Akcje gwałtownie spadają, ceny ropy spadają; Śruby GameStop, gdy zbliża się Tesla

Kontrakty terminowe Overnight Dow Jones nieznacznie wzrosły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Zwyżka na giełdzie została wyprzedana do zamknięcia w czwartek, podczas gdy ceny ropy naftowej spadły po tym, jak prezydent Joe Biden ogłosił znaczną publikację amerykańskich rezerw strategicznych.
xJim Stop (GME) powiedział pod koniec czwartku, że będzie ubiegał się o zgodę akcjonariuszy na podział akcji GME, zgodnie z podobnym planem przez: Tesla (TSLA) wcześniej w tygodniu. Akcje GME skoczyły w ciągu nocy, podczas gdy akcje kolegów skoczyły AMC Rozrywka (AMC) A łóżko kąpiel z tyłu (BBBY) również się pojawił.

Raport o zatrudnieniu w marcu ma duże znaczenie w piątek rano. To także wielki dzień dla sprzedaży samochodów. silniki ogólne (GM) i innych dużych producentów samochodów Uruchomienie sprzedaży samochodów w Stanach Zjednoczonych Dane z piątku rano. Chiny Producenci samochodów elektrycznych Nowy (NIO), Exping (XPEV) A Lee Otto (LI) prawdopodobnie Raport o dostawie pojazdów elektrycznych w marcu przed otwarciem. Tesla może ogłosić globalne dostawy na pierwszy kwartał już w piątek.

Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) spadła na analityka obniżającego rating, nawet jako konkurent NVIDIA (NVDA) utrzymuje ostatnie duże ożywienie. Wykresy giełdowe AMD i Nvidii pokazują ryzyko i korzyści płynące z kupowania poprzednich liderów przełamujących ostre trendy spadkowe.

sprzedaż samochodów

General Motors rozpocznie sprzedaż samochodów w USA w pierwszym kwartale w piątek, podczas gdy Toyota (TM), Stilants (STLA) i inne opublikują wyniki z USA za marzec i pierwszy kwartał. Ford Motor (F) Wyniki mogą zostać opublikowane na początku przyszłego tygodnia. Sprzedaż w branży prawdopodobnie spadnie w porównaniu z lutym i gwałtownie się zatrzyma w porównaniu z marcem 2021 r., ponieważ problemy z chipami i inne ograniczenia w łańcuchu dostaw ograniczają produkcję pomimo dużego popytu. Akcje General Motors, Forda, Toyoty i Stellants są tuż poniżej 50-dniowej średniej kroczącej.

Nio, Xpeng i Li Auto powinny odnotować odbicie w dostawach po tym, jak chiński Nowy Rok wpłynął na sprzedaż w lutym. Akcje Nio i Li Auto spadły w czwartek poniżej 50-dniowej średniej kroczącej, tracąc około 5%. Akcje XPEV spadły o 3%, ponieważ utrzymywały się obawy o wycofanie z obrotu chińskich spółek notowanych w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy trzej chińscy producenci pojazdów elektrycznych są znacznie poniżej jakiegokolwiek możliwego poziomu kup punkty.

Dostawa Tesli

Dostawy Tesli prawdopodobnie nadejdą w sobotę, chociaż mogą nadejść już w piątek lub nawet we wtorek. Ten raport może być ogromnym katalizatorem dla akcji Tesli, która obecnie wynosi 1208,10 podstawa kubka Zakup punktowy, zgodnie z Analiza MarketSmith. Inwestorzy oczekują dobrych wyników dla giganta pojazdów elektrycznych, pomimo tymczasowego zamknięcia fabryki Tesli w Szanghaju z powodu obaw China Covid. Akcje Tesli spadły o 1,5 proc. do 1077,60.

READ  Rosną kontrakty terminowe Dow: Raport o pracy kluczem do zwyżek na rynku, takich jak Apple i Google

Akcje TSLA mogą działać na rączce, ale wymagają znaczącego zanurzenia, aby wyeliminować słabych akcjonariuszy po ogromnym biegu z dna podstawy.

Akcje Microsoft i Nvidia działają Tabela liderów IBD. Microsoft i Google Stock Wieloletni liderzy IBD. Google, Microsoft, Nvidia, AMD i Tesla są dostępne pod adresem wada 50.

Plan podziału zapasów GME

Akcje GME wzrosły o 17% w ciągu nocy, ponieważ GameStop powiedział, że poprosi akcjonariuszy o zatwierdzenie pewnego rodzaju podziału akcji. W poniedziałek akcje TSLA wzrosły o 8%, ponieważ gigant samochodów elektrycznych powiedział, że będzie starał się o zgodę na podział na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy. Akcje AMC i BBBY nieznacznie wzrosły w handlu przedłużonym.

Podziały akcji spadały od ery dotcomów, ale ostatnio odbiły, gdy ceny akcji przekroczyły granicę 1000. Dla Tesli, rodzica Google Alfabet (Google) A Amazon.com (AMZN), która również planuje duże splity, tańszy kurs akcji sprawia, że ​​kontrakty opcyjne są bardziej dostępne dla większej liczby inwestorów. Ale akcje GME, które zamknęły się w czwartek na poziomie 166,58, nie należą do tej kategorii. W przypadku akcji AMC i BBBY, które w czwartek zamknęły się powyżej 20, splity nie są uwzględniane.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o 0,4% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,45%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 2,36%. Rentowność dwóch lat wzrosła do 2,36%, ponownie grożąc wzrostem do najwyższego dziesięcioletniego oprocentowania, odwracając krzywą dochodowości.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


Raport o pracach

Departament Pracy opublikuje raport o zatrudnieniu za marzec o 8:30 czasu wschodniego. Ekonomiści spodziewają się wzrostu zatrudnienia poza rolnictwem o 455 000, a stopa bezrobocia spadnie do 3,7%. Wzrost płac i udział siły roboczej będą ściśle monitorowane.

