Akcje azjatyckie spadają na rentowności w USA w związku z napięciami w Pelosi; w dół australii

Mężczyzna w ochronnej masce na twarz, pośród pandemii koronawirusa (COVID-19), mija ekran pokazujący Shanghai Composite Index, Nikkei Index i Dow Jones Industrial Average poza domem maklerskim w Tokio w Japonii, 14 lutego 2022 r. REUTERS /Kim Kyung-Hoon

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

TOKIO (Reuters) – Akcje azjatyckie spadły we wtorek z powodu obaw przed rosnącym napięciem między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, gdy przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ma rozpocząć podróż na Tajwan, zwiększając obawy o ryzyko globalnej recesji.

Rentowności długoterminowych obligacji skarbowych USA spadły do ​​najniższego poziomu od czterech miesięcy, co spowodowało spadek wartości dolara amerykańskiego w związku z ubieganiem się o bezpieczniejsze aktywa po tym, jak Chiny zagroziły reperkusjami w przypadku wizyty Pelosiego na samorządnej wyspie, której właścicielem są Chiny. województwo. Zatonęła również ropa naftowa.

Tymczasem akcje australijskie sprostały spadkom, a dolar australijski osłabił się po tym, jak bank centralny zgodnie z oczekiwaniami podniósł główną stopę procentową o 50 punktów bazowych, a rynki interpretują zmiany w towarzyszącym oświadczeniu politycznym jako pesymistyczne. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Japoński indeks Nikkei (.N225) Indeks giełdowy Tajwanu spadł o 1,54% (.twii) Spadł o 1,87%.

Chińskie niebieskie żetony (.CSI300) Spadł o 2,47%, a Hang Seng w Hongkongu (.HSI) Stracił 2,71%.

Jednak australijski indeks giełdowy (.AXJO) Był tylko 0,23% niższy, po poprzednim spadku o 0,7%

Najszerszy indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku (.MIAP00000PUS.) Spadł o 1,33%.

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje elektroniczne wskazały niższy restart o 0,44% dla S&P 500 (.SPX)który przez noc spadł o 0,28%.

„Od samego początku wiedzieliśmy, że (podróż Pelosiego) będzie impulsem do nastrojów w regionie o ryzyku wykluczenia” – powiedział Carlos Casanova, główny azjatycki ekonomista w Union Bancaire Privee w Hongkongu.

READ  Użyj kodu „Bankrun”: Camp Play Store prosi o pomoc po upadku Silicon Valley Bank

„Będzie wiele spekulacji i niepewności co do tego, jak Chiny zareagują w krótkim okresie”.

Tydzień rozpoczął się od tego, że Chiny, Europa i Stany Zjednoczone zgłosiły słabą aktywność fabryk, a aktywność w USA spadła do najniższego poziomu od sierpnia 2020 r. Czytaj więcej

To spowodowało spadek cen ropy Brent, a kontrakty terminowe na ropę Brent spadły we wtorek do 99,27 USD za baryłkę po stracie prawie 4 USD w ciągu nocy. Kontrakty terminowe US ​​West Texas Intermediate również spadły do ​​93,26 USD, zwiększając poniedziałkowy spadek o prawie 5 USD.

Benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła do 2,53% w handlu w Tokio, najniżej od 5 kwietnia, w związku z założeniem, że spowolnienie może skłonić Rezerwę Federalną USA do złagodzenia pedału zacieśniania polityki. Obligacje również skorzystały na poszukiwaniach bezpieczeństwa przed wizytą Pelosi na Tajwanie.

To pomogło dolarowi amerykańskiemu zejść do najniższego poziomu 130,40 jena po raz pierwszy od 6 czerwca. Euro skoczyło aż do 1,0294 USD, poziomu nienotowanego od 5 lipca.

Dolar tajwański spadł do najniższego poziomu od ponad dwóch lat po słabszej stronie 30 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Tymczasem dolar australijski spadł o 0,51% do 0,69910 USD, przedłużając spadek o 0,14% po decyzji Banku Rezerw Australii.

W poprzedniej sesji osiągnął najwyższy poziom od 17 czerwca, wynosząc 0,7048 USD, ale nastąpiło to po odbiciu się od 26-miesięcznego minimum wynoszącego 0,66825 USD w połowie ubiegłego miesiąca.

„Dolar australijski radził sobie ostatnio gorzej niż inne główne waluty ze względu na obawy dotyczące globalnego wzrostu, więc naprawdę potrzebna była trudna niespodzianka, aby ponownie zainicjować ożywienie po dwuletnich minimach” – powiedział Sean Callow, strateg walutowy w Westpac w Sydney.

„Zamiast tego, Bank Rezerw Australii pozostawił szeroko otwarte drzwi, aby spowolnić tempo zaostrzania polityki na przyszłych spotkaniach, w wyniku czego dolar australijski powrócił poniżej 0,70 USD”.

Raporty Kevina Bucklanda. Dodatkowe raporty Toma Westbrooka. Montaż przez Roberta Persella

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *