Citroen Saxo

Saxo
Lata produkcji: - teraz
Napęd:
Nadwozie:
Silniki: PB: 0, ON: 0
Moc silnika: None-None KM
Zużycie paliwa: PB None - None ON None - None

Citroen Saxo był produkowany w latach 1996 – 2003. Ten mały samochód miejski współdzielił płytę  podłogową oraz wiele elementów z Peugeotem 106, jednak nieznacznie różnił się od niego wnętrzem oraz kształtem nadwozia. Auto dostępne było tylko jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback. Saxo Citroena AX.

Citroen Saxo był samochodem relatywnie dobrze wyposażonym jak na swoje czasy. W standardzie klient otrzymywał poduszkę powietrzną kierowcy, napinacze pasów bezpieczeństwa, radio z magnetofonem kasetowym, oraz np. immobiliser. Wyższe opcje wyposażenia obejmowały szyberdach, elektryczne szyby, alarm dźwiękowy, poduszkę powietrzną pasażera, odtwarzacz CD, światła przeciwmgłowe, oraz różnorakie dodatki stylizacyjne. Citroen Saxo był samochodem generalnie lepiej wyposażonym od swoich ówczesnych konkurentów. W ofercie dla krajów z ruchem prawostronnym nigdy nie było klimatyzacji. Wynikało to z konstrukcji samochodu.

W palecie silnikowej Citroena Saxo znalazły się silniki znane jeszcze już wcześniej – były to jednostki użyte już wcześniej np. w Peugeocie 205 oraz Citroenie AX. Dostępnych było 5 silników benzynowych oraz jeden wysokoprężny. W gamie były tylko silniki wolnossące. Silniki nie należały wtedy do najmocniejszych w swojej klasie ale niska masa samochodu (większość ważyła poniżej 900 kilogramów) niwelowała tą niedogodność. Citroen Saxo posiadał dynamikę wystarczającą do sprawnego przemieszczania się po mieście i sporadycznie – także poza nim. Jeżeli ktoś jednak szukał mocniejszych wrażeń mógł sięgnąć po usportowioną wersję VTS – posiadała ona swój pakiet stylizacyjny oraz napędzana była najmocniejszym dostępnym w tym modelu silnikiem – 1.6-litrowym o mocy 118 KM. Taka wersja tego samochodu przyspieszała do 100 km/h w 8,7 sekundy i mogła jechać maksymalnie 205 km/h.

Citroen Saxo mógł posiadać pięciostopniową skrzynię ręczną lub trzybiegowy automat.

W 2000 Citroen Saxo został dość mocno zmodernizowany. W niektórych publikacjach można się spotkać z informacją, że po samochód po modernizacji to druga generacja (Mk2). Wygląd samochodu uległ znaczniej zmianie – w miejsce kantów pojawiły się krągłości, zmieniono także nieco technologię – zamiast wtrysku jednopunktowego w silniku 1.1 wprowadzono wtrysk wielopunktowy. Rozszerzono wyposażenie standardowe, nieznacznie zmieniono też wnętrze.

Produkcję samochodu zakończono w 2003 roku – razem z Peugeotem 106. Citroen Saxo został zastąpiony przez dwa modele – Citroena C2 (wersję dwudrzwiową) oraz C3 (wersję trzydrzwiową).

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.