Raport o zatrudnieniu prawdopodobnie będzie się wahał w kontraktach terminowych Dow i rentowności obligacji.

wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie spadła na drugą sesję z rzędu, dodając do strat pod koniec dnia, gdy główne indeksy zakończyły swój pierwszy kwartał strat od dwóch lat.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 1,6% handel na giełdzie. S&P 500 również spadł o 1,6%, z AMD jest największym przegranym. Kompozyt Nasdaq stracił 1,5%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1%.

READ  Hakerzy ujawnili adresy e-mail ponad 200 milionów użytkowników Twittera | Świergot

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 7% do 100,28 USD za baryłkę, najniższego zamknięcia od dwóch tygodni. Prezydent Joe Biden ogłosił uruchomienie strategicznych rezerw ropy naftowej, które mają dostarczać milion baryłek dziennie przez następne sześć miesięcy. Zapewni to dodatkowy impuls do globalnych dostaw ropy naftowej podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Akcje energetyczne radziły sobie stosunkowo dobrze.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 3 punkty bazowe do 2,33%.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 0,9%, podczas gdy innowacyjny fundusz IBD Breakout Opportunities Fund (pasować) spadła o 0,7%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 0,75%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 2%, z udziałem AMD i głównych komponentów Nvidii.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła o 0,6%, a Global Infrastructure Development Fund (ETF) w USA (kolebka) spadła o 1,15%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrósł o 0,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) o 3,9%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) spadł o 1,35%. Fundusz wyboru finansowego SPDR (SPDR)XLF) spadła o 2,3%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV1% utracone

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) Poślizg 3,5% i ETF ARK Genomics (ARKG) 1,8%. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów Ark Invest. Ark posiada również część udziałów w Nio i XPEV.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje AMD

Akcje AMD spadły o 8,3% do 109,36, poniżej 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących w dużym wolumenie. Barclays obniżył notowania AMD w czwartek, obawiając się wolniejszego wzrostu na rynkach komputerów i gier w przyszłym roku. W poniedziałek Goldman Sachs obniżył rating producenta chipów.

24 marca akcje AMD podskoczyły powyżej 50-dniowych i 200-dniowych linii i wybiły się z trendu spadkowego, zapewniając solidne wejście. Ale chociaż takie transakcje z pewnością mogą się powieść, wiążą się z wysokim ryzykiem.

Akcje Nvidii

Tymczasem akcje Nvidii odzyskały swoją 200-dniową cenę 17 marca, tydzień wcześniej niż AMD. Akcje wzrosły 18 marca, a następnie ponownie 24 marca, ponieważ akcje NVDA straciły krótkoterminowy opór. Te ruchy dokonały dwóch wczesnych wpisów.

W czwartek akcje spadły o 1,5 proc. do 272,86. Podczas gdy Nvidia konkuruje z AMD w grach i centrach danych, to nie w chipach komputerowych.

Kolba Nvidii mogłaby działać na gałce, ale to byłoby w najlepszym razie pośrodku głębokiej, źle zdefiniowanej podstawy. Uchwyt będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie, jeśli Nvidia pójdzie do 300 lub trochę wyżej.

READ  Spółka matka Outback Steakhouse zamknęła 41 restauracji, które osiągają słabe wyniki.

Analiza wzrostu rynku

Zwyżki na giełdzie spadły drugą sesję z rzędu. Nasdaq zatrzymał się trochę na linii 200-dniowej. Dow Jones spadł poniżej tego poziomu, a S&P 500 ponownie ruszył w jego kierunku.

Chociaż nie jest fajnie widzieć regres wskaźników, jest to jak dotąd normalne i zdrowe.

W idealnym przypadku rynek może poruszać się w bok lub nieco niżej przez co najmniej kilka dni. Pomogłoby to polubień jabłko (AAPL), kolby Tesli, a nawet uchwyty w kształcie Nvidii – lub spadek do rosnących poziomów wsparcia. Przerwa na rynku, która zaczyna sprawiać, że inwestorzy martwią się rynkiem lub różnymi akcjami, prawdopodobnie będzie pozytywna – zakładając, że powróci bycze tempo.

Zwyżka na rynku nadal wygląda na szeroką, chociaż główne sektory zmieniają się z dnia na dzień. Nowe maksima przekroczyły nowe minima na nowojorskiej giełdzie, ze 108 do 50. Na Nasdaq nowe maksima spadły do ​​nowych minimów, z 77 do 74.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Rajd na giełdzie wygląda dobrze, ale to nie znaczy, że musisz teraz robić duże zakupy. Być może to dobry moment, aby usiąść i popatrzeć, trzymać się aktualnych pozycji, które się sprawdzają, i czekać, aby zobaczyć, co dalej zrobi rynek i wiodące akcje.

Kiedy nowy wzrost na rynku rośnie, zdecydowana większość akcji dołączy. Mniej ostry postęp i sporadyczne odwroty oddzielą przywódców od maruderów.

W tej chwili nie ma zbyt wielu świetnych ustawień, a wiele akcji obejmuje wybicia lub podbicia z dołu. Niektóre nazwy, takie jak akcje Apple, mogą się przydać, ale do nich jeszcze daleko.

Zbuduj te listy obserwacyjne, aby być przygotowanym na wzrost i boom sygnałów rynkowych.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyrozdział najlepsze zapasy

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *