swojej klasie właściwości terenowe Trail Rated 4x4.

Wprowadzając na rynek nowego Compassa, marka Jeep uzupełnia swoją ofertę w Europie, która obejmuje teraz swym zakresem wszystkie segmenty SUV-ów. Nowy model będzie stanowił niezwykle kuszącą propozycję dla europejskich Klientów, ponieważ łączy legendarne już zdolności Jeepa do jazdy terenowej z wyróżniającą się stylistyką oraz wieloma przyjaznymi użytkownikom technologiami, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę, gwarantując przy tym stały kontakt ze światem.

Jeep Compass pojawi się w Salonach Jeepa już w lipcu tego roku i będzie dostępny na najważniejszych rynkach europejskich, w tym we Włoszech, w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Austrii, Belgii, Szwajcarii i w Polsce. Następnie aż do początku 2018 roku będzie sukcesywnie wprowadzany na kolejne rynki; akcję zakończy wprowadzenie wersji dla ruchu prawostronnego.

Prestiżowe wnętrze wyposażone w funkcje klasy Premium i oferujące wyjątkową technologię.

We wnętrzu nowego Jeepa Compassa dominują doskonałej jakości materiały akcentujące szczegóły techniczne. Trapezoidalne obramowanie centralnego panelu jest elementem charakterystycznym dla samochodów tej marki, a jego kolor i wykończenie stanowią idealne uzupełnienie wybranego wnętrza. Umieszczono w nim 5,0-, 7,0- lub 8,4-calowy wyświetlacz ekranu dotykowego systemu multimedialnego Uconnect. Idealnie dopasowana konsola centralna pozwala na wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami Jeepa Compassa, znajduje się tutaj dźwignia zmiany biegów, selektor systemu zarządzania trakcją Selec-Terrain, elektroniczny hamulec postojowy, przyciski sterowania systemem stop-start (ESS) oraz pokrętła do regulacji klimatyzacji i głośności urządzeń audio. Konsola centralna umożliwia również łatwy dostęp do ładowarki oraz portów urządzeń multimedialnych znajdujących się w specjalnym schowku.

Zestaw wskaźników z informacjami dla kierowcy został starannie zaprojektowany i umieszczony na LED-owym wyświetlaczu o przekątnej 3,5 lub 7 cali. Pełnokolorowy, 7-calowy wyświetlacz, oferowany w standardzie w modelach Limited i Trailhawk, pokazuje informacje, które kierowca może skonfigurować, aby uzyskać do nich łatwiejszy dostęp w czasie jazdy.

Zaawansowana, przyjazna użytkownikowi technologia obejmująca całkowicie nowe systemy informacyjno-multimedialne.

Nowy Jeep Compass wyznacza nowe standardy w zakresie systemów informacyjno-multimedialnych w gamie samochodów oferowanych przez markę. Oferuje on wybór między trzema systemami Uconnect (Uconnect 5.0, Uconect 7.0 oraz 8.4 NAV), zapewniającymi funkcje komunikacyjne, nawigacyjne i rozrywkę, które gwarantują większą przyjemność z jazdy i wyższy poziom komfortu pasażerów. Systemy Uconnect 7.0 i 8.4 NAV wyposażone są w dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości oraz możliwość integracji ze smartfonem dzięki aplikacjom Apple CarPlay oraz Android Auto (w standardzie w wersji Limited oraz Trailhawk), nawigację (tylko w systemie 8.4 NAV); posiadają również funkcję dyktowania i odczytywania wiadomości tekstowych. Umożliwi to Klientom bezproblemowe zintegrowanie systemów sterowania głosowego w telefonie z pełną gamą funkcji informacyjno-multimedialnych.

Wyjątkowa dynamika jazdy na drodze.

Opracowana przez FCA płyta podłogowa „Small-Wide" w połączeniu z w pełni niezależnym zawieszeniem i zaprojektowanym specjalnie dla tego segmentu systemem tłumienia drgań oraz precyzyjnym, wspomaganym elektrycznie układem kierowniczym umożliwiają osiągnięcie w nowym Jeepie Compassie wyjątkowej dynamiki jazdy.
Compass zachwyca solidną podstawą. Górna część nadwozia i rama zostały zaprojektowane, jako jeden element w celu uzyskania stabilnej konstrukcji, która efektywne wykorzystuje masę. Zbudowane w znacznej mierze z użyciem stali o wysokiej wytrzymałości (ponad 65 procent) oraz klejów strukturalnych. Dzięki temu udało się uzyskać maksymalną dynamikę i odporność na zderzenia, optymalizując jednocześnie wagę samochodu.

Najlepsze w swojej klasie możliwości terenowe z dwoma wiodącymi systemami 4x4.

Najlepsze w swojej klasie możliwości terenowe są zasługą dwóch inteligentnych systemów napędu 4x4: Jeep Active Drive oraz Jeep Active Drive Low; ten drugi z przełożeniem pełzającym 20:1. Każdy z nich może w razie potrzeby przekazać 100 procent dostępnego momentu obrotowego na każde z kół. Zarówno napęd 4x4 Jeep Active Drive, jak i Active Drive Low są wyposażone w system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain oferujący aż pięć różnych trybów jazdy (tryb Auto, Snow - śnieg, Sand - piasek i Mud - błoto, plus dodatkowo wyjątkowy tryb Rock - skały oferowany w wersji Trailhawk) w celu osiągnięcia najlepszych osiągów na każdej powierzchni - na drodze i poza nią - w każdych warunkach pogodowych.

Compass jest także wyposażony w odłączaną tylną oś oraz moduł transferu mocy (PTU), których celem jest zapewnienie oszczędności paliwa w modelach z napędem 4x4. Gdy wymagana jest przyczepność 4x4, natychmiast aktywowany jest system napędu 4x4 Jeep Active Drive lub Active Drive Low 4x4.

Model Trailhawk ma również podwyższony o 2,5 cm prześwit, płyty osłonowe podwozia, czerwony tylny hak holowniczy, wyjątkowo krótki zwis przedni i tylny oraz kąt najazdu 30 stopni, kąt rampowy 24,4 stopni oraz kąt zejścia 33,6 stopnia, a także 17-calowe obręcze kół z oponami do jazdy w terenie z agresywnym bieżnikiem oraz prześwit 216 mm.

W celu zapewnienia parametrów terenowych Trail Rated system zarządzania trakcją Selec-Terrain w modelu Trailhawk posiada system Selec-Speed zawierający systemu kontroli zjazdu (Hill Descent Control).

Kompletna oferta jednostek napędowych.

W odpowiedzi na wszystkie potrzeby i preferencje Klientów, nowy Jeep Compass oferuje osiem kombinacji układów przeniesienia napędu, w tym dwa silniki benzynowe, dwa silniki Diesla oraz dwie skrzynie biegów: dziewięciostopniową, automatyczną oraz sześciobiegową, manualną.

W Europie Jeep Compass oferowany będzie z jednym silnikiem benzynowym i dwoma silnikami wysokoprężnymi. Silniki benzynowe to 1.4-litrowy MultiAir2 Turbo z systemem Stop&Start o mocy 140 KM przy 5000 obr./min i momencie obrotowym 230 Nm przy 1750 obr./min. w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną i układem 4x2, a także silnik 1.4-litrowy MultiAir2 Turbo o mocy 170 KM przy 5500 obr./min i momencie obrotowym 250 Nm przy 2500 obr./min. w konfiguracji z dziewięciostopniową przekładnią automatyczną i napędem 4x4.

Gama silników Diesla obejmuje oszczędny 1.6-litrowy silnik wykorzystujący technologię MultiJet II z funkcją Stop&Start rozwijający moc 120 KM przy 3750 obr./min i 320 Nm momentu obrotowego przy 1750 obr./min, w wersji z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem na przednie koła, oraz 2-litrowy silnik MultiJet II z funkcją Stop&Start o mocy 140 KM przy 4000 obr./min - w połączeniu z dziewięciostopniową przekładnią automatyczną - albo 140 KM w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną. Oba charakteryzują się momentem obrotowym 350 Nm przy 1750 obr./min. i występują w konfiguracji 4x4.

Mocniejsza wersja 2-litrowego silnika MultiJet II z funkcją Stop&Start o mocy 170 KM w połączeniu z przekładnia automatyczną i w układzie 4x4 (w tym specjalny bieg pełzający w Trailhawk) idealnie uzupełnia ofertę silników wysokoprężnych dostępnych dla nowego Jeepa Compassa.

2.4-litrowy silnik benzynowy Tigershark, wykorzystujący technologię MultiAir2 i oferujący moc 184 KM przy 6400 obr./min oraz 237 Nm momentu obrotowego, dostępny jest w linii produktowej sprzedawanej poza rynkiem UE.


Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery


Aktualności

Copyright © 2018 CR PLUS Sp. z o.o.