Citroen Xsara / Xsara Picasso

Xsara / Xsara Picasso
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Citroen Xsara to samochód kompaktowy produkowany przez francuski koncern PSA w latach 1997 – 2006. Zastąpił on model ZX a sam został zastąpiony przez Citroena C2. Citroen Xsara, razem ze swoim bliźniaczym modelem – Peugeotem 306 – uważane są za najlepiej prowadzące się samochody kompaktowe swoich czasów – zaraz za Fordem Focusem. Samochód ten był produkowany jeszcze do 2013 roku w Chinach.

Citroen Xsara został zbudowany na płycie podłogowej swojego poprzednika. Samochód dostępny był jako trzy- i pięciodrzwiowy liftback oraz jako kombi, z tym, że wersja trzydrzwiowa nazywana była przez producenta „Coupe” a kombi – „Break”. Dodatkowo na bazie Citroena Xsary zbudowano popularnego minivana o nazwie Xsara Picasso. Xsara z przodu posiada kolumny McPherson natomiast z tyłu – odziedziczoną jeszcze po Citroenie ZX belkę skrętną. Nadwozie posiada cechy wspólne z większym Citroenem Xantią (który został narysowany przez włoskie studio Bertone) jednak nie wygląda tak efektownie jak większy brat. Klasyczne, mało awangardowe kształty nadwozia zostały ocenione jako „mdłe” przez niektórych recenzentów. Trzeba jednak przyznać, że Citroen Xsara jest pojemnym i praktycznym samochodem (jak na kompakta).

W gamie silnikowej nie znajdziemy żadnej rewolucji – dostępne są jednostki benzynowe o pojemności 1.4, 1.6, 1.8 i 2.0 litra oraz diesle 1.6, 1.9 i 2.0. Na niektórych rynkach dostępny był także diesel o pojemności 1.5 litra. Największy diesel to silnik HDi czyli turbodiesel z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W gamie skrzyni biegów znajdziemy tylko dwie opcje – pięciostopniową skrzynię manualną oraz czterobiegowy autoamt.

W 2000 Citroen Xsara przeszedł facelifting który polegał na usztywnieniu nadwozia (w celu polepszenia bezpieczeństwa i właściwości jezdnych), zmianie frontu samochodu oraz zmodyfikowaniu wnętrza przez np. wprowadzenie nowej kierownicy. W czasie modernizacji wprowadzono także nową instalację elektryczną która miała tendencję do generowania drobnych awarii. Silnik o pojemności 1.8 litra został usunięty, wprowadzono do gamy nowe jednostki o pojemności 1.6 i 2.0 z technologią czterech zaworów na cylinder.

Citroen Xsara został zastąpiony w 2004 roku przez Citroena C4. Mimo wprowadzenia nowego modelu zostawiono w produkcji model Xsara Picasso który był produkowany równolegle z modelem C4 Picasso. 

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.