Akcje Walmartu wzrosły po spadku zysków, a wartość rynkowa sprzedawcy przekroczyła 500 miliardów dolarów

Walmart (WMT) po raz kolejny zadziwił Wall Street, powodując wzrost cen akcji aż o 7% w czwartkowej początkowej sesji.

W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2025 największy amerykański sprzedawca detaliczny odnotował przychody w wysokości 161,51 miliarda dolarów, czyli więcej niż oczekiwane 159,58 miliarda dolarów, podczas gdy skorygowany zysk na akcję również był wyższy i wyniósł 0,60 dolara w porównaniu z szacunkami wynoszącymi 0,53 dolara.

„Klienci nadal przychodzą do Walmartu nie tylko ze względu na wartość, ale także wygodę” – powiedział Yahoo Finance, dyrektor finansowy Walmart, John David Rennie. „Widzimy, że portfele są nadal napięte, [customers are] „Nadal szukasz wartości”.

Podczas rozmowy telefonicznej z inwestorami dyrektor generalny Doug McMillon powiedział: „dynamika, jaką obserwujemy w całej firmie, jest napędzana wzrostem liczby sprzedanych jednostek i liczby transakcji, a także wzrostem udziału w rynku, w tym towarów ogólnych. Wyniki te nie są spowodowane inflacją. „

Całkowita sprzedaż w tych samych sklepach w USA wzrosła o 3,9% rok do roku, na co złożył się wzrost sprzedaży w Sam’s Club, który wzrósł o 4,4%, ponieważ Amerykanie szukali okazji na artykuły spożywcze. Hurtownik osiągnął rekordowy poziom członkostwa i nadwyżek członków, zwiększając przychody z członkostwa o ponad 13%.

W sklepach o tej samej nazwie sprzedaż w tym samym sklepie wzrosła o 3,8%, napędzana powtarzającymi się wizytami klientów, mimo że liczba biletów nie uległa zmianie. Firma wskazała, że ​​zwiększa udział w rynku wśród rodzin o wysokich dochodach.

Globalna sprzedaż w handlu elektronicznym wzrosła o 21%, do czego przyczynił się odbiór i dostawa w sklepach, a także rynek internetowy.

Wyniki te pojawiają się w czasie, gdy firma planuje wyeliminować setki stanowisk pracy i poprosiła pracowników o przeniesienie do swojej siedziby w Bentonville w stanie Arkansas. O tym poinformował we wtorek „Wall Street Journal”.

Walmart jest największym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych, zatrudniającym 1,6 miliona amerykańskich pracowników.

READ  American Airlines zezwala Bullowi Shitzu na wejście na pokład samolotu lecącego do West Palm Beach, co stanowi naruszenie zasad

W tym kwartale spółka po raz 12. w ciągu 50 lat przeprowadziła także podział akcji. Jej akcje zwyżkowały w tym roku o 13,9%, osiągając lepsze wyniki niż S&P 500 (Referencje10% zysku.

Przed publikacją analityk UBS Michael Lasser napisał w notatce dla klientów, że „akcje mają przestrzeń do wykorzystania”. Dodał, że pierwszy kwartał powinien pokazać „więcej dowodów na to, że akcje spółki dobrze wpisują się w to, czego obecnie oczekuje rynek, czyli konsekwentne działanie, bardziej odizolowane od ciągłej presji makro ze strony reszty grupy”.

„Walmart ma podwójną pozycję, jeśli chodzi o przyciągnięcie w nadchodzących latach zarówno konsumentów o niskich dochodach, jak i ekskluzywnych konsumentów” – powiedziała przez telefon Yahoo Finance analityk Deutsche Bank, Christina Katai, przed publikacją raportu.

Daniela Breithauer, analityk HSBC Bank, jeszcze przed publikacją raportu określiła tę akcję jako najlepszy wybór.

„Przyszłość zakupów spożywczych jest coraz bardziej inkluzywna, a Walmart jest największym sklepem spożywczym w Ameryce” – Breithauer powiedział Yahoo Finance. „Masz dużego gracza w Internecie, którym jest Amazon, ale w sklepach spożywczych… Walmart ma dużą przewagę”.

Sprzedaż towarów spadła do niskiego, jednocyfrowego poziomu, podobnie jak w ostatnich trzech kwartałach. Jednak sprzedaż artykułów spożywczych w USA wzrosła średniojednocyfrowo, napędzana sprzedażą większej ilości świeżej żywności i towarów pod markami własnymi, napisał Marc Astrachan, dyrektor zarządzający Stifel w nocie do klientów po wynikach..

Firma czerpie korzyści ze swojej siły cenowej i skali ekonomicznej, a także inwestycji technologicznych i renowacji sklepów o wartości 9 miliardów dolarów.

Niedawno firma wprowadziła na rynek nową markę własną o nazwie Lepszy towarktóra oferuje wysokiej jakości, modne produkty w cenach od poniżej 2 dolarów do poniżej 15 dolarów.

Lukratywna działalność reklamowa również zwiększa przychody, odnotowując wzrost sprzedaży na całym świecie o 24% i wzrost sprzedaży w USA o 26%.

READ  Czym jest NFT i czy warto w to inwestować?

Jej działalność subskrypcyjna, Walmart+, również odnotowała dwucyfrowy wzrost, a dyrektor generalny McMillon twierdzi, że członkowie wchodzą w interakcje częściej i wydają więcej niż inni klienci.

Oto raport Walmartu za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2025 w porównaniu z szacunkami Wall Street sporządzonymi przez Bloomberg:

On wygrał: 161,51 miliarda dolarów w porównaniu do 159,58 miliarda dolarów

Skorygowany zysk na akcję: 0,60 USD w porównaniu z 0,53 USD

Całkowity wzrost sprzedaży w tym samym sklepie w USA: 3,9% vs 3,42%

Wzrost sprzedaży w sklepie Walmart w Stanach Zjednoczonych: 3,8% vs 3,45%

Wzrost sprzedaży w sklepie Sam’s Club w Stanach Zjednoczonych: 4,4% vs. 3,3%

Rozwój handlu elektronicznego Walmart w Stanach Zjednoczonych: 22% w porównaniu do 13,33%

Pracownik Walmartu realizuje zamówienia Instacart w alejce z produktami w Północnej Karolinie.  (Zdjęcie: Lindsay Nicholson/UCG/Universal Image Collection za pośrednictwem Getty Images)

Pracownik Walmartu realizuje zamówienia Instacart w alejce z produktami w Północnej Karolinie. (Lindsay Nicholson/UCG/Universal Image Group za pośrednictwem Getty Images) (UCG za pośrednictwem Getty Images)

W całym roku finansowym 2025 spółka spodziewa się wzrostu sprzedaży netto w górnym przedziale o 3% do 4%, a dochodu operacyjnego w górnym przedziale o 4% do 6%.

„Po wyjściu z inwestycji ponownie przyjrzymy się naszym całorocznym wytycznym [the] Drugi kwartał. „Jest to bardziej zgodne z naszą historyczną częstotliwością aktualizacji i zgodne z filozofią, którą wyznajemy jako zespół zarządzający, aby rozpoznać dynamikę na początku roku, ale także zachować ostrożność na początku roku, biorąc pod uwagę ogólną niepewność i wciąż dużą część roku przed nami. nas” – powiedział dyrektor finansowy Rennie w rozmowie z inwestorami po ogłoszeniu wyników w pierwszym kwartale roku podatkowego 2025.

Korekta: w poprzedniej wersji tego artykułu błędnie napisano nazwisko dyrektora generalnego Walmartu, Douga McMillona. Przepraszamy za ten błąd.

Brooke DiPalma jest starszą reporterką w Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @Brooke De Palma Możesz też wysłać jej e-mail na adres [email protected].

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości i wydarzenia dotyczące akcji spółek detalicznych, które pomogą Ci lepiej kierować strategią inwestycyjną

READ  Wiadomości na żywo: Chiny mają już za sobą szczyt Covid-19, powiedział wicepremier na wiecu w Davos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *