Aktualizacje na żywo: Xi Jinping z Chin w Hongkongu

przypisane mu…Ken Cheung/The Associated Press

Nieruchomość Bing Chic zawsze była magnesem Instagramerzy chętni do robienia zrzutów ekranu Z nieba otoczony ze wszystkich czterech stron wysokimi wieżami mieszkalnymi kompleksu mieszkalnego.

W zeszły piątek na białych balkonach dwóch 28-piętrowych budynków kompleksu pojawiły się setki szkarłatnych chińskich flag. Każdą chińską flagę otaczały dwie flagi Hongkongu, przedstawiające godło miasta: biały kwiat Bauhinia z gwiazdą na każdym płatku.

Według państwowej gazety z Hongkongu, Ta Kung Pao, stowarzyszenie popierające Pekin rozdało flagi kilku projektom mieszkaniowym. Obfite morze flag w Bing Shek szybko stało się tematem miasta.

Ludzie podróżowali do Ping Shek, do domu około 30 000 mieszkańców mieszka w około 4500 mieszkaniach dotowanych przez rządAby sfotografować scenę, mieszkańcy dzielnicy przemysłowej podziwiali paradę na dziedzińcach placu.

„Rzadko widuje się tego rodzaju kulturę w Hongkongu” – powiedziała Grace Zhang, 35-letnia mieszkanka, która przeniosła się do miasta z sąsiedniej prowincji Guangdong w Chinach kontynentalnych prawie dziesięć lat temu.

Powiedziała, że ​​jej 8-letni syn uczy się o porodzie w klasie i że chce zrobić mu zdjęcie, aby uczcić tę okazję.

Lam Yu, 62-letni sprzedawca sprzętu do inżynierii mechanicznej, złożył wizytę, aby obejrzeć flagi. Podniósł szyję i skierował smartfon pod kątem do nieba, by robić zdjęcia.

Dla niego ekstradycja oznaczałaby koniec bycia obywatelem drugiej kategorii w swoim mieście, powiedział, dodając, że trudno było patrzeć, jak ludzie z Wielkiej Brytanii zdobywają osławione stanowiska w służbie cywilnej, podczas gdy bardziej wykwalifikowani mieszkańcy są pomijani w Hongkongu .

Początkowo obawiał się, jak polityka Partii Komunistycznej wpłynie na perspektywy miasta, powiedział Lam, w końcu był oszołomiony wzrostem gospodarczym Chin.

READ  Nowy europejski klub z 44 narodami podkreśla izolację Rosji

„Nie ma mowy, aby spojrzeć na rozwój Chin i nie być dumnym” – powiedział. – Chyba że uważasz się za Chińczyka.

Jednak nie wszyscy wydawali się doceniać okazywanie lojalności wobec Pekinu. Niektórzy mieszkańcy powiesili prześcieradła, które łamały wzór flag.

Elsie Leung, 63-letnia emerytowana ochroniarz, ubolewała, że ​​budynku w sąsiednim budynku nie można było przykryć flagami, ponieważ tamtejsi mieszkańcy narzekali.

Powiedziała, że ​​chociaż wielu jej znajomych z jej kościoła wyemigrowało, ma pozytywne nastawienie do przyszłości miasta.

Jednak pani Leung czuła się zaniepokojona tłumieniem swobód, zwłaszcza po zamknięciu niezależnych serwisów informacyjnych i aresztowaniu kardynała Josepha Zinna na mocy ustawy o bezpieczeństwie narodowym. Kardynał był liderem w organizacja pomocy prawnej która zapewniała wsparcie osobom aresztowanym za protesty.

„Jeśli powiesz coś złego”, powiedziała, „możesz zostać aresztowany”.

Policja poinformowała wczesnym rankiem w niedzielę, że bada doniesienia o zniszczeniu lub kradzieży flag z Bing Shake i innego pobliskiego kompleksu. Nie dokonano żadnych aresztowań, ale wszystkie flagi zostały usunięte do poniedziałku rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *