Esencja, że ​​tak powiem – The New York Times

Przejdź do: | dzisiejszy temat | trudne dowody

Wtorkowa zagadka – Aby podzielić się magicznymi odpowiedziami w dzisiejszej siatce, muszę najpierw podzielić się jeszcze jedną rzeczą: jestem Kanadyjczykiem, a teraz mieszkam w Stanach. Mimo że nauczyłem się sprawdzać pogodę w stopniach Fahrenheita i mierzyć w calach, nadal czuję dumę, gdy w układance pojawiają się terminy kanadyjskie.

W tej krzyżówce są dwa takie odniesienia, dostarczone przez Granta Boroughsa (jego drugie dla The New York Times). Jej tematyka jest po prostu zachwycająca i wymaga jedynie chęci powiedzenia rzeczy trochę inaczej.

Dzisiejszy temat może wydawać się nieco kontrowersyjny. Chodzi mi o to, że każdy wpis tematyczny może wyglądać jak pojedyncze słowo, ale musi być podzielony, aby spełnić warunki przewodnika. Na przykład 65a, „Odzież na szyję na eleganckie okazje?” Odpowiedzią jest Regulamin, który może wydawać się dziwny, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że należy go czytać jako Linki specjalne.

Podobne motywy pojawiają się w innych wpisach tematycznych. W 26 przekreślił: „Grecki bóg, który gra na flecie, czyni wysiłek?” Może uświadomić ci, że PAN doświadcza; W wieku 40 lat wskazówki kulinarne przewodnika uczą, jak robić naleśniki. Uznałem 17-Across za szczególnie głupie, ale to wywołało u mnie uśmiech. Tutaj, uśmiechnij się ze mną.

11a. Od „Roller div”. Kończąc skrótem, wiemy, że opakowanie również powinno być skrótem. Linijki są podane w calach, ale poprawna odpowiedź to CMS w centymetrach. Zdobądź jeden punkt dla Kanady za pomocą tego wskaźnika! (Minus jeden za konieczność używania amerykańskiej pisowni tego słowa, kiedy to wyjaśniałem.)

38a. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry przyjmują łacińską formę liczby mnogiej dla serum: SERA.

56a. W żargonie baseballowym pojedyncze odbicie od piłki naziemnej określa się jako ONE HOP. Przypadkowo tak też zamawiam, żeby moje piwa były lżejsze warzone.

READ  Random: Nintendo potwierdza, jak wymówić Zelda: Tears of the Kingdom

69a. Kwartet folkowy z lat 60., o którym mowa, to The MAMAS & the Papas. Dwie połówki tego imienia pasują do pudełek, więc mam nadzieję, że masz szczęście z właściwym tekstem – tajemnica tworzy świetne krzyżówki!

1 dzień Prawidłowe wypełnienie to TOQUE, które jest słowem oznaczającym jego pochodzenie francuski, hiszpański i arabski. To także ulubione określenie Kanadyjczyków na podstawową czapkę zimową, którą niektórzy Amerykanie nazywają czapką. Kanada wraca na planszę!

30 dni Nazwij mnie poszukiwaczem, ponieważ właśnie wydobyłem trochę wiedzy: LODE Żylne osady surowe które pojawiają się w skałach spękanych po aktywności tektonicznej.

41 d. Jeśli kiedykolwiek byłeś we Francji, pomocne może być zapoznanie się z tym, co mówi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Możesz go użyć do sprawdzania dibów, cóż, wszystko, czego potrzebujesz, aby dzwonić do dibsów, znajduje się we Francji.

62 d. Słowo „wspinaczka” może być rzeczownikiem lub czasownikiem, podobnie jak jego odpowiedź: RISE.

Pewnej nocy na balu maturalnym poszedłem do stoiska z przekąskami po napój gazowany. Patrząc na odręczne menu na ścianie, zapytałem zmieszany o „specjalne linki”. (Na swoją obronę powiem, że przerwa między literami „L” i „T” była zbyt duża.) To drobne zakłopotanie pozostało w mojej pamięci na tyle długo, że 20 lat później stało się podstawą tematu krzyżówek.

Wolałbym użyć niektórych dłuższych odpowiedzi tematycznych, ale zestaw słów pasujących do formuły był nieco ograniczony. Myślę, że krótkie odpowiedzi tematyczne są bardziej restrykcyjne w architekturze sieci niż długie odpowiedzi, ponieważ wszystkie wypełnienia powinny być krótsze niż najkrótszy wpis wątku w tym samym kierunku, co ogranicza opcje umieszczania bloków w pozostałej części sieci.

Uwielbiałem mieć CAMPINESS i MOUSETRAP razem, TAMPĘ reprezentującą klasę nauki OCEAN, PARSECS i INERCJA w identycznych łatach. Specjalne podziękowania dla mojej mamy, Metah Boroughs, za rozwiązywanie testów!

The New York Times Crossword ma otwarty system przesyłania, a łamigłówki można przesyłać online.

READ  Mówi się, że NVIDIA GeForce RTX 4070 kosztuje 599 USD

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.

Czy nadal czujesz się zagubiony? Abonenci mogą zerknąć na klucz odpowiedzi.

Czy próbujesz przejść do głównej strony gry? Możesz go znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *