Marketplace zawiesza większość sprzedaży NFT, powołując się na „szaleńcze” podróbki i plagiat

LONDYN (Reuters) – Platforma, która sprzedała pierwszy tweet NFT Jackowi Dorseyowi za 2,9 miliona dolarów, wstrzymała większość transakcji, ponieważ ludzie sprzedawali tokeny za treści, które do nich nie należały, powiedział jej założyciel, nazywając ten problem „podstawowym problemem” w szybko rozwijający się rynek aktywów cyfrowych.

Sprzedaż NFT, czyli tokenów niepodlegających wymianie, wzrosła do prawie 25 miliardów dolarów w 2021 rco sprawiło, że wiele osób nie wiedziało, dlaczego tak dużo pieniędzy wydaje się na fizycznie nieistniejące przedmioty, które każdy może oglądać online za darmo.

NFT to zasoby kryptograficzne, które rejestrują własność pliku cyfrowego, takiego jak obraz, wideo lub tekst. NFT może zostać utworzony lub „wydobyty” przez każdego, a własność tokena zwykle nie daje prawa własności do elementu bazowego. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

zgłoszenia oszustw, podróbka i „handel praniem” stać się popularnym.

Firma Cent z siedzibą w USA dokonała jednej z pierwszych wielomilionowych sprzedaży NFT, kiedy sprzedała pierwszą Twitter CEO tweetuje jako NFT ostatni marzec. Od 6 lutego Cameron Hegazy, dyrektor generalny i współzałożyciel Reuters, powiedział agencji Reuters, że przestał zezwalać na kupowanie i sprzedawanie.

„Istnieje spektrum działań, które w zasadzie nie powinny mieć miejsca – na przykład z prawnego punktu widzenia” – powiedział Hegazy.

Podczas gdy rynek Cent „beta.cent.co” tymczasowo wstrzymał sprzedaż NFT, część poświęcona sprzedaży NFT tweetów, zwana „Valuables”, pozostaje aktywna.

Hegazy zwrócił uwagę na trzy główne problemy: osoby sprzedające nieautoryzowane kopie innych NFT, osoby tworzące NFT dla treści, które do nich nie należą oraz osoby sprzedające kolekcje NFT podobnych do zabezpieczeń.

Powiedział, że te problemy są „szerzące się”, a użytkownicy „wydobywają, wydobywają i wydobywają fałszywe zasoby cyfrowe”.

READ  Kontrakty terminowe Dow odbijają się o ponad 100 punktów, gdy ceny spadają do 2023 r

„To się po prostu działo. Blokowaliśmy konta, które naruszały zasady, ale to było tak, jakbyśmy grali w grę w walić w kret… Za każdym razem, gdy blokujemy jedno, pojawia się inne konto lub jeszcze trzy”.

„pogoń za pieniędzmi”

Takie problemy mogą stać się bardziej widoczne, gdy główne marki dołączą do pędu w tak zwanym „metawersie” lub sieć 3. Coca cola (KO.N) Wśród firm sprzedających NFT jest luksusowa marka Gucci, podczas gdy youtube Powiedział, że zbada cechy NFT.

Chociaż Cent, ze 150 000 użytkowników i przychodami „w milionach”, jest stosunkowo małą platformą NFT, Hegazy powiedział, że problem fałszywych i nielegalnych treści występuje w całej branży.

„Myślę, że jest to dość podstawowy problem z Web3” – powiedział.

największy rynek NFT, OpenSea, o wartości 13,3 miliarda dolarów po ostatniej rundzie finansowania projektu, Powiedział w zeszłym miesiącu Ponad 80% NFT bitych za darmo na jego platformie to „skradzione dzieła, fałszywe grupy i spam”.

W serii tweetów firma poinformowała, że ​​OpenSea próbowała ograniczyć liczbę NFT, które użytkownik mógł wydać za darmo, ale wycofała tę decyzję po luzie ze strony użytkowników, dodając, że „pracuje nad kilkoma rozwiązaniami”, aby odstraszyć „ źli aktorzy”. Przy wsparciu twórców.

„Sprzedawanie NFT za pomocą plagiatu jest sprzeczne z naszą polityką” – powiedział rzecznik OpenSea.

„Pracujemy przez całą dobę nad dostarczaniem produktów, dodawaniem funkcji i ulepszaniem naszych procesów, aby sprostać wymaganiom chwili”.

Dla wielu fanów NFT zdecentralizowana natura technologia blockchain Atrakcyjny, ponieważ pozwala użytkownikom tworzyć i handlować zasobami cyfrowymi bez centralnego organu kontrolującego działalność.

Ale Hegazy powiedział, że jego firma chce chronić twórców treści i może wprowadzić scentralizowaną kontrolę jako krótkoterminowy środek w celu ponownego otwarcia rynku, przed zbadaniem zdecentralizowanych rozwiązań.

READ  Amazon zwalnia ze swoich źródeł tysiące pracowników

Po sprzedaży Dorsey NFT Cent zacząłem dowiadywać się o tym, co dzieje się na rynkach NFT.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że wiele z nich to po prostu pogoń za pieniędzmi”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Sprawozdawczość Elizabeth Hawcroft, redagowanie przez Louise Heavens i Andrew Heavens)

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *