Przy dzwonku: Indiana 75, Michigan 73 — w audytorium

Szybkie przemyślenia na temat wygranej 75-73 po dogrywce z Michigan:

jak to się stało

Wyglądało na to, że Indiana pożegluje po wielką wygraną w niedzielę w Assembly Hall. Michigan nie mógł kupić kosza w ciągu pierwszych 15 minut, a Hoosiers objęli prowadzenie 27-13 przy znaku 4:32 po łyżce Race Thompsona. Sprawy szybko się jednak zepsuły, aby zamknąć rundę. Wsad Kobe Bufkina 14-2 rozpoczął się od Wolverines i nagle Indiana prowadziła zaledwie dwoma bramkami do przerwy. Problemem stały się również faule, kiedy Trey Galloway kopnął trzy, a Jalen Hood-Scheveno zdobył dwa. Wyniki strzelania z pierwszej połowy dla obu drużyn w pierwszych 20 minutach były brzydkie. Michigan było tylko 2 na 11 w 3 sekundy, a Indiana tylko 1 na 9. Indiana zarządzała zaledwie 0,87 punktu na posiadanie, a Michigan 0,81 punktu na posiadanie.

Sytuacja pogorszyła się szybko w drugiej połowie dla Indiany. Michigan zaczął robić zdjęcia obwodowe. A Wolverines szybko powiększyli swoją przewagę do dwucyfrowej. O 13:42 stan Michigan prowadził 52:40 po trójce Dug McDaniel.W przerwie medialnej U-12 Indiana prowadziła 54:45. Po przerwie na żądanie Hunter Dickinson popełnił swój trzeci faul, a Trace Jackson-Davis wykonał oba rzuty wolne i zrobił wynik 54-47 na 11:24 przed końcem. Po tym, jak Dug McDaniel zdobył 3-punktowy 59-49 Michigan, Indiana uzyskał 6-i-out przy 60-54 po 3-punktowym Miller Kopp. Hoosiers zmniejszyli go do czterech po wiaderku Race Thompsona z 7:13 przed końcem i Thompson dostał wsad i został sfaulowany, doprowadzając do stanu 60-59 na 6:42 przed końcem. Przed czteroletnim terminem medialnym przewaga Michigan wynosiła 65-62.

Indiana dostała jedną rundę na wiadro Jacksona-Davisa z 3:16 do rozegrania, a Michigan przekazał ją przy następnym posiadaniu. Hoosiers odzyskali prowadzenie po kolejnym koszu Jackson-Davis na 2:49 przed końcem. Wolverines ponownie objęli prowadzenie 67:66 po 1:46 po dwóch rzutach wolnych Kobe Bufkina. Po tym, jak Jackson Davis spudłował z przodu po 1-a-out, wiadro Dickinsona zdołało wyrównać stan Michigan 69-66 na 1:15 przed końcem. Indiana odpowiedziała Hood-Schifino 3, co dało wynik 69 na 59 sekund przed końcem. Michigan wykorzystał go przy następnym posiadaniu, ale Race Thompson nie był w stanie dokończyć przejścia, a Michigan złapał odbicie i ogłosił przerwę na 13,4 sekundy przed końcem. Wolverines dobrze przyjrzeli się ich ostatniemu posiadaniu Dicksinon 3, ale spudłował i ogłosił limit czasu IU na 0,7 sekundy przed końcem. Jackson-Davis oddał strzał z połowy boiska, który właśnie chybił, co spowodowało dogrywkę.

READ  Dzień po dniu Justin Herbert QB „czuje się bardziej komfortowo”, mówi trener Los Angeles Chargers, Brandon Staley

Indiana zdobyła pierwsze sześć punktów w dogrywce, aby było 75-69, ale trzypunktowy Dickinson zmniejszył prowadzenie do 75-72 na 1:58 przed końcem. Obie drużyny straciły punkty przy kolejnym posiadaniu, a Michigan odbił się po faulu Jacksona-Davisa i na 23 sekundy przed końcem odnotował deficyt 3-and-out. Wolverines odwrócili go i sfaulowali Thompsona na 12,5 sekundy przed końcem meczu. Thompson spudłował rzuty wolne i faul Indiany McDaniel na sześć sekund przed końcem. McDaniel wykonał pierwszy rzut wolny, ale celowo nie trafił w drugi, a Thompson złapał odbicie i został sfaulowany na 4,1 sekundy przed końcem. Thompson ponownie spudłował oba rzuty wolne, ale Michigan nie strzelił po upływie czasu.

Znakomita wydajność

Jackson-Davis zakończył z 27 punktami, dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami w 44 minuty w swoim ostatnim meczu w Assembly Hall. Thompson miał double-double z 16 punktami i 10 zbiórkami pierwszego dnia.

Statystyka, która się wyróżnia

Numer 12 w stanie Indiana odnosi podwójne zwycięstwo w turnieju Big Ten w przyszłym tygodniu w Chicago. Hoosiers zajmą 2. lub 3. miejsce w zależności od wyników Northwestern w Rutgers.