Funkcjonariusze Tour de France ściągają protestujących z drogi podczas 10 fazy chaosu | Tour de France

Wyżsi urzędnicy z Tour de France Podczas dziesiątego etapu wyścigu z Morzine do Megève organizacja ta wciągała protestujących do rowu.

Chociaż związani razem na szyi, niewielka grupa młodych protestujących została zepchnięta z trasy wyścigu przez urzędników z trasy. Około 36 kilometrów przed końcem, na odcinku prostej drogi, protestujący usiedli na torze i odpalili czerwone flary. Zarówno ucieczka jak i peleton zostały zatrzymane do czasu oczyszczenia drogi.

Aktywiści klimatyczni z ruchu Derniere Renovation powiedzieli: „Ponieważ rząd nie dba o kryzys klimatyczny, musimy przyjechać i przejąć Tour de France, aby ponownie skupić uwagę na tym, co jest ważne dla naszego przetrwania. zareaguj, gdy prowadzi nas do rzeźni”.

„Zakłócenia bez przemocy to nasza ostatnia szansa, aby nasz głos został usłyszany i uniknął najgorszych konsekwencji globalnego ocieplenia” – powiedziała grupa.

Organizatorzy Tour de France ASO odmówili komentarza w sprawie protestu. Komentując scenę na motocyklu podczas wyścigu, Sir Bradley Wiggins powiedział widzom Eurosportu: „Naprawdę krążyła. To było takie szalone. Wiele osób się denerwuje, niektórzy dyrektorzy sportowi wysiadali z samochodów, zdjęli buty. „

Grupa Derniere Renovation była odpowiedzialna za awarię podczas French Open, kiedy protestująca wskoczyła na kort i przywiązała się do siatki, ubrana w T-shirt z napisem: „Pozostało nam 1028 dni”. Podczas protestu Tur, widziano ich w koszulkach z napisem: „Pozostało nam 989 dni”.

Tour od dawna był celem protestów, ale stało się to w kontekście organizatorów wyścigu, którzy zobowiązali się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Tegoroczny „Road Book”, przewodnik dla wszystkich zaangażowanych w wyścigi, stwierdza, że ​​Tour jest „mocno zaangażowany w bycie organizacją coraz bardziej odpowiedzialną za środowisko”.

W 2020 r., podczas rundy pandemii, wyścig został skrytykowany przez niedawno wybranych „zielonych” burmistrzów w niektórych głównych miastach Francji. Burmistrz Lyonu Gregory Doucet opisał Tour jako „macho i zanieczyszczony” i pozbawiony świadomości ekologicznej, a było wiele wezwań do wyścigu o dalsze zmniejszanie emisji dwutlenku węgla.

Tadej Pojjakar czeka na wznowienie wyścigów po protestach
Tadej Pujakar czeka na wznowienie wyścigu po protestach. Zdjęcie: Gonzalo Fuentes/Reuters

Końcowy wynik wyścigu został podważony, gdy zespół ZEA prowadzony przez Tadeja Pogakara uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, zaledwie 48 godzin po tym, jak wszyscy biegacze w peletonie zostali przetestowani i uznani za wolnych od wirusa.

George Bennett, jeden z głównych kolarzy wsparcia górskiego broniącego tytułu mistrza i kolega z drużyny Rafał Majka, we wtorek rano w Morzine uzyskał pozytywny wynik testu. Bennett wycofał się z wyścigu, podczas gdy Micah mógł kontynuować wyścig, ponieważ nie miał żadnych objawów.

W sobotę inny zawodnik Pogacar, Vegard Stake Laengen, uzyskał wynik pozytywny i wycofał się. Ośmioosobowy zespół, z którym Pojácar zaczynał w Kopenhadze, skurczył się teraz do sześciu, a Majka pozostaje niepewna.

„Zgodnie z naszymi wewnętrznymi protokołami Majka została przetestowana pod kątem Covid-19 i dziś rano uzyskała wynik pozytywny” – powiedział zespół Emirates Airlines w oświadczeniu.

„Jest bezobjawowy i analizowany metodą PCR, [we] Stwierdzono, że ma bardzo niskie ryzyko infekcji, podobnie jak w przypadku Boba Jungles [the AG2R Citroen rider who tested positive in Copenhagen] wcześniej w wyścigu.” Australijski zawodnik Luke Durbridge (Team BikeExchange) również przeszedł testy z wirusem i został wycofany z wyścigu.

ASO postanowiło ograniczyć dostęp mediów do autobusów zespołowych lub toru, mówiąc, że tylko „przedstawiciele USCI (przysięgli, komisarze, antydoping), personel zespołu i personel organizacyjny, który nadzoruje zespoły, mają dostęp do toru”. Dostęp do końcówek mediów pozostaje bez zmian.

Magnus Cort Nielsen z EF Education-EasyPost wygrał etap na ostatnim zdjęciu z nieobecnego kolegi z drużyny Dorbridge, Nicholasa Schultza. Leonard Kamna z Bora Hansgrohe, jednej z dzisiejszych ucieczek, przesunął się w ciągu 11 sekund do lidera wyścigu Pogacar, ale oczekuje się, że spadnie w ciągu następnych 48 godzin, wliczając w to najlepsze finiszy na Alpe d’Huez i Col du Granon.

READ  Arsenal - Leicester: Premier League - na żywo! | piłka nożna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.