Kontrakty terminowe Dow: Zwyżka na rynku się załamuje, ale nie załamuje; Wielki Tydzień dla Tesli, rywala EV

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i kontraktami terminowymi Nasdaq. Zwyżka na giełdzie spadła w zeszłym tygodniu, ale główne indeksy odrobiły straty przed piątkowym zamknięciem, a Nasdaq ponownie stanął w obliczu poważnej przeszkody.
XSkładnik Dow Jones Zjednoczone zdrowie (Organizacja Narodów Zjednoczonych) w piątek wskoczył na terytorium kupna dzięki wysokim zarobkom, wypychając innych ubezpieczycieli zdrowotnych w przeszłość kup punktyWłącznie z dwa centy (CNC) A humana (hmmm). Opcjonalna opieka zdrowotna (otworzyć) A Medycyna fali uderzeniowej (SWAV) przeskoczyła również na obszary zakupów.

To wielki tydzień dla gigantów samochodów elektrycznych Tesla (TSLA) i Chiny BYD (BYDDF). Zarobki Tesli mają nastąpić w środę wieczorem, ponieważ inwestorzy chcą zobaczyć, jak producent samochodów przetrwał zamknięcie Covid i inne problemy w zeszłym kwartale. BYD, który odnotował boom w pierwszej połowie zeszłego tygodnia, rozpocznie w poniedziałek sprzedaż Seal Sedan, swojego konkurenta Modelu 3. Akcje Tesli i BYD dramatycznie spadły w zeszłym tygodniu i potrzebują czasu, aby to naprawić.

Żetony giełdowe nie są nigdzie wykonywalne. Ale wykazują pewne oznaki siły pośród długiego i bolesnego trendu spadkowego. To pozytywna oznaka ciągłego wzrostu na rynku.

Zapasy ONZ są uruchomione Tabela liderów IBD. Akcje UnitedHealth i CNC znajdują się w wada 50. Akcje HUM włączone IBD Big Cap 20. To była opcja opieki zdrowotnej w piątek Akcje IBD dzisiaj.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżki na giełdzie spadały przez większą część tygodnia, ale do końca tygodnia odrobiły większość strat.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 0,2% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 0,9%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 1,7%. Mała czapka Russell 2000 spadła o 1,4%

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 17 punktów bazowych do 2,93%. Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 5 punktów bazowych do 3,12%. Odwrócona krzywa dochodowości 2- do 10-letnich obligacji skarbowych ostrzega o recesji, ale jest mniej odwracalna niż w środku tygodnia. Rentowność roczna, która przez większość dni tygodnia przekraczała rentowność dwuletnią, zamknęła się na poziomie 3,1%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA spadły w zeszłym tygodniu o 6,9% do 95,78 USD za baryłkę, nawet po nieznacznym odbiciu od czwartkowych minimów.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(W zeszłym tygodniu zatonął 0,9%, podczas gdy ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) zanurzenie 0,6. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 4,4%, przy Obsługa, natychmiast (W tej chwili) Ostrzeżenie przed uszkodzeniem sektora. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wyskoczyło prawie 3%.

READ  Zwyżka kontraktów terminowych Dow: Zwyżka rynku w kluczowym momencie; Tesla, Inviz Val

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadły o 0,1% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebkaZarób 1 cent. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrosła o 1,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 0,5%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) w dół o 3% i fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 0,9%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 0,4%, odreagowując pod koniec tygodnia. Zapasy UN są głównymi zapasami w XLV.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadł o 5,9% w zeszłym tygodniu, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 2,9% w związku z trudnościami w rozwoju oprogramowania i wysokiej wartości. Akcje Tesli są główną własnością funduszy ETF Ark Invest. Cathie Wood’s Ark posiada również część akcji BYD.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapasy w obszarach zakupu

Łatwe zarobki UnitedHealth Pokonaj widzów z drugiego kwartału na początku piątku. Akcje ONZ podskoczyły w piątek o 5,4% do 529,75, odbijając się powyżej punktu kupna 518,80 obu podstawa kubka z uchwytem lub podwójna podstawa dna z uchwytem. Przez większą część tygodnia akcje UnitedHealth spadały, by w czwartek przetestować 50-dniową linię, po czym odbiły się minimalnie. The siła względna liniiniebieska linia na dostarczonych wykresach, jest na rekordowym poziomie, co odzwierciedla silne lepsze wyniki akcji ONZ.

Podniósł także zarobki konkurentów UnitedHealth. Akcje Centene wzrosły o 4,55% do 89,66, z powrotem powyżej 87,44 punktów kupna z podwójnym dnem, według Analiza MarketSmith. Akcje Humana wzrosły o 3,2% do 487,54, odzyskując 475,54 punktów wejścia. Akcje Centene i HUM poinformowały o zyskach jeszcze w tym miesiącu.

