Akcje Stitch Fix spadają, gdy firma oferuje 15% swoich pracowników etatowych

Logo Stitch Fix zostanie umieszczone na smartfonie w Hastings-on-Hudson, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, w sobotę 5 czerwca 2021 r. Planowana jest premiera Stitch Fix Inc. Zarobki 7 czerwca.

Tiffany Hagler Gerd | Bloomberg | Obrazy Getty

naprawa ściegu Zgodnie z wewnętrzną notatką CNBC zwalnia 15% płatnych miejsc pracy, głównie na stanowiskach korporacyjnych i kierowniczych projektach.

Akcje firmy spadły w czwartek o około 8%, do około 7,97 USD. Akcje były notowane na poziomie 68,15 USD rok temu.

Zwolnienia pojawiają się, gdy serwis projektowania online zmaga się z rosnącymi wydatkami na wszystko, od łańcucha dostaw, przez marketing po siłę roboczą, i stara się pozyskać nowych użytkowników.

„Przyjrzeliśmy się ponownie naszej działalności i temu, co jest potrzebne do budowania naszej przyszłości” – powiedziała w notatce Elizabeth Spaulding, dyrektor generalny Stitch Fix. „Chociaż była to bardzo trudna decyzja, trzeba było się nastawić na rentowny wzrost”.

Według notatki, około 330 osób zostało powiadomionych o cięciach w czwartek rano. Liczba ta stanowi około 4% całkowitej siły roboczej firmy.

Dopasuj cięcia w ściegu Fix za pomocą Na amerykańskim rynku pracy kształtuje się szerszy trendjak ukochane pandemiczne ukochane peletonA Netflix A Tkacz Są coraz bardziej konserwatywni w zatrudnianiu, ale linie lotnicze, restauracje i sieci hotelarskie wciąż walczą o wypełnienie ról.

Zwolnienia mają miejsce trzy miesiące po naprawie ściegu Wskazówki dotyczące ograniczenia przychodów na ten rok Wycofał swoją prognozę zysków. Spaulding powiedziała, że ​​liczba aktywnych klientów firmy nie była taka, jak sobie tego życzyła. Na dzień 29 stycznia Stitch Fix ma prawie 4 miliony aktywnych klientów.

Stitch Fix działa całkowicie online, co było postrzegane jako jasny punkt na wczesnych etapach pandemii Covid, gdy wydatki przesunęły się online. Niedawno wprowadzenie opcji bezpośredniego zakupu znanej jako Freestyle nie przebiegało tak, jak oczekiwała firma. Coraz więcej kupujących zwraca się do wydawania pieniędzy w sklepach, ponieważ ograniczenia pandemiczne są znoszone.

READ  Umiera Anshu Jin, dyrektor generalny Cantor i były współdyrektor generalny Deutsche Bank

Stitch Fix ma raportować wyniki finansowe za drugi kwartał po zamknięciu rynku.

Jego kapitalizacja rynkowa spadła do mniej niż 1 miliarda dolarów, a akcje spadły w tym roku o około 55%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.