Narodowy Dzień Tequili 2022: Wypij niesamowite fakty

(CNN) – To Narodowy Dzień Tequili w Stanach Zjednoczonych – niedziela, 24 lipca. Po roku, w którym do tej pory byliśmy, nie można nikogo winić za chęć oddania strzału lub dwóch (oczywiście odpowiedzialnie).

Na cześć święta przedstawiam sześć zaskakujących faktów, których prawdopodobnie nie znałeś o tequili.

Pochodzi z rośliny (co oznacza, że ​​jest zdrowe, prawda?)

Nie bójcie się, ludzie bezglutenowi! Tequila jest w sam raz do picia. Tequilę wytwarza się poprzez fermentację soku z niebieskiej agawy, która ma miąższ zwany piña, ponieważ wygląda trochę jak ananas.

Po zebraniu bena trafia do gorzelni, gdzie zostaje upieczona w celu uwolnienia soków, które są następnie fermentowane, destylowane i starzone przed zapakowaniem.

Tequila to rodzaj mezcalu, ale nie każdy mezcal to tequila

Tequila sprawia, że ​​margarity są zabawne. Jeśli chodzi o dokładną kombinację składników, limitem jest Twoja wyobraźnia.

Cóż, to trochę zagmatwane, więc podzielmy to. Mezcal Tequilę robi się z agawy, ale tequilę można zrobić tylko z niebieskiej agawy. Według informacji, do produkcji mezcalu można użyć ponad 30 rodzajów aloesu Jedzenie i wino. Profile smakowe mogą być nieco inne, przy czym mezcal jest bardziej dymny.

Tequila musi być produkowana w pewnym rejonie Meksyku

Czy wiesz, jak powinien być robiony prawdziwy szampan w regionie Szampanii we Francji? to jest Coś podobnego tutaj. Aby móc znakować tequilę, produkcja musi odbywać się w stanie Jalisco lub w sąsiednim kraju. Ale większość produkcji tequili odbywa się w Jalisco.

Tequila urodziła się w, zgadłeś, tequila

i tak, Miasto w Jalisco. To miejsce narodzin kultowego napoju, z rdzennymi Meksykanami warzącymi sok z niebieskiej agawy, zanim stał się podstawowym produktem, jakim jest teraz. Kilka gorzelni wciąż znajduje się w mieście, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku.

READ  Boeing otrzymuje plan FAA dotyczący wznowienia dostaw 787 Dreamlinerów

Gdyby nie kobiety, tequila mogłaby nawet nie istnieć

Historycznie to kobiety tequili (jak w mieście) uprawiały niebieską agawę, zwane hijuelos (małe dzieci). Dziś nadal można zobaczyć kobiety pracujące w polu od lutego do lipca, kiedy rośliny kiełkują.

Kolejna celebrytka dołącza do klubu tequili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.