3 klucze BYU Basketball do zwycięstwa nr 25 BYU 78-71 nad Baylorem nr 11

Zespół BYU serwował u siebie w kluczowym meczu koszykówki konferencji Big 12 Conference we wtorek wieczorem, pokonując Baylor 78-71 w Marriott Center przed 17 978 kibicami.

Zespół nr 25 Cougars zdobył 14 rzutów za trzy punkty i zdobył 16 punktów od Jacksona Robinsona, aby zrewanżować się za porażkę 81-72 z zespołem nr 11 Bears w Waco w Teksasie w zeszłym miesiącu.

Zespół Cougars poprawił swój bilans do 7-6 w rozgrywkach ligowych, w sumie 19-7 i wygrał czwarty mecz z rzędu u siebie.

Niedźwiedzie spadły do ​​8-5 i 19-7.

Oto 3 klucze do zwycięstwa Cougars:

• Główną statystyką meczu były punkty drugiej szansy. Cougars zebrali 16 zbiórek w ataku i zamienili je na 20 punktów drugiej szansy. Baylor miał tylko cztery punkty drugiej szansy.

Wielki zawodnik BYU Ali Khalifa trafił 4 z 6 rzutów za 3 punkty, kończąc z 14 punktami. Dodał także siedem zbiórek i siedem asyst, gdy Cougars pokonali Bears 39-30.

• Miro Little zremisował, co sędziowie uznali za rażący faul – wydawało się, że Little przynajmniej trochę się potknął – na Richiem Saundersie i wykonał dwa rzuty wolne, zapewniając Baylorowi prowadzenie 27-21 na siedem minut przed końcem pierwszej połowy.

Jednak wątpliwa wiadomość obudziła Cougars i rozpoczęli serię 8:0, aby objąć pierwsze prowadzenie 29-27 na 5:33 przed końcem pierwszej połowy. BYU wróciło do gry dzięki punktom drugiej szansy, pokonując w pierwszej połowie gości 13:0 w tej kategorii.

BYU trafiało 38% z dystansu za 3 punkty (8 z 21), co pomogło mu także wyjść na prowadzenie 42-37 do przerwy.

• Jalen Bridges dał BYU 25 punktów – 17 w drugiej połowie – w zwycięstwie Bears 81-72 w Waco, ale z jakiegoś powodu Cougars pozostawili obrońcę w spokoju i zdobyli za trzy punkty już w 20 sekundach meczu. Strzał Bridgesa wyprowadził gości na prowadzenie i szybko wyszli na prowadzenie 18-10.

READ  Czego nauczyliśmy się w 18. tygodniu NFL: Całkowity zwrot w przypadku Bills i całkowity upadek Jaguarów

Baylor oddał dziewięć z pierwszych 11 strzałów i wyglądało na to, że wcześniej wypędzi Cougars z siłowni Marriott Center. Zakończyli połowę z wynikiem 54% (13 z 24), znacznie uspokajając się po gorącym początku.

Bridges prowadził Bears z 15 punktami, ale Baylor miał tylko pięć z 20 punktów z zakresu trzypunktowego.