Akcje Option Care wzrosły w piątek o 7,7% do 31,58 w intensywnym obrocie. To wyczyściło 31,18 podstawa kubka zakup punktowy. Ale lepszy wpis to 30,41, tuż powyżej niepełnego chwytu. Linia RS OPCH wzniosła się na nowe wyżyny. Dywidenda Option Care Health przypada na 27 lipca.

Akcje Shockwave wzrosły w piątek o 5,2% do 209,90, usuwając niepełny uchwyt, który oferował wczesne wejście na poziomie 208,28. Wejście akcji SWAV również zbiega się z długą linią trendu z listopadowego maksimum. Linia RS osiągnęła już nowy szczyt, nawet przy uderzeniu Shockwave poza szczyty. Jednak piątkowy niski wolumen nie był idealny.

Zbliżają się zyski Tesli

Zarobki Tesli są płatne w środę wieczorem. Drugi kwartał był naznaczony przedłużającym się zamknięciem fabryki w Szanghaju z powodu blokady miasta Covid, po którym nastąpiło przedłużone pełne ożywienie produkcji. Fabryki w Berlinie i Austin również odnotowały powolny wzrost. Jednak analitycy spodziewają się, że zysk Tesli wzrośnie o 26% w porównaniu z poprzednim rokiem, chociaż oznaczałoby to zakończenie pięcioczwartej serii trzycyfrowego wzrostu. Wzrost sprzedaży powinien schłodzić się do rocznego wzrostu 42%. Oczekuje się, że zarówno zysk na akcję, jak i zysk znacznie spadną w porównaniu z pierwszym kwartałem.

Inwestorzy będą czekali na wskazówki na pozostałą część roku, a także wszelkie wskazówki dotyczące przyszłych produktów. Dyrektor generalny Elon Musk powiedział w piątek, że ceny samochodów Tesli, które wzrosły w ciągu ostatniego roku, mogą spaść, jeśli spadną koszty surowców.

READ  Credit Suisse: UBS prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia kontroli nad niespokojnym rywalem

Akcje Tesli spadły o 4,3% do 720,20 w zeszłym tygodniu, spadając tuż poniżej linii 50-dniowej, ale utrzymując się powyżej linii 21-dniowej. Można powiedzieć, że akcje TSLA utworzyły dolną bazę, ale nie ma zbyt wiele wcześniejszych wzrostów od majowych minimów.

Pieczęć aprobaty BYD?

BYD Seal oficjalnie trafi do sprzedaży 18 lipca. Konkurent Model 3, który ma podobny zakres i wymiary, ale jest tańszy o 10 000 USD, prawdopodobnie rozpocznie dostawę po kilku dniach.

Podobno zamówienia na pieczęć, które rozpoczęły się pod koniec maja, są bardzo wysokie.

Chociaż Tesla i BYD mogą ubiegać się o koronę EV, jest to pierwszy wyraźny przypadek rywalizacji producentów samochodów. To nie będzie ostatni. BYD ma wypuścić Sea Lion, konkurenta crossovera Y, jeszcze w tym roku.

Akcje BYD spadły w zeszłym tygodniu o 8,6% do 37,74. Akcje spadły na skutek plotek, że Warren Buffett Berkshire Hathaway (BRKB) od dłuższego czasu sprzedaje część lub całość swoich dużych udziałów w BYD. Nie ma na to jeszcze potwierdzenia.

Akcje BYD w rzeczywistości odbiły się od tygodniowych minimów 32,91 po tym, jak gigant samochodów elektrycznych i akumulatorów poinformował o szybkich wstępnych zyskach za pierwsze półrocze, które były znacznie powyżej obserwowanych. Analitycy spodziewają się wyższych zysków i marż w drugiej połowie, ponieważ produkcja nadal rośnie, a BYD przechodzi na droższe, bardziej marżowe pojazdy.

Mając to na uwadze, wykres giełdowy BYD potrzebuje trochę czasu, aby naprawić i stworzyć nową bazę.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Analiza wzrostu rynku

Ostatecznie główne wskaźniki zakończyły się lekkimi lub umiarkowanymi stratami, ale nie był to spokojny tydzień.

Rajd na giełdzie rozpoczął się źle, a Nasdaq wycofywał się w poniedziałek z 10-tygodniowej passy, ​​wielokrotnie napotykając opór. Główne indeksy nadal spadały, ale zdołały odbić się od minimów w środę i czwartek, pomimo gorących doniesień o inflacji, zwiększających szanse na dalsze podwyższenie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. W piątek akcje mocno odbiły, a linie Nasdaq, Dow Jones i Standard & Poor’s 500 odzyskały 21 dni.

Pomimo pewnej znacznej zmienności, Nasdaq miał już za sobą tydzień wewnętrzny, chociaż inne indeksy na krótko obniżyły minima z zeszłego tygodnia. Po raz kolejny Nasdaq zbliża się do swoich średnich z 50 dni i 10 tygodni. Czy rozbudowany technologicznie kompleks ponownie zbliży się do tych poziomów? Decydujący ruch powyżej 10 tygodnia – który prawdopodobnie oznaczałby również usunięcie szczytów z końca czerwca/początku lipca – byłby pozytywnym sygnałem. Ale po drodze jest jeszcze wiele innych kluczowych poziomów oporu.

Na razie zwyżka rynkowa pozostaje pod presją, ograniczonym zasięgiem i dużą zmiennością. To trudny czas na inwestowanie.

Klimat makroekonomiczny nadal stanowi wyzwanie. Środowy raport o CPI był ponury, z przerażającymi głównymi danymi i szczegółami wskazującymi na niedawną presję inflacyjną, nawet gdy ceny benzyny spadły. Piątkowe dane ekonomiczne były bardziej optymistyczne. Czerwcowa sprzedaż detaliczna oraz indeks Empire State Manufacturing Index w stanie Nowy Jork okazały się silniejsze niż oczekiwano. Co najważniejsze, ceny importowe, wskaźniki cen w Empire Factory Survey oraz oczekiwania inflacyjne dobrze wróżą przyszłej inflacji.

READ  Elon Musk chce przenieść proces z San Francisco z powodu „domowej negatywności”

Sektor medyczny pozostaje głównym obszarem siły rynkowej. Podczas gdy niektóre nazwiska zmieniały się w środku tygodnia, kilka kluczowych poziomów odbiło się w czwartek, podczas gdy rywale ONZ i inni zwiększyli zarobki w piątek.

Sprzedawcy dyskontowi wydają się być w dobrym zdrowiu.

Na większą skalę pojawiają się przebłyski nadziei i zachęcające zielone pędy.


Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader


Ahoj chipsy?

Zapasy żetonów wzrosły drugi tydzień z rzędu, wzmocnione siłą Tajwan Półprzewodnik (TSM) Zarobki i wytyczne. To pozytywny znak, bo trudno o znaczący wzrost na rynku bez żetonów odgrywających ważną rolę. Sektor półprzewodników ma znaczną wartość rynkową, szczególnie dla Nasdaq, więc sam het ma znaczenie. Ponadto chipy są dostępne praktycznie we wszystkim, od komputerów po telefony i samochody. Jeśli więc żetony radzą sobie dobrze, duża część rynku prawdopodobnie się rozwinie.

Jednak SMH ETF jest nadal znacznie poniżej linii 50-dniowej, podczas gdy istnieje kilka indywidualnych nazw powyżej tego kluczowego poziomu.

Słabe zyski i wytyczne pomogły zepchnąć akcje w dół na początku tygodnia, podczas gdy dobre wyniki, w tym UnitedHealth, Taiwan Semiconductor i Citigroup, pomogły później pobudzić wzrosty.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Sezon zarobków w tym tygodniu się zakończył, z Teslą, Netflix (NFLX) A Johnson & Johnson (JNJWśród godnych uwagi raportów.

W ciągu ostatniego tygodnia inwestorzy mogli być wstrząśnięci akcjami, ponieważ znacząco spadły. W wielu przypadkach nazwy te w końcu się zużyły. W porządku. Przestrzegasz zasad, aby nie mieć racji za każdym razem, ale mieć rację przez większość czasu – i uniknąć ogromnych strat. Jeśli akcje cię kołyszą, a następnie pojawia się nowy sygnał kupna, taki jak UnitedHealth, nie bój się go ponownie kupić, nawet po wyższej cenie.

To wciąż dobry moment, aby zachować światło naświetlające. Zwyżka rynkowa ponownie zbliża się do kluczowego oporu, więc odwrócenie nie będzie miało charakteru. Dopóki nie pojawią się wyraźne dowody trwającego trendu wzrostowego, gotówka powinna pozostać Twoim numerem jeden.

Ale jest iskierka nadziei. Bądź zaangażowany i twórz własne listy obserwowanych, aby móc z nich skorzystać.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?

Gorąca inflacja to „ogon wzrostu” tej firmy medycznej

Giant Dow eksploduje, prowadzi 5 akcji do obejrzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *