Apple wypuści składanego iPada zamiast iPhone’a w 2024 r.: Analityk

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia na wydarzeniu w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii, 7 września 2022 r. W prezentacji nazwanej Far Out, Apple przygotowuje się do zaprezentowania swojej linii iPhone 14, nowej gamy smartwatchów i AirPods. .

Nick koreański | Bloomberg | Obrazy Getty

jabłko Analityk CCS Insight powiedział we wtorek, że amerykański gigant technologiczny prawdopodobnie wkrótce rozpocznie testy technologii składania.

CCS Insight opublikował we wtorek roczny raport z prognozami, ponieważ analitycy grupy przygotowują prognozy dotyczące produktów i przyszłych trendów.

W swoim najnowszym raporcie CCS Insight przewidział, że Apple wypuści składanego iPada w ciągu dwóch lat, zamiast zaczynać od składanego iPhone’a.

W przeciwieństwie do innych producentów smartfonów, takich jak Samsung, którzy mają Wprowadzenie składanych smartfonów Zamiast tabletek.

„W tej chwili Apple nie ma sensu tworzyć składanego iPhone’a” – powiedział CNBC Ben Wood, szef badań w CCS Insight. „Uważamy, że pozwoliłoby to uniknąć tego trendu i być może zanurzyłoby palec w wodzie z składany iPad.” w wywiadzie.

„Składany iPhone stanowiłby bardzo duże ryzyko dla Apple. Po pierwsze, nierozbieranie istniejących iPhone’ów na części musiałoby być bardzo kosztowne” – dodał Wood.

Przeczytaj więcej o technologii i kryptowalutach od CNBC Pro

Analityk powiedział, że składany iPhone prawdopodobnie będzie musiał kosztować około 2500 dolarów. iPhone 14 Pro Max firmy Apple z największą ilością pamięci i obecnie najdroższym modelem kosztuje około 1599 USD.

Wood powiedział również, że gdyby Apple miał jakiekolwiek problemy techniczne ze składanym telefonem, byłoby to „wściekłe” z krytykami atakującymi Apple z powodu problemów.

Jednak Wood powiedział, że Apple „nie ma innego wyjścia, jak zareagować, ponieważ trend w kierunku urządzeń składanych nabiera rozpędu”, więc firma zacznie od iPada.

Powiedział, że dałoby to Apple możliwość nauczenia się, jak wdrażać i rozszerzać technologię składanych ekranów, a także „tchnąć nowe życie” w gamę iPadów.

READ  Mario Day 2023: Najlepsze oferty na gry i akcesoria Nintendo Switch

Firma Apple nie była od razu dostępna do komentowania, gdy skontaktowała się z CNBC.

Było wiele narzekań na zamiary Apple dotyczące składanych produktów z ekranem. Na początku tego roku firma badawcza Display Supply Chain Consultants Powiedział Jest mało prawdopodobne, że Apple wejdzie na rynek składanych smartfonów najwcześniej do 2025 roku. Firma poinformowała jednak, że Apple bada technologię składania dla ekranów o przekątnej około 20 cali. Firma badająca rynek powiedziała, że ​​może skoncentrować się na nowym składanym notebooku.

Prognozy dotyczące składanego iPhone’a Tymczasem istnieje już od co najmniej czterech lat. W zeszłym roku Ming-Chi Kuo z TF International Securities, wybitny analityk Apple znany ze swoich wiarygodnych prognoz, powiedział, że firma może wydać iPhone ze składanym ekranem w 2024.

Apple łączy 5G i procesor w chipie

Apple przejął biznes modemów Intela w 2019 r.. Doprowadziło to do spekulacji, że gigant technologiczny bardzo szybko porzuci Qualcomma i użyje w swoich urządzeniach własnych modemów. Jednak tak się jeszcze nie stało.

Kuo z TF International Securities powiedział w czerwcu, że oczekuje, że firma to zrobi Nadal używaj chipów Qualcomm dla iPhone’a wydanego w 2023 r..

Wood powiedział, że Apple „zwiększa wewnętrzne możliwości”, aby móc używać swoich modemów w iPhone’ach.

„Oni (Apple) strzelali do tego celu od lat. Dostali z niego atuty Korporacja intelektualna Od jednostki modemowej pracowali naprawdę ciężko, aby to zwiększyć, bardzo chcą się upewnić, że nadal rozwijają swoje punkty kontrolne” – powiedział Wood.

READ  Wyświetlacz Pixel Fold został pokazany w najnowszym przecieku

„Nie chcą nadal płacić zewnętrznemu dostawcy za swoją technologię”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *