Monarcha saudyjski został przyjęty do szpitala na kolonoskopię

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AFP) – 80-letni saudyjski monarcha przeszedł w niedzielę kolonoskopię, podały państwowe media, zaledwie kilka tygodni po wymianie baterii rozrusznika.

Oficjalny raport saudyjskiej agencji prasowej początkowo stwierdzał, że 86-letni król Salman został przeniesiony do szpitala specjalistycznego King Faisal w nadmorskim mieście Dżudda na badania lekarskie, bez wchodzenia w szczegóły.

Później tego samego dnia media państwowe poinformowały, że miał kolonoskopię i nie znaleziono niczego nieprawidłowego. Państwowe media podały, że lekarze poinstruowali króla Salmana, aby pozostał w szpitalu „przez pewien czas”, aby odpocząć, nie określając czasu.

Zdrowie króla jest ściśle monitorowane, ponieważ sprawuje on absolutną władzę w królestwie.

Król Salman wstąpił na tron ​​w 2015 roku i wyznaczył swojego 36-letniego syna, księcia Mohammeda bin Salmana, na swojego następcę. Jednak już upoważnił księcia Mahometa do prowadzenia codziennych spraw.

Od czasu dojścia do władzy książę Mohammed wywrócił królestwo zdumiewającymi reformami społecznymi, marginalizując rywali z rodziny królewskiej i tłumiąc postrzeganych przeciwników, wywołując kontrowersje.

Na początku tego roku państwowe media poinformowały, że King Salman został przewieziony do szpitala w Rijadzie, aby wymienić baterię rozrusznika. W 2020 roku przeszedł operację usunięcia pęcherzyka żółciowego po pobycie w szpitalu, co ożywiło spekulacje na temat jego zdrowia.

READ  Fińska prawicowa partia Narodowa Koalicja wygrywa bliskie wybory | Wieści z wyborów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *