Aktualizacje na żywo: wojna między Ukrainą a Rosją — The New York Times

Kijów, Ukraina – Porozmawiaj z dwoma gwiazdami filmowymi przez wideorozmowę ze zbombardowanego miasta Kijowa.

Jego współpracownicy naciskali na Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, aby zaoferowała wsparcie Oscarowi Lilly. W środku wojny ponownie wydaje swój własny program telewizyjny na Netflix.

Prezydent Wołodymyr Zełenski, aktor z czasów wojny, który stał się przywódcą Ukrainy, poświęcił większość swoich publicznych wystąpień apelom zachodnich krajów o śmiercionośną broń do walki z Rosjanami: czołgi, odrzutowce i pociski.

Ale Zełenski, który przed objęciem funkcji prezydenta grał w komediach romantycznych i występował w stand-upach, wywierał również presję na celebrytów i artystów, by wypowiadali się w imieniu jego kraju, co według doradców jest wartościowym wysiłkiem, aby wzmocnić globalną przewagę Ukrainy w miękkiej sile. nad Rosją.

„Żyjemy we współczesnym świecie i wiemy, że decydenci i celebryci mają znaczenie” – powiedział Ekaterin Zguladze, były wiceminister spraw wewnętrznych, który jest obecnie zaangażowany w starania ukraińskiego rządu o poparcie artystów, muzyków i celebrytów. „Nie tylko politycy kształtują świat”.

Pani Zguladze dodała: „Teraz na całym świecie istnieje prawdziwa solidarność dla Ukrainy. I ta solidarność nie wynika z przejmujących obrazów zniszczonych miast i ludzkich tragedii, ale z powodu wartości, które wszyscy podzielamy”.

Ale apel Ukrainy do Akademii, organizacji przyznającej Nagrody Akademii, Sam zmierzył się z dramatem.

Przed pokazem organizatorzy powiedzieli, że wojna zostanie zauważona i uhonorowana, ale nie zobowiązali się do pojawienia się na wideo pana Zelensky’ego, powiedział Brian Keith Etheridge, scenarzysta sitcomów z Los Angeles. Pomagał koordynować dostęp władz ukraińskich do akademii z pomocą aktorki ukraińskiego pochodzenia Mila Kunis i jej męża Ashtona Kutchera.

„Niepokój, który nam powiedziano, polega na tym, że nie chcą nadmiernie upolityczniać serialu” – powiedział Etheridge. „Gdyby Zełenski powiedział po prostu „dziękuję”, przypomniałoby to ludziom i mogłoby zebrać miliony dolarów. To tylko gigantyczna platforma, na której można pokazać jego twarz. „

READ  Naukowcy z CERN po raz pierwszy zaobserwowali trzy „dziwne” cząstki
kredyt…Angelos Tzortzines/AFP – Getty Images

Sean Penn, który kręcił dokument na Ukrainie, gdy wybuchła wojna, Wezwał do bojkotu rozdania Oskarów, jeśli pan Zełenski nie będzie mógł pojawić się na wideo, i obiecał stopić jego nagrody, jeśli Akademia zignoruje ukraińskiego przywódcę. Statuetki nagrody wykonane są ze złoconego brązu.

Jeśli producenci Oscara nie pozwolili na pojawienie się „przywództwa Ukrainy, które zabiera dla nas kule i bomby, razem z ukraińskimi dziećmi, które starają się je chronić, to myślę, że każdy z tych ludzi, każda część tego decyzja, byłaby najstraszniejszym momentem w całej historii”. Hollywood – powiedział Benn w wywiadzie dla telewizji CNN.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, producenci powiedzieli, że zamierzają upamiętnić ofiary wojny, ale nie zobowiązali się do pojawienia się na wideo pana Zełenskiego.

„Będziemy bardzo rozważni, jak postrzegamy nasze miejsce na świecie” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej producent Oscara Will Packer.

kredyt…Ruth Frimson/The New York Times

Komik Wanda Sykes, jedna ze współgospodarzy imprezy, wskazała na Zełenskiego: „Czy nie jest teraz zajęty?”.

Pan Zełenski nie pojawił się w programie. Pani Kunis mówiła o wojnie, kiedy pojawiła się w telewizji, aby zaprezentować wykonanie przez Rebę McEntire swojej piosenki z filmu „Cztery dobre dni” pani Kunis.

Przed przekazaniem programu pani McIntyre pani Kunis powiedziała: „Ostatnie wydarzenia na świecie sprawiły, że wielu z nas poczuło się sfrustrowanych.

„Kiedy jednak jesteś świadkiem siły i godności tych, którzy stoją w obliczu takiego zniszczenia, nie można uniknąć wpływu ich odporności” – kontynuowała Kunis. „Nie można nie czuć podziwu dla tych, którzy znajdują siłę, by dalej walczyć w niewyobrażalnej ciemności”.

READ  Policja aresztowała 23 osoby w Hongkongu w rocznicę Tiananmen

W programie pojawiły się również trzy ekrany ze złotym tekstem na czarnym tle po występie pani McIntyre, wzywające widzów do przekazania darowizn na akcję humanitarną.

„Podczas gdy film jest dla nas ważnym sposobem wyrażania naszego człowieczeństwa w czasach konfliktu, w rzeczywistości miliony rodzin na Ukrainie potrzebują żywności, opieki medycznej, czystej wody i służb ratunkowych” – czytamy w liście. „Zasoby są ograniczone, a my – zbiorowo i jako globalna społeczność – możemy zrobić więcej”.

Podczas gdy współpracownicy pana Zełenskiego w jakikolwiek sposób lobbowali za wsparciem podczas pokazu, szukając sposobu na zdobycie publicznego poparcia na Zachodzie, wartość poparcia celebrytów w wojnie strzeleckiej nie jest powszechnie uznawana na Ukrainie.

„W końcu ważne jest, co dzieje się w terenie” – powiedział Ołeksandr Danilyuk, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. „Wszyscy robią, co mogą. Nie wiem, czy inne przemówienie Zełenskiego coś zmieni. Ale dobrze, że ci, którzy je rozpoczęli, chcą to zrobić. Każdy chce pomóc w każdy możliwy sposób”.

Ale Danilyuk powiedział, że „w końcu potrzebne są rezultaty”, takie jak dostawy samolotów bojowych, czołgów czy pocisków dla ukraińskiej armii.

Zełenski lobbował na wszystkich frontach, aby przekazać szerokiej publiczności, zwłaszcza krajom dostarczającym broń, moralny obowiązek wspierania Ukrainy w wojnie.

kredyt…Sarabeth Mane / The New York Times

„Ogólnie rzecz biorąc, Zełenski już śledzi wiadomości z Hollywood i szuka możliwości wsparcia” – powiedział w wywiadzie Serhij Leshchenko, doradca szefa sztabu prezydenta.

Nacisk na wsparcie Ukrainy rozpoczął się podczas rozdania Oskarów tydzień temu, po tym, jak pan Zełenski rozmawiał na wideo z panem Kutcherem i panią Kunis, aby podziękować parze za zebranie 35 milionów dolarów na ukraińskich uchodźców i pomoc humanitarną w kampanii GoFundMe , powiedział Leshchenko.

READ  Brytyjscy emigranci w Massachusetts odpowiadają na rezygnację Borisa Johnsona

Pani Kunis niedawno zagrała w „Breaking News in Yuba County” i ma planowaną wersję Netflix „Luckyest Girl Alive”.

„Dumni i odważni Ukraińcy zasługują na naszą pomoc w potrzebie” – napisała w apelu. „Ten niesprawiedliwy atak na Ukrainę i ogólnie na ludzkość jest druzgocący, a naród ukraiński potrzebuje naszego wsparcia”.

Po rozmowie wideo współpracownicy pana Zełenskiego szukali miejsca w ostatniej chwili na rozdaniu Oskarów.

Pan Zełenski zawsze miał silne poczucie wizerunku i opowiadania historii w polityce. Wcześniej w tym miesiącu powiedział, że zdaje sobie sprawę, że jego powtarzające się w telewizji wezwania do oporu i ciągła obecność w oblężonej stolicy uczyniły z niego symbol odwagi w wielu krajach.

kredyt…Lynsey Addario dla The New York Times

Nagrody Akademii w naturalny sposób pasują do apelu jego rządu o pomoc humanitarną, ponieważ wielu jego najlepszych współpracowników to także weterani przemysłu filmowego.

Szef administracji prezydenckiej Andrei Yermak był prawnikiem medialnym i producentem filmowym. Szef krajowej agencji wywiadowczej Iwan Bakanow był dyrektorem studia Kvartal 95. Główny doradca prezydenta Serhij Scheffer był scenarzystą i producentem, wśród najważniejszych dzieł, wśród których była udana komedia romantyczna „Osiem pierwszych randek”. ” oraz serial telewizyjny „Teściowie”.

Zanim został prezydentem Ukrainy, Zełenski grał główną rolę w swoim serialu telewizyjnym „Sługa ludu”, który w tym miesiącu był ponownie emitowany na Netflix. Bohater, nauczyciel, zostaje poproszony o objęcie prezydentury po tym, jak wygłasza kazanie antykorupcyjne, które jego uczniowie sfilmowali w wirusowym wideo.

Maria Varnikova współpracowała z reportażami z Kijowa, a Matt Stevens z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *