Były oficer San Antonio, który zastrzelił 17-letniego chłopca na parkingu McDonalda, poddaje się zaostrzonym oskarżeniom o napaśćCNN

Zastrzelił i zabił byłego funkcjonariusza policji San Antonio Nieuzbrojony 17-latek Pracownik McDonald’s został zaatakowany przez pracownika publicznego podczas jedzenia w swoim samochodzie w zeszłym tygodniu, poinformował we wtorek wydział policji.

Funkcjonariusz, zidentyfikowany jako James Brenand, zgłosił się do policji w San Antonio we wtorek wieczorem, powiedział szef policji William McManus na wtorkowej konferencji prasowej.

Nadchodzi kilka dni po aresztowaniu Brennan Usunięto w połączeniu z Strzelanie 2 października To postawiło nastolatka w niepewnej sytuacji. Brennan nie odpowiedziała na prośby CNN o komentarz przed aresztowaniem. Nie było jasne, czy we wtorek wieczorem miał adwokata.

McManus powiedział, że od początku było jasne, że strzelanina była „nieuzasadniona”.

„Klip jest przerażający”, powiedział wcześniej szef CNN Brianna Keilar. Oglądanie tego wideo nie pozostawia wątpliwości, że strzelanina była nieuzasadniona.

McManus powiedział, że po przyjeździe wyczuł problem Scena fotografowaniaNa podstawie lokalizacji dziur po kulach.

„Mamy politykę, która zabrania strzelania do pojazdów, poruszających się pojazdów – chyba że życie oficera jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie” – powiedział.

„Kiedy spojrzałem na to, gdzie znajdowały się dziury po kulach, od razu miałem z tym problem. Już samo spojrzenie na pojazdy, w którą stronę jechał, gdy doszło do strzelaniny, wiele mówi mi, że ten pojazd się oddala oficera i równolegle do oficera.. W tym momencie było dla mnie jasne, że nadchodzą kłopoty” – powiedział McManus.

Szef powiedział wcześniej, że jeśli 17-latek nie przeżyje, kwalifikowane zarzuty o napaść mogą zostać zamienione na morderstwo.

Ogłoszenie zarzutów pojawia się tydzień po Brennan, kuratorze sądowym z siedmiomiesięcznym stażem. Zastrzelono 17-letniego Erica Cantu Nastolatek siedział w swoim samochodzie i jadł fast food.

Według policji, Brenant zajmował się niepowiązanym telefonem zakłócającym w McDonald’s 2 października, kiedy zobaczył samochód, który, jak sądził, wymknął się policji dzień wcześniej i wezwał wsparcie.

READ  SpaceX wystrzeliwuje 23 satelity Starlink z Florydy (zdjęcia)

Przed przybyciem funkcjonariuszy rezerwowych, nagranie z kamery ciała wydane przez policję pokazuje funkcjonariusza idącego do samochodu po stronie kierowcy, otwierającego drzwi i rozkazującego kierowcy wysiąść. Zaskoczony nastolatek, który jadł na siedzeniu kierowcy, wrzucił wsteczny bieg i zaczął się wycofywać.

Na filmie widać, że policjant pięć razy strzelał do samochodu. Nagranie z kamery ciała pokazuje funkcjonariusza, który oddaje pięć dodatkowych strzałów, gdy kierowca prowadzi pojazd do przodu.

Kandu został postrzelony kilka razy jest w stanie krytycznym i system podtrzymywania życia, powiedziała w poniedziałek jego rodzina. Pasażer w pojeździe nie odniósł obrażeń.

Brennan tam była? Strzelanina następowała po strzelaninie Za naruszenie taktyki, szkoleń i procedur agencji, powiedziała policja.

„Powstrzymanie Brennana zajęło nam dwa dni, ale zniknął dość szybko” – powiedział McManus CNN.

Polityka śmiertelnej siły SAPD Oczywiste: „Oficer na ścieżce nadjeżdżającego pojazdu powinien raczej próbować zająć pozycję obronną niż strzelać z broni palnej do pojazdu lub jego pasażerów”.

„Oficerowie nie mogą strzelać do jakiejkolwiek części pojazdu, próbując go unieruchomić” – dodaje polityka.

Podczas pobytu w szpitalu Kantu został początkowo oskarżony o uniknięcie aresztu w pojeździe i napaść na funkcjonariusza, który powiedział, że nastolatek został uderzony przez drzwi samochodu, gdy się cofał.

Jednak jego obrońca, Brian Powers, powiedział, że biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Bexar poinformowało go, że prokuratorzy nie przedstawią zarzutów. Rzeczniczka prokuratury okręgowej skierowała CNN do internetowego systemu rejestrów sądowych hrabstwa, który wskazywał, że oba zarzuty zostały oddalone, a sprawa zamknięta.

„Zastrzelenie nieuzbrojonego nastolatka przez funkcjonariusza policji w San Antonio w niedzielę pozostaje przedmiotem dochodzenia, a dostępne nam dotychczas fakty i dowody skłoniły nas do odrzucenia zarzutów przeciwko Ericowi Cantu w oczekiwaniu na dalsze śledztwo” – powiedział prokurator okręgowy Joe Gonzalez. . W oświadczeniu z zeszłego tygodnia.

READ  Wideo: Oto bliższe spojrzenie na ocenzurowany tryb „Nave Angel” w Bayonetcie 3

„Kiedy SAPD zakończy śledztwo w sprawie działań byłego funkcjonariusza Jamesa Brenanda i przekaże sprawę do naszego biura, nasz Wydział Praw Obywatelskich w pełni przeanalizuje zgłoszenie. Podobnie jak w przypadku wszystkich strzelanin z udziałem funkcjonariuszy, które prowadzą do śmierci lub poważnych obrażeń, my przekaże sprawę do rozpatrzenia przez wielką ławę przysięgłych. Do tego czasu nie możemy komentować tej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *