Fizycy twierdzą, że tunele czasoprzestrzenne mogły już zostać odkryte: ScienceAlert

Wirtualne mosty łączące odległe regiony przestrzeni (i czasu) mogą mniej więcej wyglądać jak ogród różnorodności czarne dziuryco oznacza, że ​​możliwe, że te legendarne bestie fizyki były już widziane.

Ale na szczęście, jeśli nowy model zaproponowany przez mały zespół fizyków z Uniwersytetu Sofijskiego w Bułgarii jest dokładny, nadal można je rozróżnić.

Graj z Einsteinem Ogólna teoria względności Wystarczająco długo można pokazać, w jaki sposób tło czasoprzestrzenne wszechświata może tworzyć nie tylko głębokie doły grawitacyjne, z których nic nie ucieka, ale także niemożliwe do zdobycia szczyty górskie, na które nie można się wspiąć.

W przeciwieństwie do swoich ciemniejszych kuzynów, te świecące wzgórza odsuwały się od wszystkiego, co się zbliżało, wyrzucając strumienie cząstek i promieniowania, które nie miały nadziei na powrót.

Wyróżnione możliwości na bok Wielki Wybuch wygląda właśnie tak jeden z tych’białe dziury„Nic takiego nigdy nie zauważono. Niemniej jednak pozostaje interesującą koncepcją odkrywania granic jednej z największych teorii fizyki.

w latach trzydziestychkolega Einsteina Nathan Rosen wykazał, że nie ma nic do powiedzenia o głęboko zakrzywionej czasoprzestrzeni Czarna dziura Nie można połączyć się ze stromymi szczytami białej dziury, tworząc rodzaj mostu.

W tym zakątku fizyki nasze codzienne przewidywania dotyczące odległości i czasu wychodzą przez okno, co oznacza, że ​​takie teoretyczne połączenie może przemierzać ogromne połacie wszechświata.

W odpowiednich warunkach może być nawet możliwe, że materia wejdzie do tej kosmicznej tuby i opuści drugi koniec z mniej lub bardziej nienaruszonymi informacjami.

Aby więc określić, jak ta czarna dziura może wyglądać w obserwatoriach, takich jak Teleskop Event Horizon, zespół z Uniwersytetu Sophia opracował uproszczony model „pierścienia” tunelu czasoprzestrzennego jako namagnesowanego pierścienia płynu i przyjął różne założenia dotyczące tego, w jaki sposób może powstać materia. o. Zakreśl go, zanim go połkniesz.

READ  Naukowcy rozwiązują 80-letnią zagadkę fizyki

Cząstki utknięte w tej wściekłej burzy wytwarzałyby silne pola elektromagnetyczne, które wirowałyby i trzaskały w przewidywalne wzory, polaryzując wszelkie światło emitowane przez gorącą materię z wyraźną sygnaturą. Śledzenie spolaryzowanych fal radiowych dało nam pierwsze niesamowite obrazy M87 * W 2019 roku i Strzelec A* wcześniej w tym roku.

Okazuje się, że gorące, zadymione usta tunelu trudno odróżnić od spolaryzowanego światła emitowanego przez chaotyczny dysk otaczający czarną dziurę.

Zgodnie z tą logiką, M87* może być tunelem czasoprzestrzennym. W rzeczywistości tunele czasoprzestrzenne mogą czaić się wszędzie na końcach czarnych dziur, a nie mielibyśmy łatwego sposobu, aby się o tym przekonać.

Nie oznacza to, że w ogóle nie ma możliwości poznania.

Gdybyśmy mieli szczęście i skompilowali obraz tunelu czasoprzestrzennego z filtrem widzianego pośrednio przez przyzwoitą soczewkę grawitacyjną, dokładne cechy odróżniające tunele czasoprzestrzenne od czarnych dziur mogą stać się oczywiste.

To oczywiście wymagałoby masy dogodnie umieszczonej między nami a tunelem czasoprzestrzennym, aby zniekształcić jego światło na tyle, aby wzmocnić niewielkie różnice, ale przynajmniej dałoby nam sposób na wykrycie ciemnych plam z pustki, które mają tylne wyjście.

Jest inne medium, które również wymaga sporej dawki bogactwa. Jeśli wykryjemy tunel czasoprzestrzenny pod idealnym kątem, światło przechodzące przez dzielące go wejście w naszym kierunku jeszcze bardziej wzmocni jego sygnaturę, dając nam wyraźniejsze wskazanie portalu przez gwiazdy i dalej.

Dodatkowe modelowanie może ujawnić inne właściwości fal świetlnych, które pomagają w sortowaniu tuneli czasoprzestrzennych z nocnego nieba bez potrzeby stosowania soczewek lub doskonałych kątów, na co naukowcy zwracają teraz uwagę.

Umieść więcej ograniczeń W fizyce tuneli czasoprzestrzennych można odkryć nie tylko nowe sposoby eksploracji ogólna teoria względnościAle fizyka, która opisuje zachowanie fal i cząstek.

Ponadto, Wnioski wyciągnięte z prognoz Takie mogą ujawnić, gdzie załamuje się ogólna teoria względności, otwierając niektóre z własnych dziur, aby dokonać nowych śmiałych odkryć, które mogą dać nam zupełnie nowy sposób widzenia wszechświata.

READ  Inauguracyjna próbka księżyca NASA została pobrana prawie 50 lat temu

To badanie zostało opublikowane w fizyczny przegląd d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *