Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego wydaje ostrzeżenie dotyczące wymiany kryptowalut FTX

Brytyjski regulator finansowy ostrzegł konsumentów przed zajmowaniem się FTX, giełdą kryptowalut prowadzoną przez miliardera Sama Bankman-Fried, w ostatnim starciu między brytyjskimi władzami a zagranicznymi firmami zajmującymi się aktywami cyfrowymi.

Financial Conduct Authority powiedział, że giełda z siedzibą na Bahamach wydaje się oferować produkty i usługi w Wielkiej Brytanii bez jej zgody, zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej regulatora.

„Ta firma nie jest przez nas autoryzowana i jest skierowana do osób w Wielkiej Brytanii” – napisano w oświadczeniu.

Ruch przeciwko FTX, jednej z największych giełd aktywów cyfrowych, następuje po gorącej bitwie między FCA i Binance, gdy Wielka Brytania zwiększa wysiłki, aby zdominować często nieuregulowany świat. Kryptowaluta.

Federalny Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA) interweniował przeciwko Binance w zeszłym roku, mówiąc, że jej „złożone i wysokiego ryzyka produkty finansowe” stanowią „znaczne ryzyko dla konsumentów” i że największa na świecie giełda kryptowalut „nie zareagowała” na niektóre z jej podstawowe zapytania, uniemożliwiające to. Aby nadzorować rozrastającą się grupę.

Binance, jeden z głównych konkurentów FTX, zobowiązał się do pełnej zgodności z przepisami i ponownego ubiegania się o nadzór w Wielkiej Brytanii.

Rzecznik FTX powiedział, że wierzy, że regulator zamierza ostrzec konsumentów przed oszustwem podszywającym się pod giełdę, ponieważ niektóre numery telefonów z listy zostały zgłoszone jako powiązane z oszustwami.

Jednak rzecznik strony internetowej Financial Conduct Authority (FCA) przyznał: ftx.com – To prawdziwa strona internetowa firmy. „Zajmujemy się tą sprawą i komunikujemy się z organami regulacyjnymi” – powiedział FTX. FCA nie odpowiedziała na powtarzające się prośby o rozpatrzenie roszczeń FTX.

Dostawcy kryptowalut i portfele są zobowiązani do zarejestrowania się w FCA w celu nadzorowania przeciwdziałania praniu pieniędzy, jeśli ich działalność związana z aktywami cyfrowymi jest „prowadzona przez biznes w Wielkiej Brytanii”, zgodnie z przewodnikiem FCA.

Władza do spraw finansowych Inni regulatorzy finansowi na całym świecie stanęli przed wyzwaniem, próbując chronić konsumentów i egzekwować standardy na rynkach kryptowalut, gdzie wiele największych grup znajduje się w jurysdykcjach offshore. Zarówno FTX, jak i zarejestrowane na Kajmanach Binance utworzyły amerykańskie filie, aby zadowolić władze USA, ale oferują usługi w innych krajach ze swojej międzynarodowej bazy.

READ  Aplikacja do medytacji Calm zwalnia jedną piątą pracowników | Medytacja

Europejski oddział FTX ogłosił w tym miesiącu, że cypryjski regulator finansowy przyznał mu licencję na firmę inwestycyjną, ponieważ firma kryptograficzna dąży do ekspansji na całym kontynencie. „Zabezpieczenie tej licencji w Unii Europejskiej jest ważnym krokiem w osiągnięciu naszego celu, jakim jest stanie się jedną z najbardziej regulowanych giełd na świecie”, powiedział Bankman-Fried, ówczesny dyrektor generalny FTX.

FCA powiedział, że brytyjscy klienci zajmujący się FTX nie mieliby dostępu do brytyjskich zabezpieczeń konsumenckich, takich jak Financial Ombudsman lub Financial Services Compensation Scheme, i jest mało prawdopodobne, aby uzyskali [their] Zwrot pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *