Kongres prowadzi dochodzenie w sprawie antysemityzmu, koncentrując się na szkołach podstawowych i średnich-12 w liberalnych miastachCNN

Kanclerz szkół publicznych Nowego Jorku, David Banks, powiedział podczas środowego przesłuchania w Kongresie, że jego okręg zwolnił, ukarał lub jest w trakcie dyscyplinowania co najmniej kilkunastu pracowników i dyrektorów szkół za rzekomy antysemityzm.

„Zapewnianie bezpieczeństwa szkołom jest w moim DNA” – zeznała Banks podczas przesłuchania przed Podkomisją Izby Reprezentantów ds. wczesnego dzieciństwa, edukacji podstawowej i średniej. „Uważam, że kiedy antysemityzm podnosi głowę, musimy zareagować. Mamy.”

Banks twierdzi, że dyscyplina wobec nauczycieli obejmuje także zwolnienie dyrektora w połowie roku szkolnego. Powiedział, że szkoły publiczne Nowego Jorku zawiesiły co najmniej 30 uczniów, w razie potrzeby wezwały policję miasta Nowy Jork i przeszkoliły wszystkich 1600 dyrektorów w zakresie kodeksu dyscyplinarnego.

Banki podkreśliły, że zaangażowanie społeczne i nauczanie są ważne, zauważając, że samo zawieszenie uczniów i nauczycieli nie rozwiąże problemu.

„Prawdziwym antidotum jest nauczanie” – powiedział.

Zeznania Banksa trwały dwie godziny Grillowanie liderów trzech okręgów szkolnych W miastach liberalnych odnotowano przypadki antysemityzmu. To pierwsze dochodzenie Kongresu skupiające się na szkołach podstawowych i średnich.

The Przesłuchanie Dało to Republikanom szansę rzucenia wyzwania urzędnikom z Nowego Jorku; Berkeley w Kalifornii; i Montgomery County w stanie Maryland w związku z doniesieniami o antysemickim charakterze w ich hrabstwach.

To nie przypadek, że świadkowie na środowym przesłuchaniu reprezentowali okręgi szkolne w liberalnych miastach. Republikanie próbowali zdobyć punkty polityczne, atakując politykę „przebudzenia”, która uwzględnia mowę nienawiści.

Odrębna komisja Izby Reprezentantów planowała zbadać antysemickie wypowiedzi na kampusie Uniwersytetu George’a Washingtona. Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser i szefowa policji metropolitalnej DC Pam Smith byli obecni, aby złożyć zeznania na temat swojej reakcji na obozowiska na kampusie. Ale obóz ten został usunięty w środę rano i Policja aresztowała kilkadziesiąt osóbPanel odwołał rozprawę.

Ustawodawcy poświęcili śledztwu szczególną uwagę incydent Zeszłej jesieni proizraelski nauczyciel rzekomo ukrywał się przed setkami protestujących uczniów w szkole średniej Hillcrest w Queens. Banki potępiły incydent.

READ  Google Stadia zostanie wycofane w 2023 r., a wszystkie zakupy zostaną zwrócone

„Jasno potępiam: to, co wydarzyło się w Hillcrest, było aktem całkowitego antysemityzmu. Nie będę tego komentował” – powiedział Banks. I nie wiem jak to jasno wytłumaczyć.

Banks, absolwentka Hillcrest, powiedziała, że ​​dyrektor szkoły został zwolniony i nie został przeniesiony do prowadzenia innej szkoły. Ale republikanka Elise Stefanik, nowojorska republikanka, pokłóciła się z Banksem w związku z przywróceniem prezydenta na stanowisko, ale nie zwolnieniem.

Stefanik, powołując się na doniesienia lokalnych mediów, powiedział, że dyrektor Hillcrest High School w Queens otrzymała najwyższe stanowisko i będzie pracować w zespole kierowanym przez wicekanclerza okręgu szkolnego. Banks stwierdził, że nie może potwierdzić obecnej roli byłego dyrektora, ale przyznał, że został on usunięty z pracy, ale przeniesiony w inne miejsce w okręgu. Zeznał, że dyrektor został zwolniony za niezapewnienie odpowiedniego nadzoru.

„Niepokojące jest dla mnie to, że ma go na wyższym stanowisku” – powiedział Stefanik Banksowi. „Usłyszeliśmy frazesy, ale brakuje nam egzekwowania prawa i odpowiedzialności”.

Republikanin Brandon Williams, republikanin z Nowego Jorku, skrytykował Banksa za to, że nie zwolnił prezydenta.

„Jak żydowscy uczniowie mogą czuć się bezpiecznie w szkołach publicznych w Nowym Jorku, skoro nie można nawet zwolnić dyrektora szkoły średniej, w której jest otwarty sezon dla Żydów?” Williams zapytał Banksa podczas ostrej wymiany zdań. „Jak żydowscy uczniowie mogą chodzić do szkoły, wiedząc, że nadal jest na twojej liście płac?”

Banki wyjaśniły, że każdemu pracownikowi przysługują należne prawa procesowe i że robi się wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo nauczycielom i uczniom.

„Nie zawsze nam się to udaje” – przyznał Banks.

W toku dochodzenia prowadzonego przez prawodawców Banks stwierdził, że szkoła średnia Hillcrest „nie uległa radykalizacji”.

„Ale odpowiedzialne za to dzieci… są ​​wyraźnie zaangażowane w działalność antysemicką. Poradziłem sobie z tym” – powiedział. „Zawiesiliśmy uczniów, zwolniliśmy dyrektora”.

READ  Kevin Huber ogłosił zakończenie kariery

„Żydowski nauczyciel stał się celem strasznego zdarzenia. Nie akceptujemy tego. Odpychamy to” – powiedział.

Stefanik przesłuchiwał także Banksa w związku z zarzutami, że uczniowie maszerowali korytarzami szkoły Origins High School na Brooklynie, skandując „Śmierć Żydom”.

Banks powiedział, że dochodzenie nie znalazło żadnych dowodów skandowania na korytarzach, chociaż zauważył, że dochodzenie było „głęboko niepokojące” i że kilku uczniów w szkole zostało zawieszonych.

Banks powiedział, że nie może podać szczegółów na temat tego, co wydarzyło się w Origins, ponieważ incydent jest przedmiotem postępowania sądowego.

Zauważył również, że dyrektor innej szkoły został ukarany karą po zatrudnieniu nauczyciela, który towarzyszył uczniowi podczas protestu antyizraelskiego. Banks nazwał to działanie „całkowicie niewłaściwym” i że zarówno dyrektor, jak i nauczyciel zostali ukarani, ale nie zwolnieni.

Rozprawa następuje dzień po tym, jak Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych oznajmił w piśmie zweryfikowanym przez CNN, że prowadzi dochodzenie w Berkeley Unified School District w Kalifornii pod kątem zarzutów o dyskryminację ze względu na wspólne żydowskie pochodzenie lub bycie Izraelczykiem.

Kopia listu wysłanego do Ligi Przeciwko Zniesławieniom i Centrum Brandeis zawiera informację, że biuro Departamentu Praw Obywatelskich zbada, czy okręg spełnia wymogi Tytułu VI dotyczące zapobiegania dyskryminacji i molestowaniu. Departament bada również, czy okręg Berkeley podjął działania odwetowe na dwójce rodziców, którzy zgłosili molestowanie ze względu na ich żydowskie pochodzenie.

CNN zwróciło się do okręgu szkolnego z prośbą o komentarz. Pytania edukacyjne a lista W szkołach toczy się obecnie dochodzenie w sprawie wspólnych roszczeń związanych z dziedzictwem. Jednakże lista ta nie obejmuje obecnie okręgu szkolnego Berkeley.

W skardze złożonej przez Brandeis Center szczegółowo opisano dziesiątki incydentów w Berkeley, w tym studentów skandujących „Zabić Żydów”, „F-Żydzi” i „KKK”.

Enikea Ford Morthell, dyrektor okręgu szkolnego Berkeley Unified School District w Kalifornii, zeznała w środę, że zaprzeczyła zarzutom o antysemityzm w jej okręgu, ale zaprzeczyła, że ​​problem jest powszechny.

READ  Biden zaostrza limit, oferuje legalną ścieżkę do 30 000 miesięcznie

„Nasze dzieci czasami mówią bolesne rzeczy. Jesteśmy świadomi, że wszystkie dzieci popełniają błędy” – powiedział Ford Mortel o uczniach. „Wiemy, że nasi pracownicy nie są odporni na błędy i nie ignorujemy ich, gdy do nich dochodzi.

Po ataku terrorystycznym na Izrael, który miał miejsce 7 października, okręg szkolny otrzymał formalne skargi dotyczące antysemityzmu powiązanego z dziewięcioma incydentami, powiedział prawodawcom Ford Morthell.

„Jednakże antysemityzm nie szerzy się w Berkeley Unified School District” – powiedział.

Ford Morthel zauważył, że okręg nie podziela żadnych działań, jakie okręg szkolny może podjąć przeciwko uczniom lub nauczycielom, ponieważ informacje te są chronione na mocy prawa federalnego i stanowego.

„W rezultacie niektórzy uważają, że nic nie robimy. To nieprawda” – stwierdziła.

Dyrektorzy szkół Ivy League również zostali postawieni przed Kongresem za ostre kwestionowanie niechęci do kampusu. W wyniku grudniowego śledztwa usunięto rektorów Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu Pensylwanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *